Nick:
Návštěvy: 954112
On-Line: 18
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

25.09.2019 20. kolo III. VM-Izolace ligy
SK JKP Olešná - TJ Šerkovice "A"
1:1 (1:0)

Dnešní podvečer se na hřišti v Šebrově odehrála bitva. Na žádost týmu TJ Šerkovice "A" našel manažer našeho týmu ideální termín pro sehrání tohoto zápasu. Očekávala se veliká návštěva z řad nadšenců, tito určitě nemohli litovat vyhozených peněz za drahou vstupenku na zápas dvou špičkových ligových týmů=0). Hostující tým je jednoznačný lídr naší ligy, s jistotou postupující.

Bylo ideální fotbalové počasí. Akorát hřiště bylo trošku tvrdé a dosti suché. Ale jsem profíci, prostě jsme nazuli kopačky a hurá bouchat do míče. Soupeř přijel s jedním hráče na střídání, do brány se postavil ale kluk z pole, paradoxně místní ze Šebrova. Hlavního gólmana prý autonavigace navedla jinam. Od začátku bylo vidět, že hosté jsou páni fotbalisté, technicky vyspělý. My jsme tuto ztrátu doháněli srdíčkem a štěstíčkem, jezdili jsme po zadku, tvrdě do každého souboje. Hostujícím hráčům mírně vadila kvalita terénu, což nám dávalo výhodu. Na soupisku jsme do tohoto zápasu dopsali Ctibora Malíka, takže velké posílení. Zahrávali jsme přímák, míč byl rozehrán do prvního bránícího muže, následná střela po odrazu na roh. Hostující hráč krásně prošel, střela, Víťa Štěpánek bravurně vyrážel na roh. Hosté nelenili a předváděli kvalitní fotbal. Opět jejich pěkná akce, ale nabíhající hráč do vápna netrefil kutálející se míč skoro po brankové čáře, což byla jasná šance. A další 2 rychlé akce Šerkovic, Víťa Štěpánek výborně zasáhl. Míra Chemčuk u naší brány krásně posunul přímo k bráně druhé, tam Jura Novotný z první trefuje tyčku. Z rohu střílí z první David Kučera, tečovaný míč letí na roh. Hosté rozehráli od brány, míč letí na naší půlku, David Kučera si všiml, že hostující gólman je mírně vysunutý, ihned míč vrchem poslal na bránu, od tyče míří míč do sítě a vedeme  1:0. Moc hezký fotbalový moment. Bylo to asi tak ze 30 metrů. Tento gól trošku hostující hráče vyvedl z míry. Ale střílí na bránu, trefují břevno. Víťa Štěpánek chytá jednu střelu za druhou, takto nás uklidňuje. Soupeř je sice lepší, ale dobře bráníme. Poctivě se vracíme, z následných protiútoků se snažíme zahrozit. Zbyňa Štěpánek před bránou hostů z střílí z otočky, gólman reflexivně vyrazil. Házíme aut, vysoký hod míří na Zbyně Štěpánka, ten hlavou netrefuje těsně zařízení. Rozhodčí ukončil první půlku a my vedeme 1:0.

Druhá půlka začala stejně. Hosté mají mírnou převahu, jsou lepší, ale my poctivě bráníme a vytváříme si šance. Akce Ctibor Malík na Zdeny Čady, ten posunul na Máry Šimečka, Mára Šimeček střílí pohotovou ranou nad. Na druhé straně sám hráč před Víťem, ten super vyrazil. Hostující devítka střílí z levé strany a překonává Vítě Štěpánka, je vyrovnáno  1:1. Druhá půle je velkým bojem o každý míč a metr hřiště. Hosté jsou lepší, ale snažíme se jim vyrovnat, máme určitě vetší důraz. Zápas trošku znervózněl, Zbyňa Štěpánek zbytečně stále mluví s rozhodčím. Nelíbí se mu, že se hosté nikdy nepřiznají a naší hráči to dělají pokaždé. Díky tomu se ale nevěnuje hře. Měli jsme několik slibných šancí, ale nedali jsme. Vzadu si obránci plnili kvalitně svoje povinnosti, když už se soupeře nepovedlo zastavit, byl tam Víťa Štěpánek, který dnes opět předvedl velmi kvalitní výkon. Zbyňa Štěpánek a Jura Novotný byli zbytečně přemotivovaní a komentovali každý zákrok či možný aut. Do konce zápasu již branka nepadla, oba týmu si rozdělují po bodu. Zápas tak skončil 1:1.

Hosté byli velmi kvalitním týmem, my jsme se jim vyrovnali bojovností a větším nasazením. Hodně jim dělal problém terén, nám to tak nevadilo. Pro fanoušky dobrého fotbalu to byl pěkný zápas až do konce. Jsme zatím jediným týmem v soutěži, který Šerkovicím vzal bod.

  Musíme pochválit všechny hráče, bojovalo se, jako nejlepší hráč našeho týmu musí být zvolen Víťa Štěpánek, který toho opět hodně pochytal.

 David Kučera.

Hráči:

 Štěpánek Víťa


 Kučera David

 Chemčuk Míra

 Čada Zdeněk

 Földvary Fero starší

 Malík Ctibor


 Novotný Jura

 Štěpánek Zbyňa

 Šimeček Mára (C)

 Valoušek Zdeněk.


04.10.2019   kAkIn