Nick:
Návštěvy: 951478
On-Line: 12
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

Neděle 5. 7. 2009 X. ročník turnaje na Brťově   

V neděli 5. července 2009 jsem byli na poslední chvíli pozváni na turnaj do Brťova. Po rychlé domluvě jsme odjeli ve složení Milan Musil, Verča Peterková, Luboš Kakáč, Michal Feilhauer, Zdena Čada, Dan Klimeš, David Ševčík, Alfréd Földvary, Míra Stloukal a Tomáš Srnský z týmu FPO.

Turnaj byl rozlosován jíž dopředu, takže jsme věděli, že začínáme turnaj druhým zápasem v pořadí a to s týmem, SAF Brťov "B".
SAF Brťov "B" - SK JKP Olešná 0:1 (0:0)


 V prvním zápase jsme narazili na hráče, kteří proti nám odehráli poslední utkání jarní části III. ligy. Byli to vesměs mladí kluci, kteří běhali, byli rychlí, důrazní. Byl to dost náročný zápas. Akce byly na obou stranách, v první půlce však branka nepadla. Druhá půlka vypadala podobně. Feilhauer střílel z levé strany na bránu, Klimeš míč tečoval ve vápně a vedli jsme 0:1. Pak ještě zakončoval Klimeš, ale míč šel vedle. První zápas a máme dva body za výhru 0:1.

  Klimeš Dan (Feilhauer)

Zápas odehráli tito hráči: Musil Milan, Čada Zdeněk, Földvary Alfréd, Feilhauer Michal, Ševčík David, Klimeš Dan, Srnský Tomáš, Peterková Verča a Stloukal Míra.
SAF Brťov - SK JKP Olešná 0:0 (0:0)


 Ve druhém našem zápase na turnaji jsme narazili na pořádájící tým SAF Brťov, kde byli oproti "B" týmu hráči, kteří zde hráli již v době minulé. Földvary vyslal pěknou střelu, ale jen do rukou brankáře. Náš brankář nádherně vyhodil na Feilhauera, který šel sám na bránu hostí, jeho střela skončila vedle levé tyče. Soupeř se po naší chybě dostal do brejku, ale naštěstí pro nás šel míč vedle. Milan Musil parádně rozehrál od brány nohou přesně na nabíhajícího Čady na druhé půlce, jeho zakončení však skončilo vedle brány. Po půlce 0:0. V druhé půlce se soupeř dostal do tlaku, snažili se zakončit, několikrát bylo slyšet cinknutí tyče. Zápas skončil 0:0 a my máme další bodík.

Zápas odehráli tito hráči: Musil Milan, Čada Zdeněk, Földvary Alfréd, Feilhauer Michal, Ševčík David, Klimeš Dan, Srnský Tomáš, Peterková Verča a Stloukal Míra.
SK JKP Olešná - Olomučany 0:1 (0:0)


 V dalším zápase jsme narazili na kvalitní tým Olomučas, kde to byla směsice hráčů z Rájce, Holešína a Olomučan. Tento tým obhajoval prvenství z loňska. Feilhauer překopl bránu, pak jsem udělali chybu, kdy se Verči Peterkové podařilo přejít přes jednoho hráče, ale u druhého již ne, ten rozehrál míč dál a bylo to 0:1. Földvary na půlce vystřelil přímou střelu, brankář s námahou vyrazil, Davidovi Ševčíkovi se nepovedlo dorazit. Měli jsme šance, ale soupeř byl o něco lepší. Prohráli jsme 0:1.

Zápas odehráli tito hráči: Musil Milan, Čada Zdeněk, Földvary Alfréd, Feilhauer Michal, Ševčík David, Klimeš Dan, Srnský Tomáš, Peterková Verča a Stloukal Míra.
SK JKP Olešná - Siemens Drásov 2:2 (0:2)


 Ihned na začátku jsme dostali branku, jelikož jsme se nemohli rozběhat. Z naší strany to bylo mrtvý. Začali jsme více běhat, měli jsme mnoho šancí, bylo to obstřelování brány. Soupeřův útočník se obtočil kolem Földvaryho a zavěsil 0:2. Vůbec nám to nešlo. Ve druhém poločase jsme se začali snažit, Kakáč střílel na bránu, Feilhauer dorážel, soupeř si dal vlastní branku. Pak se dostal do zakončení opět Feilhauer, krásnou střelu brankář pokryl. Za chvilku Čada to samé. Feilhauer byl při chuti, z pravé strany nádhernou střelou srovnal na 2:2. Pak Földvary krásně střílel do volné brány, ale brankář se stihl vrátit. Další bodík za remízu 2:2.

  Vlastní (Feilhauer), Feilhauer

Zápas odehráli tito hráči: Musil Milan, Čada Zdeněk, Földvary Alfréd, Feilhauer Michal, Ševčík David, Klimeš Dan, Srnský Tomáš, Peterková Verča a Stloukal Míra.
SK JKP Olešná - Dlouhá Lhota 3:2 (1:0)


 V posledním zápase jsme hráli asi nejlepší fotbal. Čada vystřelil krásnou střelu z dálky, Feilhauer dorážel, brankář obě zneškodnil. Do vedení nás dostal Ševčík David. Pak nahrával Földvary přes celé hřiště na Feilhauera, ten zakončoval, brankář chytil. Akce střídá akci. Pak zachraňoval Földvary asi třikrát, Dlouhá Lhota zatlačila, hrozil gól. Feilhauer rozehrál roh na Stloukala, je to 2:0. Stloukal při chuti, za okamžik střílí další branku a je to 3:0. Stloukal dál útočí, rozehrál se ke skvělému výkonu. Pak jsme ovšem dostali branku, kdy soupeř rychle přešel do protiútoku. Kakáč uniká po levé straně, nahrál Davidovi Ševčíkovi před bránu, ten si míč stopl, ale obránce mu ho vzali. Po střele z dálky soupeř snížil na 3:2, my jsme však výhru v klidu ubránili.

  Ševčík David(Földvary), Stloukal (Feilhauer), Stloukal (Feilhauer)

Zápas odehráli tito hráči: Musil Milan, Čada Zdeněk, Földvary Alfréd, Feilhauer Michal, Ševčík David, Klimeš Dan, Peterková Verča a Stloukal Míra.
ZHODNOCENÍ TURNAJE

Turnaj byl organizačně zvládnut moc dobře, pivečko chutnalo, klobásky byly velmi dobré. Rozhodčí pískali úplně v klidu, nedošlo k žádným konfliktům. Jako příprava to pro nás mělo určitě přínos, zkoušeli jsme, jak bude hrát v obraně Dan Klimeš a David Ševčík, všichni jsme se vystřídali jak v útoku, tak v obraně. Na turnaji hrál výborně Tomáš Srnský, který chodil do všech soubojů. Náš poslední zápas nemohl odehrát, musel jet domů. Verča zahrála velmi dobře, získala cenu za nejlepší hráčku turnaje. Musím pochválit všechny, všichni se snažili na sto procent. Chyby tam byly, ale od toho je turnaj, abychom natrénovali. Milan Musil opět kvalitní výkon, perfektní rozehrávky jak rukou tak nohou.

Vyhráli jsme za druhé místo pěkný pohár, medaili, láhev Metaxe, plechovková piva, ty si rozdělíme na turnaji. Verča má schované sklenice na šampaňské u Zdeny.

POŘADÍ NA TURNAJI
 1. OLOMUČANY
 2. SK JKP OLEŠNÁ
 3. DLOUHÁ LHOTA
 4. SIEMENS DRÁSOV
 5. SAF BRŤOV
 6. SAF BRŤOV "B"
  NA TURNAJI
 1. Feilhauer 1+3
 2. Stloukal 2+1
 3. Klimeš 1+0
 4. Ševčík 1+0
 5. Földvary 0+1  Nejlepší byl Srnský Tomáš, Milan Musil nás v mnoha okamžicích podržel. Ostatní ale hráli taky velmi dobře..

10. 7. 2009   kAkIn