Nick:
Návštěvy: 1021566
On-Line: 30
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

31. 03. 2019 2. kolo III. VM-IZOLACE ligy
SK JKP Olešná - FC Spešov
3:2 (2:1)

Ve druhém kole III. ligy nás na domácím, nepříliš kvalitním hřišti, čekal velmi silný soupeř FC Spešov. V minulosti jsme s tímto týmem sehráli nespočet utkání, hosté hrají několik let III. ligu, takže jasným favoritem v tomto zápase byl tým Spešova.

Do brány se postavil stále zraněný Kubas Haresta, aby David Kučera mohl rozbíjet útoky hostů. Nakonec se ukázalo, že tento tah byl vydařený. Píšťalku si vzal Míra Chemčuk, který se šetřil na Maratón, který odběhne v neděli za týden.

Do první šance jsme se dostali my, když Mára Šimeček potáhl míč, následně zpětnou přihrávkou našel Luboše Kakáče, ale ten nevyužil odkryté brány a trefil obránce. Za několik okamžiků Mára Šimeček znovu potáhl míč, opět zpětná nahrávka na vápno, Jura Novotný v pádu stačil vystřelit, míč šel těsně kolem pravé tyče. Terén byl velmi špatný, míč odskakoval, dnes nebyl vhodný ke kombinační hře. Hrálo se převážně ve středu hřiště, kde se bojovalo o každý míč. Na chvíli nás soupeř zatlačil, ale i tomu terén komplikoval rozehrávku. Fero Földvary vykopával od brány, Zbyňa Štěpánek hlavou těsně minul bránu soupeře. Zbyňa Štěpánek byl v sobotu na oslavě padesátin, jeho hra tak i vypadala=o). Problém mu dělalo zpracování i zakončování nohou. Na druhé straně Kubas Haresta vyřešil několik nebezpečných situací před naší bránou. David Kučera hodil dlouhý aut na zadní tyč, Zbyňa Štěpánek hlavou zamířil do sítě - 1:0. Hostě se hnali za vyrovnáním, první střelu Kubas Haresta výborně vyrazil, na druhou dorážku ovšem nemohl reagovat - 1:1. Opět se hrálo ve středu hřiště po vápno. Měli jsme několik střel, tyto mířily vedle brány. Soupeř se také snažil zakončovat, ale zařízení netrefil. David Kučera hodil aut na Jury Novotného po lajně, ten na poslední chvíli doběhl na brankové čáře, míč stačil ještě kopnout na bránu z nulového úhlu, míč však jako zázrakem skončil od zadní tyče v sít - 2:1. Za takový gól by se nemusel stydět ani Alex Král, brance by nezabránil ani Tomáš Vaclík. Hosté jen nevěřícně kroutili hlavou. Poločas tak skončil 2:1.

Druhá půlka kopírovala tu první. Nejvíce se hrálo ve středu pole po vápno, byl to boj o každý míč. Již byly i vidět náznaky o pěknou kombinaci na obou stranách. Hosté možná byli trošku aktivnější, vyslali na naši bránu pár střel. Po naší chybičce šli dva hráči na Kubase Haresty, první střelu výborně vyrazil, útočník Spešova se pak ukopl, ač Kubas Haresta ležel po zákroku na zemi a byla odkrytá brána, míč po Kubas Haresta mohl v klidu chytit. Na druhé straně Fero Földvary junior sám před gólmanem zaváhal, když vyslal lehkou střelu, se kterou si brankář hostů poradil. Soupeř pak dlouhým nákopem našel za naší obranou neobsazeného hráče, ten vyrovnal na 2:2. Další šanci měli po centru, když útočník Spešova hlavičkoval, Kubas Haresta předvedl robinzonádu jak za nejlepších let Petra Čecha a míč reflexivně vyrazil. Už to vypadalo, že se rozejdeme smírně, ale hosté opět po naší chybě cválali ve 3 proti 2, Kubas Haresta byl již překonán a míč se snášel do sítě, když těsně před čárou stihl David Kučera odkopnout míč do bezpečí a nám se velmi ulevilo. Jenže to nebylo všechno. David Kučera autovým hodem našel před bránou schovávajícího se Zbyně Štěpánka, kterému stačilo udělat 2 kroky a hlavou překonal nešťastného gólmana Spešova. Spešov se ještě do konce zápasu tlačil do našeho vápna k zakončení, ale my jsme výsledek ubránili. Zápas tak skončil 3:2.

Zápas to byl kvalitní i přes špatný terén. Zápas to byl vyrovnaný, výsledek mohl být klidně opačný. Soupeř hrál velmi slušně.

  Velmi dobře zachytal Kubas Haresta, velmi platným hráčem byl David Kučera. Paradoxně vstřelil 2 branky Zbyňa Štěpánek, který byl v zápase jinak tragický a naběhal celkově asi 5 metrů=O). Jinak celý tým si zaslouží pochvalu.

 Štěpánek Zbyňa (Kučera David), Novotný Jura (Kučera David) a Štěpánek Zbyňa (Kučera David).

Hráči: Haresta Kubas - Kučera David, Vach Zdeněk, Čada Zdeněk, Kakáč Luboš, Földvary Fero - Šimeček Mára, Novotný Jura, Földvary Fero ml., Štěpánek Zbyňa.

Rozhodčí: Chemčuk Míra

01. 04. 2019   kAkIn