Nick:
Návštěvy: 951774
On-Line: 14
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

8. 5. 2012 2. kolo Poháru
6. ročník "Memoriál Josefa Rybára" 2012,
o Pohár týdeníku ZRCADLO
SK JKP Olešná - TJ Sokol Valchov "A"
3:4p (2:2)

Ve druhém kole 6. ročníku "Memoriálu Josefa Rybára" 2012, o pohár týdeníku Zrcadlo k nám na druhý květnový sváteční den zavítal tým TJ Sokol Valchov "A". Tento zápas je pro nás velmi zajímavý, protože s tímto soupeřem jsme hráli v loňské sezóně a společně sestoupili do V. ligy. O víkendu s tímto týmem hrajeme ligové utkání, takže pohárové utkání je pro nás generálkou na ligu a hlavně možnost, jak se v týdnu sejít a sehrát se. Zápas pro nás nezačal dobře. Soupeř rozehrál rohový kop, lehký míč šel do vápna, Kubas Haresta chtěl míč odkopnout, netrefil se, a míč se odrazil od Fery Földvaryho do brány - 0:1. Na druhé straně jsme rozehrávali přímý kop, Luboš Kakáč rozehrál na Míry Chemčuka, který s přehledem srovnal na 1:1. Zanedlouho jsme prohrávali, když Kubas Haresta odkopl míč přímo na nohu protihráče a ten neměl moc práce dostat míč do brány - 1:2. Asi v 15. minutě došlo k tvrdému souboji u střídaček, Luboš Kakáč šel s protihráčem do míče, oba zůstali ležet na zemi, Luboš Kakáč obdržel žlutou kartu za dle rozhodčího nedovolený zákrok, leč pro oba hráče pro zranění zápas skončil. My jsme měli lehkou převahu, dostali jsme se do několika šancí, ale všechny skončily vedle brány. Jirka Pantůček nádherně přešel přes obránce, okamžitě zakončoval, tečovaný míč skončil vedle brány. Míra Chemčuk házel aut, míč letěl do brány, gólman chytal, ale míč mu vypadl do sítě - 2:2. Tak skončila první půlka.

Ve druhé půlce jsme začali aktivně. Jirka Pantůček rozehrál rohový kop, Fero Földvary z první těsně nad bránu. Míra Stloukal sám před brankářem, jeho střela míří přímo do něj. Míra Stloukal sklepl do rohu na Jirky Pantůčka, ten nádherně od tyče posílá náš tým do vedení - 3:2. Další akce, Fero Földvary krásně střílí, branka nepadla. Pak šel Míra Chemčuk s Jirkem Pantůčkem na brankáře, Míra nahrál Jirkovi, ten ale nestačil usměrnit. Další akce Fero Földvary s Mírem Chemčukem, Míra střílí vedle. Míra Chemčuk rozehrál přímák, Lukin Hrazdíra z první střílí, gólman vyráží, Fero Földvary na několikrát zakončoval, ale nedal. Akce Míra Chemčuk, Honza Haresta a Marťas Hlaváč, nakonec střela mimo bránu. Soupeř rozehrál přímý kop, střela šla na Honzu Harestu, ten míč tečoval k pravé tyči Kubase Haresty, ten byl ale na druhé straně, takže soupeř vyrovnal - 3:3. Na druhé straně střílí Míra Chemčuk, gólman vyráží. Z autu je míč posunut na Míru Stloukala, ten je sám před brankářem, opět přestřelil. Fero Földvary z přímého kopu střílí na bránu, obránce hlavou vyráží na roh. Protiútok, Kubas Haresta vyráží na roh. Jirka Pantůček rozehrál autové vhazování na Míry Chemčuka, ten střílí těsně nad bránu. Delegovaný rozhodčí ukončil zápas v normální hrací době za stavu 3:3, na řadu přišlo prodloužení 2 x 5 minut.

V první části prodluožení jsme aktivnější, Marťas Hlaváč posunul na Míry Chemčuka, ten střílí těsně vedle. Jirka Pantůček výborně vybojoval, dal na Lukina Hrazdíry, ten sám před gólmanem, brankář zázračně lapil. Ve druhé části pětiminutového prodloužení se dostali hosté ke střele, Kubas Haresta reflexivně vyráží na roh. V této části se nic zajímavého neudálo, zápas tedy skončil 3:3.

Na řadu přišly penalty. Jako první začínají kopat hosté, první penalta jde přímo do Kubase.

Míra Stloukal s ledovým klidem kope první naši penaltu, míč jde od tyče do brány - 1:0.

Druhá penalta hostí míří přímo do pravého růžku naší brány, Kubas neměl šanci - 1:1.

Jirka Pantůček se postavil k penaltě, střílí prudkou ránu, gólman vyráží.

Soupeř se trefuje opět do růžku a vede 1:2.

Jako poslední šel Míra Chemčuk, který svoji penaltu kopnul velmi laxně, gólman v klidu chytá - 1:2 na penalty. Rozhodující bod tedy získal soupeř a postupuje do 3. kola po vítězství 3:4 na penalty.

Nás prohra nemusí mrzet, zápas svoji úlohu splnil, nehráli jsme špatně, pouze se nám nedaří proměňovat šance. Naše obdržené branky nás ale hodně musí mrzet, protože jsme si je vlastně dali sami. V sobotu musíme se stejným soupeřem na jejich hřišti získat 3 body.

 Chemčuk (Kakáč), Chemčuk, Pantůček (Stloukal)

  Nejlepším hráčem v tomto zápase byl Fero Foldvary, velmi dobrou fazónu má Lukin Hrazdíra a Míra Chemčuk, Jirka Pantůček vybojoval spoustu míčů.

Zápas odehráli tito hráči: Haresta Jakub, Hrazdíra Lukin, Chemčuk Míra, Földvary Fero, Kakáč Luboš, Marťas Hlaváč, Pantůček Jirka(C), Haresta Honza, Stloukal Míra.

16. 5. 2012   kAkIn