Návštěvy: 826713
On-Line: 20
Poslední zápas: 13. kolo III. VM-IZOLACE ligy SK JKP OLEŠNÁ - M.K. Louka 9:1 (7:0) Průběžné pořadí:4. místo, skóre 43:33, 19 bodů

9. 8. 2008 13. kolo 3. ligy
   FC Spešov - SK JKP Olešná
4:1 (3:0)

V sobotu jsme zajeli na prosívkové hřiště k sousedům do Spešova. Již na začátku týdne jsme žádali o posunutí zápasu na jiný den, jelikož máme hodně zraněných a je období dovolené, několik hráčů se omluvilo z pracovních důvodů. Bohužel, soupeř neměl zájem nic posunout, v pondělí vedoucí družstva řekl, že dá vědět po středečním tréninku, ale ihned v pondělí jsme měli informace, že nám zápas v žádném případě neposunou, že mají nachystanou bečku. Ve středu se nikdo neozval, ve čtvrtek byl vedoucí družstva FC Spešov tak mobilní, že byl kontaktován až večer a to po celodenní marné snaze se s ním spojit. Samozřejmě odpověděl, že se přehazovat nic nemůže, že už to vyhlásil rozhlasem, že se hraje v 17:00 hod. v sobotu. Prostě nemohl aspoň ze slušnosti napsat ve středu večer nebo ve čtvrtek ráno, že se nemůžou jiný den sejít. A vyhlásí to rozhlasem dřív, než jsme se vlastně domluvili. No bečka je pro někoho přednější, než dobré vztahy s týmem, který hraje spolu jednu ligu. Tohle byl ale teprve začátek, co nám tento nováček naší ligy předvedl.

Na zápas jsme se sešli pouze v sedmi lidech, jak je výše uvedené, máme tři hráče zraněné, je období dovolené. Odjezd od vlaku byl tradičně v pohodě, pln elánu, že si zahrajeme fotbálek a to ještě proti soupeři, kde momentálně hraje náš bývalý hráč Michal Feilhauer. Od začátku zápasu jsme se snažili hrát v klidu, podržet míč, hrát po zemi což se nám často nedařilo. Soupeř byl na první pohled aktivnější, každý souboj o míč byl z jeho strany nedovoleným zákrokem. Naštěstí pro ně, měli velmi kvalitního rozhodčího, který nevěděl, že hraní loktem a rukama celkově je faul, že od podzimní části je změna pravidel v tom, že skluz v souboji být nemůže a je za něj udělována žlutá karta. Během 10 odehraných minut minut měl být útočník soupeře s číslem 22 po druhém skluze a druhé žluté kartě vyloučen, ale on se skluz ani nepískal. A to, kolik bylo celkově faulů ze strany soupeře, u kterých se rozhodčí jen hloupě usmíval, by se nedalo spočítat na prstech obou rukou.

Největší unikum bylo, když soupeř zakončil akci, my jsme rozehrávali od naší brány a jejich útočník, který zakončoval předešlou akci, vystřídal tak, že vyběhl ze hřiště vedle naší brány a další hráč soupeř vběhl na hřiště na jejich půlce. Když jsme rozhodčího a hráče Spešova varovali, že se takhle střídat nesmí, že se střída na půlce hřiště, tak se na náš koukali, jako bychom byli ti, co pravidla neznají. A to ještě jeden z nich, ten, co ty pravidla znal opravdu asi dokonale řekl, že střídat se může kolem celého hřiště. Nicméně stav už byl 2:0 pro soupeře, první branka padla, kdy míč šel pohodlně do rukou Pavla Kotlána, ale dobíhající útočník FC Spešov šel do míče důrazně a to tak, že si šlapákem přímo proti Pavlovi vyrazil míč a pohodlně tak sledoval, jak zapadl do sítě. U druhé branky byla nedorozumění obrany a další branka padla, když soupeř rozehrál rohový kop, míč přímo z voleje napálil útočník, proti němuž šli dva naši obránci a mezi jejich tělem prolétl k levé tyči. My jsme se pokoušeli i o střelbu z dálky, bohužel všechny pokusy skončili buď vysoko nad bránu nebo je v klidu pochytal velmi dobrý brankář soupeře. Tak skončil poločas.

O poločase jsme byli za panem rozhodčím, až laskavě sleduje hru a píská nedovolené zákroky i hráčům domácího týmu, že skluzy se opravdu dělat nemůžou a že se střídá na polovině hřiště. Na to bylo odpovězeno, že on je rozhodčí a že mu do toho nemám co kecat. Od hráčů soupeře bylo slyšet pouze to, že stále brečíme. A rozhodčí se na mě jenom přihlouple usmál, kde bylo jasné, že pánem je tady on, a pokud on nebude chtít faul písknout, tak ho nepískne.

Druhá půlka začala stejně jako první, každý souboj o míč, byl nedovoleným zákrokem ze strany soupeře, rozhodčí se pokaždé opět jen hloupě usmál. Snížili jsme na 3:1 brankou z přímého kopu, kdy tento rozehrál David Mikač a střelou z dálky pěkně trefil Luboš Kakáč místo u pravé tyče. Ovšem hra dále pokračovala a to exhibicí pana rozhodčího, kdy tento byl zcela jasně nejlepší hráč na hřišti. Druhá polovina druhého poločasu už byla rozháraná, z naší strany šlo jen o to, co nejvíce hráčům soupeř nakopat, takže jsme hráli přesně tak, jak oni. Ke konci zápasu jsme si ještě zásluhou Luboše Kakáč dali vlastní branku, takže konečný výsledek byl 4:1.

Závěrem můžu za sebe říct pouze to, že jsem se v týmu FC Spešov hodně spletl, protože to co provedli, to se jen tak nedělá. Jestli je pro někoho tak důležité vyhrávat za každou cenu, když ostatní týmy si jdou zahrát jen pro radost, tak ať jim tato výhra hodně moc chutná a pořádně si ji užijí. Než hrát takhle, tak radši nebudeme hrát vůbec.

Kakáč (Mikač)

Hodnocení hráčů:

Pavel Kotlán  ve druhé půlce zachránil několik branek

Roman Jurik  snažil se, ale nedařilo se mu, bylo tam hodně chyb

David Mikač  náš nejlepší hráč, stále běhal, ukazoval se, snažil se střílet

Luboš Kakáč  snažil se, dal branku, ale jinak se mu nedařilo, stále diskutoval s rozhodčím