Nick:
Návštěvy: 951463
On-Line: 17
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

22. 06. 2013 11. kolo V. ligy
SK Moravan Svitávka - SK JKP Olešná
3:2 (0:1)

V sobotu jsme odehráli poslední utkání jarní části V. ligy pro rok 2013. K tomuto zápasu jsme jeli do bývalého bydliště Alči Čadové, a to do Svitávky. Začátek se musel posunout, protože se čekalo na Míry Stloukala, který byl na návštěvě v nemocnici v Brně, kde je hospitalizována jeho sestra. Zápas začal se zpožděním asi 15 minut.

Jelikož byla ve Svitávce pouť a na hřišti pro malou kopanou byly kolotoče, zápas se odehrál na překrásném travnatém hřišti vedle velkého fotbalového hřiště. Domácí tým byl silně omlazen, v tomto zápase byl tedy favoritem on. Začátek patřil domácím. Bylo znát, že se po hřišti prohánějí mladí kluci. Byli silnější a rychlejší. Po prvotním tlaku jsme se domácím začali vyrovnávat. A první branku jsme vstřelili my, když Fero Földvary vhazoval aut, míč mířil na bránu, před ní Jirka Novotný stačil míč lehce tečovat a bylo to 0:1. Domácí znervózněli. Luboš Kakáč učebnicově zabojoval. Na tom by nebyl nic zajímavého, ale vzhledem k jeho výkonům v posledních zápasech se jeho počin musel na žádosti všech přítomných zadokumentovat. Výborný zákrok předvedl Lukin Hrazdíra, který zachránil před rodící se akci Svitávky. Fero Földvary se několikrát pokoušel o tvrdé střely z dálky, chyběla jim jen přesnost. Do šance si naběhl Pavel Rajtšlégr, míč ale skončil těsně vedle. Jirka Novotný se pěkně otočil, vystřelil na bránu, zazvonila pouze tyč. Poločas skončil naší výhrou 0:1.

Druhá půlka sice začala tak, jak první skončila, ale domácí se dočkali vyrovnání. Ti totiž odkoukali naši akci, když jeden z domácích vhodil aut, míč usměrnil do brány neobsazený hráč – 1:1. Domácí nás malinko zatlačili, hlavičkovaná před naší bránou, naštěstí z toho nic nebylo. Jirka Novotný se snažil často o střelbu, i přesto, že měl obránce na zádech, stačil vystřelit. A další střela od Jury Novotného, ale ta byla hodně slabá. Na druhé straně se opřel do odraženého míče daleko za vápnem domácí hráč, tvrdá střela z jeho kopačky skončila v síti, Kubas Haresta se v naší bráně marně natahoval – 2:1.

Domácím se dařilo, získali mírnou převahu. Zdena Čada předvedl krásnou akci, zvládl i zakončit, střela šla však doprostřed brány, gólman zlikvidoval. Jura Novotný se pokusil o střelu, ale ta šla nad bránu. Luboš Kakáč mířil vedle. Pak se odhodlal Zdena Čada k velkému úprku s míčem po levé straně, obhodil si tři hráče, naservíroval míč před bránu, zde nabíhal Míra Stloukal, ten svojí „indiánkou“ neuvěřitelně trefil od tyče do sítě - 2:2. Byl to překrásný moment v tomto utkání. Už, už se blížil konec, Luboš Kakáč rozehrál míč z vápna za půlku, kde se volný hráč Svitávky opřel do míče a rychle ho kolem obránců a Kubase Haresty neviditelně uklidil do sítě – 3:2. To byla velká škoda, my jsme již nedokázali odpovědět, takže jsme ze Svitávky odjeli po dobrém výkonu bez bodu.

V tomto zápase jsme hráli solidně, většinu utkání jsme soupeře přehrávali, ten nás sice několikrát na pár okamžiků zatlačil, ale dnes byl určitě k poražení. Inkasovali jsme smolné branky.

 Novotný (Földvary), Stloukal (Čada).

  Dnes se velmi dařilo Zdenovi Čadovi, který se chtěl vytáhnout před domácími, Jirka Novotný se snažil, v pohodě zahrál Lukin Hrazdíra, Kubas Haresta chytil několik nebezpečných střel, výborně se ke konci utkání opřel do centrů. Jarní část nám skončila, musím si odpočinout, potrénovat a na podzim musíme získat co nejvíce bodů.

Zápas odehráli tito hráči: Kubas Haresta, Fero Földvary, Zdena Čada, Pavel Rajtšlégr, Luboš Kakáč, Lukin Hrazdíra, Michal Kupka, Míra Stloukal a Jirka Novotný.

29. 8. 2013   kAkIn