Nick:
Návštěvy: 951751
On-Line: 20
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

23. 4. 2011 3. kolo IV. ligy
TJ Moravan Svitávka - SK JKP Olešná
1:3 (1:1)

V sobotu 23. 4. 2011 jsme zajeli k dalšímu utkání na prosívku do Svitávky. I přesto, že v ročence byl uveden špatný začátek utkání v 17:00 hod., my jsme na hřiště přijeli na 16:00 hod., jak měl správně zápas začít. Už po příchodu k hřišti nám domácí hráč oznámil, že jsme zde moc brzo, že se má hrát až v 17:00 hod., tak jsme mu sdělili, že začátek je v 16:00 hod. Domácí hráči se sešli až někdy po 16:30 hod., my jsme ani neuvažovali, že bychom mohli zápas kontumovat.

Začátek byl tedy později, někteří z nás se ještě stihli posílit točeným pivečkem, protože už měli v nohách zápas Staroblanska. Rozhodčí byl starý známý, který v minulém zápase pískal až neuvěřitelně, takže jsme se domluvili, že nikdo nebude kecat. Od začátku byl soupeř lepší, důraznější. Hrálo se s dost špatným míčem, který nám ale vůbec nevyhovoval. Soupeř se neustále tlačil k naší bráně, zde operoval Lukin Hrazdíra a Fero Földvary. Jirkovi Pantůčkovi se moc nedařila rozehrávka, Alča napočítala šest zkažených přihrávek. Soupeř ohrozil naši bránu, zde byl připravený Jakub. Pantůček výborně podržel míč, vymyslel nádhernou přihrávku do zakončení, ale Luboš Kakáč tuto super přihrávku vůbec nečekal, takže míč skončil v autu. Dvakrát po sobě během chvíle zakončoval střelou ze střední vzdálenosti Kakáč, ale nic z toho nebylo. Míra Stloukal neuvěřitelně přihrál za obránce na Jirky Pantůčka, který mohl jít na brankáře, zakončil však střelou bez úspěchu. Na druhé straně měla akci Svitávka, následovala střela z dálky, opět po naší chybě a míč skončil v naší síti - 1:0. My jsme se poté na chvilku usídlili na polovině soupeře, Dan Klimeš rozehrál na Luboše Kakáče, který si míč předhodil za obránce a prudkou střelou nedal brankáři šanci - 1:1. Fero Földvary si hrál ve vápně s míčem jako poslední hráč, až jsme měli strach, že o něj přijde a soupeř se dostane do zakončení. Výsledkem 1:1 skončil i poločas, rozhodčí nás opět nezklamal. Několikrát neodpískal faul domácích na naše hráče, otáčel auty a rohy, několikrát odpískal náš faul na hráče Svitávky, který se nejevil jako porušení pravidel. Na upozornění reagoval podrážděně, až arogantně. Tak skončil poločas.

Do druhé půlky jsme nastoupili s tím, že budeme víc běhat a zlepšíme přihrávky. Opak byl pravdou. Hráči Svitávky byli u míče často dřív nebo jsme si nedokázali vyměnit dvě přihrávky. Soupeř hodně útočil, veškeré akce se snažil dotáhnout do zakončení, Jakub Haresta byl však vždy na místě. Na druhé straně pěkně vystřelil Pantůček. Pantůček přihrál Zdenovi Čadovi, který proběhl zajímavě hřiště a pálil na brankáře, tento ovšem chytil. Na druhé straně se několikrát během jedné akce dostali hráči Svitávky na dostřel brány, opět musel na několikrát zasahovat Jakub Haresta, který předvedl skvělé zákroky. Na obou stranách se začalo v soubojích jiskřit, což zapříčinil pan rozhodčí, který přehlížel fauly na naše hráče a jiné (ne)fauly proti nám pískal. Při jedné takové akci vyběhl gólman Svitávky ven z vápna, kdy chtěl odehrát míč hlavou, a proto se sklonil, Míra Stloukal, který ho neviděl a byl k němu zády, míč nadzvedl, čímž brankáře nechtěně kopnul do hlavy. Rozhodčí odpískal přísnou vysokou nohu a začali jsme se dohadovat. Rozhodčí a někteří domácí hráči byli na nás vulgární, arogantní. Za okamžik jsme šli ve třech do útoku, Lukin Hrazdíra nádherně vybídl Luboše Kakáče přihrávkou před brankáře a ten pěkně zakončil - 1:2. Soupeř se snažil vyrovnat, byl hodně agresivní ve hře. Několikrát musel výborně zasáhnout Jakub Haresta. Na druhé straně z vápna přestřelil Pantůček. Fero Földvary pěkně obehrál soupeře, nakonec zakončoval Pantůček, míč skončil vedle brány. Pak se sám před brankářem objevil Dan Klimeš, který střílel pouze do něj. Už už se blížil konec utkání, kdy Kakáč vystihl velmi špatnou rozehrávku soupeře na půlce, obešel obránce, z levé strany k pravé tyči zvýšil na 1:3. Za okamžik po rozehrání rozhodčí ukončil zápas a my jsme tak vybojovali první body.

Dnes byl soupeř lepší, my jsme málo běhali, nedokázali jsme si přihrát více jak dvě přihrávky. Domácím hodně pomáhal rozhodčí. V bráně zachytal bezvadně Jakub Haresta, v obraně super výkon Lukin Hrazdíra, konečně i Fero Földvary ukázal svoji kvalitu.

 Kakáč (Klimeš), Kakáč (Hrazdíra), Kakáč

  Jako nejlepší hráč byl zvolen Lukin Hrazdíra, sekundoval mu Jakub Haresta, dobrý výkon podal i Fero Földvary

Zápas odehráli tito hráči: Haresta Jakub, Földvary Fero, Hrazdíra Lukin, Cupák Ivo, Hlaváč Martin, Pantůček Jiří, Čada Zdeněk, Kakáč Luboš, Klimeš Dan a Stloukal Míra.

26. 4. 2011   kAkIn