Nick:
Návštěvy: 951762
On-Line: 14
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

29. 04. 2018 3. kolo IV. PÍRO DSO ligy"
SK JKP Olešná - SK Moravan Svitávka
3:0 (1:0)

K premiérovému zápasu na domácím hřišti v sezóně 2018 jsme nastoupili proti tradičnímu týmu okresního malého fotbalu SK Moravan Svitávka. Museli jsme připravit hřiště, protože se na něm od posledního podzimního utkání nehrálo. Soupeř přijel v červených dresech, což nám zkomplikovalo situaci, jelikož jsme bílo červené neměli. Naštěstí jsme si půjčili zelené dresy Sokol Šebrov a poprvé v historii tak odehráli utkání v jiných, než klubových barvách. Nás bylo pouze 6 do pole, tedy s jedním na střídání, již od rána pralo na hřiště slunce, takže se čekal velmi náročný zápas.

Jako první vyzkoušel pozornost gólmanů hráč Svitávky, když vyslal tvrdou střelu, ale Kubas Haresta zareagoval na jedničku. Na druhé straně byla k vidění akce, když Zbyňa Štěpánek nahrával finální nahrávku přes vápno, z první střílel Alda Halva, ale jeho projektil mířil do Svinošic a ještě teď tam hledáme náš míč. Hra byla celkově velmi nepřesná, u nás bylo poznat, že na takovém hřišti hrajeme první utkání po zimě. Terén byl hrbolatý, takže oběma týmům dělalo problém zpracování míče. Gólu jsme se dočkali první my. Zdena Čada se rozhodl pro vhození z autu vrchem na Jury Novotného, ten hlavou míč úžasně lízl, hostující gólman neměl šanci. Bylo to 1:0. Hosté zahrozili, střela na bránu, Kubas Haresta byl opět na svém místě a střelu kryje. Moravan zahrával rohový kop, míč si našel jeden z hráčů, z první ovšem mířil nad. A další střela, ale naštěstí pro nás těsně vedle. Házíme aut, Zbyňa Štěpánek se snaží hlavou napodobit Jury Novotného, ale míří vedle. Fero Földvary od půlky po zemí střílí na bránu, míč před gólmanem tečuje Jura Novotný, ale gólman Svitávky výborně zasáhl. Poločas tak skončil 1:0.

Druhá půlka začala stejně, jako skončila první. Největším soupeřem oběma týmům byl terén, protože míč na něm moc neposlouchal a skákal si, jak se mu zachtělo. Jelikož se výkopy Fery Földvaryho neustále točili mimo hřiště vlevo, rozhodl se pro výkop od brány Zdena Čada. Jeho příjemně čechraný míč nádherně našel Jury Novotného, který se uvolnil, jeho střelu vyrazil opět vynikající gólman, proto zkusil ještě dorážet, ale nic z toho nebylo. Rozjeli jsme akci, Alda Halva přihrával na Zdeny Čady, jeho nahrávko střela mířila těsně vedle. Zdena Čada byl při chuti, jeho střelu však kryl brankář Moravanu. Na druhé straně zahrozili hosté, po projití po pravé straně tvrdou střelou musel Kubas Haresta vyrážet hlavou, na pár okamžiků byl otřesen. Ale měl další čárku za výborný zákrok a to se počítá. Fero Földvary se už nemohl dívat na tu naší bezbrannost v zakončení, ještě na naší půlce střílí parádní střelu, ale hostující brankář opět předvedl, že dnes je jeho den. Opět střílel Fero Földvary, následně ještě Alda Halva, ale … výsledek už musíte znát na zpaměti, opět pochytal hostující brankář. K úžasnému průniku se rozhoupal aktivní Fero Földvary, střela, a zase brankář. Fero Földvary vhodil aut, domácí obránce si div že nevstřelil vlastní gól, míč jen těsně míjel horní spojnici brány. Alda Halva se na půlce hostů vyhecoval, vybojoval míč, nahrál přes bránu Zbyňovi Štěpánkovi, a ten zvyšuje na 2:0. Hosté se opakovaně naší liknavostí v obraně dostali do zakončení, ale to dnes bylo u nich velmi slabé, takže na ukazateli na naší straně stále svítila nula. Už se blížil závěr, hostující míč se těžkým míče dostal k lajně, míč nechtěně odevzdal na pravé straně číhajícího Zbyně Štěpánka, který míč nečekaně usměrnil k levé tyči a bylo vymalováno – 3:0. Rozhodčí naposledy foukl do píšťalky a my jsme se mohli radovat z výhry 3:0 a zisků 3 bodů.

Tento zápas byl takový divný. S týmem SK Moravan Svitávka vždy máme dosti vyhecované souboje, dnes to byl v poklidu, bez zájmu, bez hecu. Největší problém dělal terén a skákající míč. Velmi dobrý výkon podal hostující gólman, který chytil nejméně 8 jasných šancí. Hostující hráči se dostávali často do šancí a přečíslení, šancí měli asi i více, ale jejích finální fáze byla velmi tristní.

 Novotný (Čada), Štěpánek (Halva), Štěpánek.

Hráči: Haresta Kubas - Čada Zdena, Halva Alda, Földvary Fero, Šimeček Mára, Novotný Jura a Štěpánek Zbyňa.

Rozhodčí: Luboš Kakáč

Zápas Vám přinesl:

fix

29. 04. 2018   kAkIn