Nick:
Návštěvy: 951771
On-Line: 16
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

26. 05. 2013 7. kolo V. ligy
SK JKP Olešná - ULTRAS Vysočany
5:4 (3:2)


 V neděli jsme se sešli opět na našem hřišti, který byl místy podmáčený od deště, ale oproti zápasu s Piccolem Černá Hora byl terén v hodně dobrém stavu. U spodní branky byla kaluž vody a bahno, ale hřiště bylo hratelné. My jsme se sešli v sestavě akorát pro hru, tedy 5+1. Jirka Novotný má zraněné koleno, Michal Kupka byl na zápase velké kopané, Mára Šimeček musel být jako pořadatel Streetballu a Míra Stloukal nemůže otáčet hlavou. Naštěstí se uzdravil ze svalového zranění Lukin Hrazdíra, takže jsme mohli zápas odehrát.


 Řekli jsme si, že nebudeme zbytečně honit hru, začneme odzadu v klidu. Soupeř začal vlažně, proto jsme se vrhli do útočení. Lukin Hrazdíra vypíchl míč, nahrál Zdenkovi Čadovi, ten střílel na bránu. Míč se odrazil, k míči dobíhal Jirka Pantůček a míč usměrnil za záda brankáře Ultras – 1:0. Netrvalo dlouho a bylo to 1:1. Hráč soupeře šel po lajně, střílel na bránu, kde Kubas Haresta vyrážel, my jsme však nebyli důrazní, a dobíhající hráč hostí našel skulinku mezi našimi 4 hráči, čímž vyrovnal na 1:1. My jsme si říkali, že musíme zklidnit hru, že to v takovém tempu nemůžeme vydržet bez střídání. Fero Földvary byl faulován, míč si nachystal sám faulovaný. Fero Földvary krásnou střelou od půlky vyděsil i Zdenka Čady, který před bránou tak tak stihl sklonit hlavu a míč prošel v levé tyči – 2:1. Krásný fotbalový moment. Soupeř ale opět vyrovnal, my jsme nedokázali odebrat míč, tak míč skončil v naší síti – 2:2. Aby nebylo těch pěkných fotbalových momentů na straně Fery Földvaryho málo, měli jsme po nedovoleném zákroku výhodu přímého kopu. Míč si na půlce tentokráte postavil Jirka Pantůček, rozehrál, Fero opět vyslal Krakena na bránu soupeře, míč se pak už jen třepetal v síti – 3:2. Tak skončil i první poločas. Hráči soupeře požadovali dvě krásné trefy Fera Földvaryho přihlásit do soutěže o gól měsíce, ale hlavní kameraman (Lukin Hrazdíra) z přechozího domácího zápasu musel bohužel hrát.


 O přestávce jsme si opět kladli na srdce, abychom zvolnili tempo, že před sebou máme 35 minut a tak to nevydržíme. Domluvili jsme se, že běhat bude hlavně míč. A to se nám povedlo hned u další vstřelené branky. Jednoduchá akce, Fero Földvary přihrál Zdenovi Čadovi, ten vrátil zpět. Fero Földvary míč posunul zpět na Zdenka Čadu, a ten lehkou střelou po zemi překvapil brankáře v bráně, který míči ještě uhnul 4:2. Jirka Pantůček šel sám na gólmana, ten ho před vápnem fauloval. Přímý kop rozehrál Zdena Čada na u levé tyče volně stojícího Luboše Kakáče, pro kterého nebyl problém dostat míč do sítě – 5:2. Za chvíli běžel od půlky sám na brankáře Luboš Kakáč, míč sice usměrnil k levé tyči, ale hostující brankář si s tím hravě poradil.

Pak se však začali dít věci. My, místo toho, abychom hráli v klidu odzadu na brejky, dělali jsme vzadu jednu chybu za druhou, nebyli jsme schopni míč odehrát na půlku soupeře. Po našich dvou chybách a nepokrytí ve vápně jsme dvakrát inkasovali zbytečné branky, soupeř tak během chvíle snížil na 5:4. Ještě jsme měli další šance, ale ty jsme opět nevyužili. Do konce zápasu již branka nepadla, tak jsme mohli slavit vítězství a zisk tří bodů.

V zápase jsme byli jasně lepším týmem, soupeř se dohadoval, fauloval. Jelikož byl v lize na předních pozicích, měli jsme z něj velký respekt. Proti silným týmům se nám daří. Horší je s papírově slabšími. Uvidíme za týden proti Sokolu Letovice.

  Nejlepší hráč v našem týmu – Fero Földvary, nejen že vstřelil krásné dvě branky, ale i na hřišti předvedl dobrý výkon. Dobře zahrál Jirka Pantůček, který mnohokrát vybojoval míče z rozehrávky od brány, které pak posunoval do stran nabíhajícím hráčům. Chyběli nám hráči na střídání. Ke konci zápasu jsme už moc nemohli.

 Branky: Pantůček (Čada), Földvary, Földvary (Pantůček), Čada (Földvary), Kakáč (Čada)

Hráli: Kubas Haresta, Lukin Hrazdíra, Luboš Kakáč, Zdena Čada, Alfréd Földvary, Jirka Pantůček.

28. 05. 2013   kAkIn