Návštěvy: 941852
On-Line: 11
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov

24.05.2020 6. kolo II. ZEAS ligy
SK JKP Olešná - FC Světlá
4:7 (2:3)

V neděli nás čekal další zápas II. ZEAS ligy. Na naše hřiště v Šebrově k nám dorazil náš starý známý tým v modrobílých barvách ze Světlé. Bohužel, i v tomto mužstvu šel čas dopředu a už od pohledu to byli samí mladí borci. Pouze v bráně nastoupil na nezvyklém postu snad jediný pamětník naších dřívějších bojů, Petr Palán. Hřiště bylo po sobotním dešti ve velmi dobrém stavu.

Je vidět, že prostě stárneme. K naší smůle jsme ještě v sobotu odehráli 2 zápasy ve futsalu za Staroblansko, na kterých se zranil náš kapitán Mára Šimeček, takže kapitánskou pásku si nasadil Jura Novotný. Jelikož Kamil Malík z pracovních důvodů nemohl, měli jsme jen 2 hráče na střídání. Ihned od začátku bylo jasné, že to bude velmi náročný zápas. Hosté působili živějším dojmem. My jsme se rozjížděli pomalinku, v soubojích jsme byli pozdě. Hosté chodili rychle do protiútoků, které byly vražedné. Pouze jejich laxností se jim nedařilo vstřelit branku. Jenže nás gólman si vybral slabší chvilku, Víťa Štěpánek pokazil rozehrávku, přihrál přímo na nohu hostujícímu útočníkovi a ten do odkryté brány zavěsil -  0:1. To byla teprve 4. minuta. Asi za 3 minuty jsme ale vyrovnali. Tím jsme překvapili nejen soupeře, ale i sebe. Zdena Vach vybojoval těžký souboj, přihrál Ctiborovi Malíkovi. Ten se dostal do velmi špatně herní situace, když na něj doráželi 3 hráči soupeře, ale míč udržel, rychle poslal míč na levé křídlo Zbyňovi Štěpánkovi, ten rychlou přihrávkou do vápna našel Zdeny Čady a ten překonal Petra Palána -  1:1. Jenže po chvíli jsme opět inkasovali, když jsme si nepohlídali před bránou volného chlapa a ten po přesné přihrávce překonal Víťu -  1:2. Hosté byli jasně lepší, dostávali se do šancí, spoustu jich vychytal Víťa Štěpánek, spoustu jich zazdili sami hráči Světlé. My jsme se také dostali do šancí, Luboš Kakáč přešel po pravém křídle přes obránce, ale jeho střela šla těsně vedle. Pak měl ještě jednu šanci, ale trefil jen gólmana. Ještě před přestávkou šli hosté to dvoubrankového vedení, ale na to jsme hned odpověděli gólem Jury Novotného, kterému nehrával Zbyňa Štěpánek -  2:3. Poločas tak skončil pro nás přijatelným výsledkem. My jsme sice asi měli více ze hry, hra byla v tomto vyrovnaná, ale hostě když se dostali k míči, rychlým přechodem do útoku se dostávali do zakončení. A že těch šancí měli.

Druhá půlka pro nás skončila špatně. Hostě nám dali branku na  4:2, když jsme nedokázali pobrat hráče. Na druhé straně Jura Novotný po dlouhém výkopu Vítě Štěpánka do brány zakončoval, míč skončil na břevně. Pak jsme dostali rychle  5. a  6. gól, bylo to opět naší nedůsledností. Asi nám už došly síly úplně. Hosté ještě přidali na  2:7. Pak asi polevili. My jsme se snažili hnát do útoku. Tím jsme ale nechávali hořet obranu, naštěstí dnes hráči Světlé neměli svůj den, takže jejích střely ohrožovaly nedaleké zahradnictví. Několik šancí jim neuvěřitelně vychytal Víťa Štěpánek. Nás tým ale útočil. Nějaké šance tam byli, Jura Novotný mířenou na zadní tyč trefil právě pouze tuto tyč. Už se blížil závěr zápasu, když se trefil Jura Novotný po přihrávce Zdeny Čady -  3:7. A za několik dalších vteřin se krásně trefil Zbyňa Štěpánek, po přihrávce Fery Földvaryho -  4:7. Míra Chemčuk jako rozhodčí ukončil zápas a my tak čekáme stále na první body.

V tomto zápase byl jasný favorit již od začátku, což se také potvrdilo. Světlá byla o dost lepší. Byli to mladí hráči, fotbalisté. My jsme byli utahaní ze sobotních zápasů futsalu, bylo to znát.