Nick:
Návštěvy: 954103
On-Line: 16
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

26. 10. 2014 22. kolo V. ligy
SK JKP Olešná – Kamnáři Študlov
4:5 (1:1)


 K poslednímu utkání V. ligy 2014 jsme se sešli ve velmi chladném nedělní ránu na Olešné. Soupeř, který měl jisté sestupové místo, na zápas dorazil. Jelikož jsme věděli, že náš soupeř o druhé postupové místo v sobotním utkání porazil vysoko 11:3 svého rivala z Letovic, v tomto zápase nám šlo jen o dobré zakončení kvalitní sezóny a před zimou si pořádně zahrát. I Jura Pantůček projevil zájem odehrát toto utkání, takže jsme měli celkem 4 hráče na střídání. Jelikož Jirka Pantůček hrál, hrálo po domluvě bez rozhodčího, čas hlídala Alča s malou Alenkou.

Začali jsme dobře. David Kučera přihrál Luboši Kakáčovi, ten střílel na bránu, míč tečoval obránce za záda bezmocného gólmana - 1:0. Měli jsme převahu, soupeř ale hrál poctivě, žádný míč nedal zadarmo. Pak však hostující hráč pěkně prošel mezi dvěma hráči a rozvlnil síť v naší bráně - 1:1. My jsme pokračovali v naší hře, Jura Pantůček neproměnil šanci, na druhé straně zachraňoval Kubas Haresta. Luboš Kakáč vyslal pěknou střelu, ale gólman vychytal. Opět Luboš Kakáč střílel, míč se odrazil do tyče, Luboš Kakáč se dokázal dostat před obránce a míč nabídl vlevo, ale míč skončil v zámezí. A aby těch tyčí v prvním poločasu nebylo málo, tak Luboš Kakáč opět nastřelil břevno brány. Výborně míče rozehrávala Jura Šamalík, ten si míč perfektně kryl, hostující hráči jej zastavovali jen za cenu faulu. Poločas tak skončil 1:1.


 Ve druhé půlce jsme se dostávali do šancí, nebyli jsme je schopni proměnit. Luboš Kakáč opět nastřelil 2 tyče, ale v zakončení se nevedlo celému týmu. Když k tomu připočteme nedůslednost v obraně, tak nám z toho vyjde několik šancí hráčů ze Študlova, tito ovšem šance proměnili. Během chvíle tak skóre navýšili na 1:4. Vlastně z každého zakončení vstřelili branku. Pak do útoku vlítl Fero Földvary, Jura Novotný mu posunul vpravo po lajně a Fero Földvary krásnou střelou na zadní tyč snižuje na 2:4. Jenže obratem soupeř opět po naší nedůslednosti zvyšuje na 2:5. My jsme ale hráli dál. K Jurovi Šamalíkovi se dostal odražený míč, tak ho uklidil do brány a snižuje na 3:5. My jsme měli spoustu šancí. Jura Pantůček, Luboš Kakáč a můžeme jmenovat dál. Šance zůstaly nevyužity. Zdena Čada to nevydržel, opět vytasil tu svoji geniální přihrávku, touto našel Luboše Kakáče, který šel sám na gólmana, rozhodl se pro střelu, míč se odrazil od gólmana do brány - 4.5. Do konce zápasu jsme ještě měli několik možností o vyrovnání, ale když nedáme ani jasné tutovky, nemůžeme pomýšlet na body. Zápas tak skončil 4:5.

Nutno podotknout, že soupeř hrál velmi dobře, bojoval, byl aktivní, důrazný. Kdyby takhle hrál všechny zápasy, určitě by jeho pozice nebyla na posledním místě v tabulce.

 Branky: Kakáč (Kučera), Földvary (Novotný), Šamalík, Kakáč (Čada).

  Nejlepším hráčem byl zvolen Kubas Haresta, který i přes 5 obdržených branek několik šancí chytil a předvedl pěkné zákroky.

Hráli: Kubas Haresta, Luboš Kakáč, Alfréd Földvary, Jiří Novotný, Zdena Čada, David Kučera, Míra Chemčuk, Mára Šimeček, Jura Šamalík, Jura Pantůček.

02. 11. 2014   kAkIn