Nick:
Návštěvy: 952757
On-Line: 9
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

28. 8. 2011 14. kolo IV. ligy
SK JKP Olešná – SK Moravan Svitávka
5:2 (4:1)

V neděli 28. 8. 2011 k nám na Olešnou zavítal obávaný tým Moravan Svitávka. Na jejich hřišti jsme na jaře po jejich dobrém výkonu utrpěli výhru 3:1, takže naše obavy byly na místě. Po dalších prohrách jsme klesli na předposlední místo, takže nám postaveni velelo získat tři body. Hosté nám to umožnili už tím, že jich dorazilo pouze šest, tedy bez hráče na střídání. My jsme se sešli v hojném počtu, svůj návrat potvrdil zapsáním na soupisku i Jirka Novotný, taktéž dorazili mladí z OSK - Martin Hlaváč, Ondra Švéda a Ivo Cupák. Lukin Hrazdíra přislíbil aspoň diváckou účast, ale vzhledem k tomu, že se mu v sobotu narodila dcerka, tušili jsme, že po noční pařbě jen tak vstávat nebude:-)

Začátek pro nás začal velmi dobře, byl to docela fičák. Po rozehrávce se míč dostal k Ferovi Földvarymu, který míč nacentroval před bránu hostí, kde nabíhal Jirka Pantůček, ten trefil z první míč hlavou a tak jsme vedli již ve 20. vteřině neuvěřitelně 1:0. Vypadalo to, že vstřelenou brankou se dostal Jirka Pantůček do pohody, kterou zažíval před dlouhými roky a bylo ho cítit po celém hřišti. Bojoval, nahrával, snažil se střílet. My jsme se usadili na půlce soupeře, kde jsme se snažil soupeře přehrát. Soupeř reagoval faulem na Zdeny Čady. Zdena rozehrál na Marťasa Hlaváče, ten míč neměl úplně správně na noze, soupeř na něj dorážel, Marťas od půlky v poslední chvilce vystřelil, míč tečoval soupeř a byl z toho nádherný gól, kdy míč vytřel nepořádek v pravém horním rohu brány - 2:0. My jsme pokračovali v nátlakové hře, soupeře jsme opět rozebrali, aktivní Jirka Pantůček nahrál Jirkovi Novotnému a ten zvyšuje na 3:0. Aby toho z naší strany nebylo všechno, tak Ondra Švéda nádherně vyzval Michala Feilhauera před bránou ke skórování a ten jednoduše zvyšuje na 4:0. Soupeř byl v tu chvíli opravdu mizerný, jeho brankář míčům spíše uhýbal. Bohužel čtvrtou brankou naše veškeré úsilí skončilo. Ti, co si mysleli, že soupeře dokončíme dalšími brankami, tak se velice zmýlil. Naši asi chtěli zápas zdramatizovat, soupeř nás přehrával. My jsme si nebyli schopni přesněji nahrát, míče jsme ztráceli a Kuba Haresta měl hodně práce. Naše pasivita byla hodně rychle potrestána. Soupeř zaútočil a bylo to 4:1. Pak se dostal soupeř několikrát do zakončení, Kuba Haresta musel zasahovat. Půlka skončila 4:1.

Do druhé půlky jsme šli s tím, že si dáme záležet na přihrávce a začneme více bojovat. Úmyslem bylo soupeře dorazit a zvýšit náskok. Opak byl však pravdou a tak špatný výkon jsme dlouho nepředvedli. Asi 90% druhé části hry se hrálo na naší půlce. Ještě že v naší brance stál Kuba Haresta, který předvedl další ze svých parádních výkonů. Byli jsme opravdu marní. Jeden z hráčů soupeře se zranil, ale na hřišti to nebylo znát. Pak míč před vápnem ztratil Fero Földvary, ten se dostal k soupeři, který vystřelil, Jirka Novotný na dlouhou nohu míč pouze tečoval a míč zaplul krásně do růžku - 4:2. Soupeř hrál velmi dobře, spíše my jsme hráli děsně. Jirka Pantůček nebyl schopen nehrát přesně míč, dobře provedené kličky proti soupeři by jsme se asi ani nedočkali. tak ho musel zastoupit Ondra Švéda, který vybojoval míč a střelou téměř z půlky:-)) trefil spodní roh vzdálenější tyče - 5:2. Hráči Svitávky hráli bez střídání a jejich výkon byl sympatický. Pak se Jirka Novotný dostal do vápna, ještě udělal kličku, byl faulován a byla odpískána penalta. K exekuci se postavil Michal Feilhauer, mířil k levé tyči, brankář před míčem uhýbal a ten ho trefil do zad:-)). Do konce zápasu se nic podstatného nestalo a my jsme tedy získali důležité tři body.

V první půlce jsme hráli pěkný fotbal okořeněný brankami, druhá půlka byla tragická, ještě štěstí, že soupeř přijel s pouze šesti hráči. Za výkon v druhé půlce bychom se měli stydět.

 Pantůček (Földvary), Hlaváč (Čada), Novotný (Pantůček), Feilhauer (Švéda), Švéda

  Jako nejlepší Jakub Haresta, který nás opět podržel.

Zápas odehráli tito hráči: Haresta Jakub, Földvary Fero, Cupák Ivo, Hlaváč Martin, Pantůček Jiří, Čada Zdeněk, Svoboda Jiří, Švéda Ondra, Novotný Jiří a Feilhauer Michal.

29. 8. 2011   kAkIn