Nick:
Návštěvy: 1021605
On-Line: 30
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

20. 6. 2009 10. kolo 3. ligy
   Torpéda Vážany - JKP Olešná    
3:3 (0:2)

V předposledním kole jarní části třetí ligy jsem přijeli na travnaté hřiště do Vážan. Před odjezdem jsme měli obavy, aby se na hřišti dalo vůbec vzhledem k předchozímu dešťovému dni hrát. Po vstupu na posečený pažit jsme byli mírně překvapení, že nebyl vůbec mokrý, ale jeho stav byl ideální pro fotbálek. Soupeř nás už s určitým napětím očekával, bylo znát, že jsou dosti nežhavení. Jelikož se nás na zápas dostavilo dost málo, očekávali jsme velmi těžké utkání. Měli jsme pouze dva hráče na střídání.

Ihned od začátku utkání se do nás domácí pustili, měli jasnou výškovou převahu, nejspíše si odběhli z basketbalového utkání. Nejsilnější byl soupeř v zahrávání autových hodů, které létali až do vápna, kde se několikrát dostali i do zakončení. My jsme se dostali na jejich půlku asi v 5. minutě, kdy si s míčem pohrál Čada, po uvolnění střílel, střela mu nesedla, nakonec však míč doletěl až před bránu hostí, kde u pravé tyče stál Klimeš a pohotově nastavil pravou nohu a vedli jsme 0:1. Soupeř byl stále lepší, my jsme se jen bránili, neuvěřitelně často jsme vysoké míče s přehledem odehrávali my. Pak jsme se dostali opět do šance, Čada rozehrál do běhu Mikačovi, ten jej zatáhl až do vápna, zde nahrál před bránou stojícímu Földvarymu a ten nádherně v poklidu posunul míč na milimetr přesně k pravé tyči kolem brankáře. Po tomto nádherném okamžiku jsme vedli již 2:0. Několikrát jsme se dostali po lajně k bráně, kde nám ovšem chyběla kvalitní finální přihrávka. Před bránou zde čekal několikrát osamocen Feilhauer. Tentýž hráč se pokusil o střelbu z dálky, tato skončila vedle. Další střely šli mimo, dvakrát se dostal k zakončení Stloukal, ale skóre se nezměnilo. Soupeř neustále hrozil, my jsme se snažili míč kopat co nejdále od brány. Poločas skončil 0:2.

V poločase jsme uznali kvality soupeře, určili jsme si taktiku, hrát opět na protiútoky a pokud bychom dostali branku, hrát stále stejně. Hráče bránit na těsno, dávat si pozor na autové hody. Druhá půlka byla úplně stejná jako první. Domácí nás tlačili, my jsme se bránili, chodili jsme do protiútoků. Čada míč sebral soupeři na půlce, nahrál Feilhauerovi, ten v dobré pozici minul. Vážany stále tlačily, dostávaly se do zakončení, měli jsme několikrát štěstí. Na druhé straně se pískal faul na Kakáče, Mikač rozehrál přímou střelou. Zůstali jsme v útoku, skákavý míč se dostal k Stloukalovi, který si jej zpracoval, podíval se a posunul míč doprava, zde si naběhl Kakáč a střelou k levé tyči zvýšil vedení na 0:3. Vážany měly drtivý tlak, my jsme opět těžili z protiútoků. Na půlce se do tvrdé střely soupeře postavil Feilhauer, míč se od něj odrazil zpět na polovinu Vážan, kde si míč vzal Kakáč, běžel sám na brankáře, když dělal kliku doleva, míč mu v poklidu sebral z nohy gólman.

Tlak soupeře stále sílil, nám evidentně docházeli síly. Pak jsme se dostali opět na dostřel, po chybě brankáře jsme se snažili asi na čtyři pokusy zakončit, ale neuspěli jsme. Asi ve 20. minutě jsme přece jen inkasovali, když se k míči dostal na pravé straně hráč, který se rozhodl před vápnem ke střele bodlem, míč skončil těsně vedle levé tyče v bráně. Za okamžik soupeř nahrával před vápno, kde z první dával nebráněný útočník Vážan pod břevno – 2:3. Na druhé straně se dostal do zakončení po autovém vhazování Feilhauer, brankář střelu zneškodnil. Z protiakce se soupeř dostal na dostřel, my jsme nedokázali míč odkopnout, střelu od vápna tečoval kolenem Kakáč, ta skončila v síti. Bylo vyrovnáno. Na konci zápasu jsme měli velikánskou šanci ke vstřelení branky, na levé straně se dostal k zakončení Feilhauer, ale prázdnou bránu netrefil. Do konce zápasu už branka nepadla, my můžeme být rádi za bod. Soupeř byl po celý lepší, využívali hlavně své výškové převahy. Nám ve druhé půlce došly síly. Dohrávali jsme úplně vyšťavení. Všichni podali stoprocentní výkon, nikdo nevypustil jediný souboj. Můžou nás trápit opět neproměněné šance, ale musíme uznat, že soupeř byl velmi kvalitní a nebýt štěstíčka v naší obraně, určitě bychom odjížděli bez bodu.

  Nejlepší byl Mikač, který v obraně odehrál vynikající zápas..

  Klimeš (Čada), Földvary (Mikač), Kakáč (Stloukal)

Zápas odehráli tito hráči: Kotlán Pavel, Čada Zdeněk, Földvary Alfréd, Feilhauer Michal, Kakáč Luboš, Klimeš Dan a Stloukal Míra.

21. 6. 2009   A.N.D.Y.