Návštěvy: 726323
On-Line: 17
Poslední zápas: 22. kolo V. ligy SK JKP OLEŠNÁ - Orel Rock Boskovice 10:1 (3:0) Pořadí v tabulce V. ligy:  3. místo  skóre 86:41   bodů: 46

3. 4. 2011 1. kolo poháru
   SK JKP Olešná - FC Spešov
1:7 (0:4)

V neděli 3. dubna 2011 nám pohárovým zápasem začala nová sezóna. Do současné doby jsme na venkovním hřišti od posledního mistrovského zápasu sezóny 2010 nesehráli ani minutu. Jako soupeř pro 1. kolo k nám přijel soupeř ze Spešova. Protože jsme neměli brankáře k dispozici, postavil se mezi tyče Luboš Kakáč. Naše nová posila do brány Jakub byla na semifinálovém souboji dorosteneckého přeboru republiky v kuželkách, takže se omluvila. Jako posily jsme získali na novou sezónu hráče Martina Hlaváče, Ondřeje Švédu, Ivo Cupáka, kteří k nám zavítali z klubu OSK Blansko. Tento klub se po jedné odehráté sezóně základní soutěže malé kopané již do dalšího ročníku nepřihlásil. Z Hořic se k našemu týmu připojil Jirka Svoboda.

Od začátku zápasu souhra mezi našimi hráči skřípala. Bylo vidět, že nikdo nevěděl, co má vlastně hrát. Chyběl nám tvořivý hráč, který by na sebe vzal odpovědnost. Dělali jsme spoustu chyb v obranné fázi, zapomínali jsme se vracet. Když k tomu připočteme "kvalitu" našeho brankáře, nebylo v poločase co řešit. Soupeř moc neběhal, nebylo proč. Dávali si to z nohy na nohu, když zaútočili, měli dost času na zakončení, protože nikdo z nás moc bránit nechtěl. Do poločasu jsme obdrželi čtyři branky, první dvě musíme připočíst zručnosti brankáře Kakáče, další jsme soupeři nabídli svým přístupem v obranné fázi.

Ve druhé půlce jsme se trošku osmělili, Pantůček se snažil tvořit hru, začali jsme více běhat. Fero Földvary se posunul do útoku. Měli jsme převahu v držení míče, ale v zakončení jsem byli tristní. Buď jsme se neodvážili ke střele, nebo jsme střelou ani neohrozili bránu. I přes náš tlak nám soupeř vstřelil další tři branky, jak už bylo výše zmíněno, stačil jim k tomu pouze pěší pohyb. My jsme byli nedůrazní. Nakonec jsme se i my dočkali čestného zásahu, když po sérii nahrávek vrchem přihrál Ondra Švéda hlavou před bránu Ferovi Földvarymu, který míč usměrnil do prázdné brány. Konečný stav 1:7.

První půlka byla hodně špatná, i když soupeř moc neběhal, byl jednoznačně lepší, nám se nedařily přihrávky, tvorba hry vesměs žádná. Ve druhé půli bylo markantní zlepšení, ale i tak soupeř v klidu zápas dohrál, aniž by se moc zapotil. Naše souhra s novými hráči byla otřesná. Bude hodně dlouho trvat, než se dostaví zlepšení a bude k vidění hra, ze které nebudou bolet oči. Omluvou bylo určitě pouze to, že to byl první zápas v sezóně, noví hráči a nekvalitní brankář. Doufejme, že v dalších zápasech se budeme jen a jen zlepšovat.

Nejlepším hráčem nemohl být zvolen žádný z našich hráčů. Hra byla otřesná.

Földvary (Švéda)

Zápas odehráli tito hráči: Luboš Kakáč, Földvary Alfréd, Jirka Svoboda, Hrazdíra Lukin, Pantůček Jiří, Ivo Cupák, Klimeš Dan, Martin Hlaváč, Onra Švéda a Stloukal Míra.