Nick:
Návštěvy: 1073154
On-Line: 19
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

01. 06. 2012 8. kolo V. ligy
SOKOL Letovice - SK JKP Olešná
8:2 (5:0)

V sobotu jsme se střetli s týmem SOKOL Letovice. Zápas se hrál na umělé trávě 3. generace na ZŠ Letovice. Hřiště bylo moc pěkné, ale nám bylo jasné, že tento povrch není nic pro nás. Ještě k tomu začalo dosti hustě pršet. Na zápas nejel Mára Šimeček a Michal Kupka, oba jsou zranění. Naštěstí dorazil Marťas Hlaváč, po zranění přišel zkusit štěstí Lukin Hrazdíra.

Soupeř se do nás od začátku pustil, my jsme na mokrém povrchu nestíhali rychlé míče zastavovat. Ihned při prvním střídání si zranil koleno Jirka Pantůček, takže jarní část sezóny pro něj předčasně skončila. První branku jsme inkasovali, když soupeř našel mezi Kubasem Harestou a naší bránou skulinku - 1:0. My jsme se snažili o kombinaci, ale nedařilo se nám zpracovávat míče a naše rozehrávka byla pomalá. Soupeř byl všude první, jejich akce byly přímočaré, jednoduché a rychlé. Na Kubase Harestu se valil jeden útok za druhým, i přesto, že bylo chladno a pršelo, pěkně se zapotil. Chytil několik jasných šancí, ale druhému gólu v naší síti nezabránil - 0:2. Netrvalo dlouho a bylo to 3:0. Soupeř se do šancí dostával velmi snadno, na konci vždy zachraňoval Kubas Haresta. My jsme se několikrát dostali k zakončení, ale o inkasování branky ochránily domácího brankáře tyče a břevno, nejagilnějším střelce na naší straně byl Zdena Čada, který se snažil pálit odevšad. Na druhé straně musel Kubas Haresta do poločasu lovit ze sítě míč ještě 2x, zároveň spoustu šancí chytil. Poločas byl tedy 5:0.

Jelikož hustě pršelo, domluvili jsme se, že pojedeme bez větší přestávky. Do druhé půlky jsme chtěli hrát více odzadu. Soupeř začal stejně jako v první půlce. Snažil se o jednoduchý fotbal, rychlé a přesně přihrávky, o zakončení. Během chvilky tak soupeř zvyšoval na 6:0 a pak i na 7:0. My jsme se dostávali více do hry. Nevím, jestli to bylo tím, že soupeř snížil otáčky nebo jsme je my zvýšili. Soupeř ale předváděl stále stejnou hru. Několikrát se dostal do zakončení, Kubas Haresta byl opět na místě, několikrát soupeř netrefil bránu. My jsme již dokázali i zpracovat míče, rozehrát. Bylo na nás vidět, že jsme se s terénem sžili. Martin Hlaváč rozehrál na Fery Földvaryho, ten nakonec snížil na 7:1. V jedné akci musel Kubas Haresta zasahovat na 3 dorážky, úspěšně. Luboš Kakáč pěkně vystřelil z dálky, tvrdou střelu brankář vyrazil. Pěkná akce Fero Földvary na Jirky Novotného, ten zakončoval do brankáře, ale míč se odrazil zpátky k němu, na podruhé už rozvlnil síť 7:2. Za zmínku stála i další naše akce, Zdena Čada s Jirkou Novotným, druhý jmenovaný ovšem nedal. Na druhé straně soupeř zvýšil na 8:2. Fero Földvary se snažil střílet z dálky, ale dnes mu štěstí nepřálo. Ještě hlavou krásně zakončoval Marťas Hlaváč, jeho střelu ale brankář chytil. Zápas skončil zaslouženou výhrou domácího celku 8:2.

Dnes nám nepřálo počasí, ani terén. I přesto, že hřiště bylo nádherné, tak jelikož na tomto povrchu nehrajeme, dělá nám tento terén problémy. S vytrvalým a hustým deštěm se náš problém ještě prohlubuje. Ve druhé půlce jsme viděli u našeho týmu mírně zlepšení, Lukin Hrazdíra naběhal spoustu kilometrů, bylo na něm vidět, že několik zápasů pro zranění nehrál. Soupeř byl každopádně lepší, sehranější, uměl využít povrch hřiště.

  V zápase byl nejlepším hráčem v našem týmu jasně Kubas Haresta, který zlikvidoval dalším nejméně 15 jasných šancí domácích hráčů. Ve druhé půlce se rozehrál Lukin Hrazdíra.

 Branky: Földvary (Hlaváč), Novotný (Földvary).

Zápas jsme odehráli v této sestavě: Kubas Haresta, Luboš Kakáč, Jirka Pantůček, Marťas Hlaváč, Lukin Hrazdíra, Jirka Novotný, Zdena Čada, Fero Földvary.

11. 06. 2013   kAkIn