Nick:
Návštěvy: 952763
On-Line: 13
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

10. 05. 2014 4. kolo V. ligy
FC Tuzemák Boskovice - SK JKP Olešná
2:7 (1:4)


 V dalším kole nás čekal starý známý Tuzemák z Boskovic. Tento tým ale letošní sezónu hraje na malé přírodní trávě v Mladkově, což nás překvapilo. Do Mladkova jsme odcestovali v silné sestavě v čele s mladíky Michalem Kupkou a Dominikem Říčánkem, druhý jmenovaný si tak odbyl premiéru v okresní lize. V brance zastoupil chybějícího Kubase Harestu navrátivší Milan Musil.


 My jsme se do zápasu pustili s vervou. Fero Földvary vybojoval míč po zaváhání soupeře, šel sám na bránu, technickou parádou na bližší tyč rozvlnil poprvé síť v domácí bráně – 0:1. Martin Ševčík vhazoval aut od půlky přímo na bránu, Michal Kupka slabě tečoval a míč skončil mezi nohama gólmana – 0:2. Tuto akci předvedl na druhé straně i soupeř, když vhazoval aut, míč se dostal do závaru před naší bránou, důrazný soupeř dokázal míč doklepnout do brány – 1:2. Jirka Novotný přihrál Michalovi Kupkovi, ten si míč nechal na dlouhou nohu, stihl však pravou nohou vyslat přízemní tvrdou střelu k vzdálenější tyči, brankář neměl šanci – 1:3. Dominik Řičánek si připsal první asistenci, když přihrál Jirkovi Novotnému, který nezaváhal a zvyšuje na 1:4. Tak skončil i poločas.


Ve druhé půlce jsme pokračovali v našem kvalitním pojetí hry. Soupeř se nám na kobylku ne a ne dostat. Jirka Novotný přihrál Michalovi Kupkovi, ten vstřelil svůj druhý gól v tomto zápase – 1:5. Pak si míč vzal zase na chvilku soupeř, z těchto akcí se ozvala 2krát tyč, Milan Musil předvedl několik skvělých zákroků. Jirka Novotný po hrubé chybě nabídl šanci hráči Tuzemáku, ten tvrdou střelou trefil mezi nohy Milana Musila – 2:5. Po nedovolené malé domů jsme zahrávali nepřímý kop z vápna, Jirka Novotný přiklepl míč Zdenkovi Čadovi, ten střelou po zemi prostřelil zeď a znovu rozvlnil síť v bráně Tuzemáku – 2:6. Mára Šimeček obral hráče soupeře o míč, přihrál na křídlo Dominikovi Říčánkovi, ten šel sám na brankáře, kterého prostřelil a připsal si tak k asistenci i první branku v malé kopané – 2:7. Zápas tak skončil 2:7.

Domácím dělalo problémy jejich extrémně malé hřiště. Nám se podařilo v podstatě vstřelit ze 4 šancí 4 branky, což je asi položilo.

  Nejlepší hráč Michal Kupka, kterému prospělo vstřelení rychlého prvního gólu.

 Földvary, Kupka (Ševčík Martin), Kupka (Novotný), Novotný (Říčánek), Kupka (Novotný), Čada (Novotný), Říčánek (Šimeček)

Hráli:Milan Musil, Zdena Čada, Jirka Novotný, Michal Kupka, Dominik Říčánek, Mára Šimeček, David Kučera, Martin Ševčík, Fero Földvary.

16. 05. 2014   kAkIn