Nick:
Návštěvy: 1073121
On-Line: 15
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

25. 08. 2018 14. kolo IV. PÍRO DSO ligy
SK Moravan Svitávka - SK JKP Olešná
2:1 (2:0)

V sobotu jsme zajížděli na horkou prosívku do Svitávky, kde nás čekal dosti tradiční soupeř, místní Moravan. Zde se nám dosti často nevedlo, rozhodčí si na tomto místě hráli svoji hru. Před zápasem to vypadalo, že nás bude do pole dokonce 10 hráčů, pak se však omluvil Hynek Jarůšek, nestíhal cestu z Olomouce, Vašek Rech zaspal, protože si v noci plnil roli táty malého miminka, které se jim narodila nedávno. Do zápasu jsme šli tedy s osmi borci do pole plus Kubas Haresta v bráně.

Jakmile domácí rozhodčí foukl poprvé do píšťalky, domácí provedli rychlé přesunutí hry do našeho obranného pásma, kde jsme však zaspali, domácí tak již v 5. vteřině netrefili prázdnou bránu a my jsme si oddechli. Na druhé straně šel sám na gólmana Jura Novotný, ale nepochopitelně střílel vedle. Šance byly na obou stranách, domácí využívali volného prostoru na velkém hřišti. Domácí se sice dostávali ve velkém do zakončení, ale jejich střely šly buď vedle, nebo hodně vysoko. Když už nějaká mířila do brány, tuto zlikvidoval pohotový Kubas Haresta. Jura Novotný se ocitl opět sám před gólmanem, ten vyrážel. Několikrát se dostal do zakončení náš kanonýr Zbyňa Štěpánek, ale evidentně neměl dnes svůj den. My jsme hráli, zatlačili na domácí, ti nevěděli, kam dřív skočit. Pak ovšem přišel centr za obranu, Mára Šimeček se probudil později, když už byl míč v naší síti - 1:0. Od té doby jsme byli marní. Přestali jsme běhat, domácí byli u míče dřív a útočili dále. Pak zas přišel dlouhý míč na zadní tyč, kde se domácí hráč trefil hlavou - 2:0. Půlka skončila 2:0.

O přestávce jsme si všechno vyříkali, domluvili jsme se, že zabereme, začneme více běhat. Tak se i stalo. Zase jsme na domácí vlítli, připravovali jsme si jednu šanci za druhou, největší spalovač byla Zbyňa Štěpánek, který neproměnil ani nejvyloženější šance, když už na něj zívala prázdná kasa. Dalším spalovačem šancí byl Jura Novotný, jasnou šanci neproměnil ani Mára Šimeček. Ve finální fázi jsme dost často volili nejhorší variantu. Ale na fotbal se už dalo dívat. Hráli jsme dobře, měli převahu. Domácí hráč si pohrával s míčem, snažil se udělat kliku Jurovi Novotnému, ten svou houževnatostí však vystihl úmysl gólmana a snižoval na 2:1. A my jsme hráli dál. Další šance, další neproměnění. Domácí raději uklidili míče, aby se hra zpomalila. My jsme na chvíli přestali, domácí se dostali opět do šancí, jednou trefili břevno. Jinak musel zasahovat Kubas Haresta. My jsme se snažili o vyrovnání, to však nepřicházelo. Nakonec rozhodčí ukončil zápas o několik minut dřív, asi ho nebavilo to naše spalovaní jasných šancí. Zápas skončil 2:1.

Druhá půlka byla dobrá, dobrou hru předvedl David Kučera, Michal Feilhauer, ale i ostatní z týmu hráli dobře, akorát nám chybělo štěstíčko v zakončení, příště tam musíme dát trochu i toho srdíčka. Největším smolařem byl Zbyňa Štěpánek, kterému nebylo souzeno vstřelit branku. U Zdeny Čady také čekáme dlouho na vstřelení premiérové branky v ročníku 2018.

Zápas házíme za hlavu, máme před sebou další domácí s Panthers Vanovice, přijďte povzbudit náš tým.

 Novotný Jura.

Hráči: Haresta Kubas - Feilhauer Michal, Kučera David, Čada Zdeněk, Halva Aleš, Šimeček Mára - Novotný Jura, Kakáč Luboš, Štěpánek Zbyněk.

Zápas Vám přinesl:

fix

13. 03. 2019   kAkIn