Nick:
Návštěvy: 951438
On-Line: 15
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

13. 05. 2018 5. kolo IV. PÍRO DSO ligy"
SK JKP Olešná - TJ Šerkovice
3:3 (2:0)

Na domácím utkání jsme v 5. kole přivítali tým TJ Šerkovice. Tento tým v loňské sezóně V. ligy obsadil 2. místo před námi, do nové sezóny ještě posílil, takže byl jasným favoritem. Utkání začalo pěkně zostra. David Kučera házel dlouhý aut, gólman vyrážel na břevno. Na druhé straně se dostali hosté do zakončení, Kubas Haresta musel ukázat jeden ze svývh skvělých zákroků. Míra Chemčuk na druhé straně zase pálil vysoko nad. Zdena Čada šikovně prošel, zakončoval na dvakrát, hostující gólman jej vychytal. Hráči Šerkovic zahrávali roh, z první pálil hráč v modrém nad bránu. Jura Novotný vymyslel kulišárnu, když od pravé lajny zpoza hráče pěkně vystřelil k pravé tyči, gólman však skvělým zákrokem vyrážel na roh. Hráči Šerkovic podnikli útok do naší obrany, Kubas Haresta musel zasahovat. A zasáhl velmi dobře. Zahrávali jsme přímák, Jura Novotný rozehrál na Zdeny Čady, ale nic z toho nebylo. Patrně špatná domluva zahrávajících. David Kučera opět dlouhý aut, Zbyňa Štěpánek hlavičkuje vedle. Zbyňa Štěpánek si to ale záhy vynahradil, když po přihrávce Míry Chemčuka trefuje do sítě a vedeme 1:0. Od té doby přebíráme těžce otěže a jsme jasnými pány na hřišti. I když hostující hráči často zazlobí. Fero Földvary předvedl svoji „ferovku“, když od půlky střílí pumelici na bránu, gólman s velkou námahou vyráží. A znovu David Kučera vhazuje dlouhý aut, míčem hledal Zbyně Štěpánka, ten orazítkoval jen břevno brány. Ale netrvalo dlouho a Zbyňa Štěpánek přece jen znovu skóruje. Mára Šimeček nahrával, Zbyňa Štěpánek umístěnou střelou k levé tyči překonává po druhé gólmana Šerkovic – 2:0. Hru jsme měli pod kontrolou, ale občas se hostujícím hráčů podařilo rychlým výpadem dostat až k bráně, z jedné takové akce musel Kubas Haresta vyběhnout i z vápna a odehrát míč, při tom však fauloval a hosté měli výhodu standardky. Tuto jsme naštěstí pokryli. Jura Novotný rozehrál rohový kop, středně vysoký míč směroval na Zbyně Štěpánka ve vápně, ten se pokusil efektně patičkou, pomalý míč nadělal hodně neplechy brankáři Šerkovic. A zase David Kučera, opět vhazuje aut, opět na Zbyně Štěpánka, ten znovu hlavou zakončuje, gólman vyráží na roh. Rozehráváme roh, David Kučera úžasně trefil míč, ale tomu se postavila do cesty levá tyč brány. Je odpískán první poločas, v něm jsme zvítězili 2:0.

Do druhé půlky jsme začali stejně, jak jsme skončili první. U soupeře došlo k doplnění kádru, když nastoupil hráč, který ještě loni hrával v dresu Sokol Šebrov ve II. lize. Hosté předvedli pěknou akci na jeden dotek, na konci jim stálo v cestě břevno naší brány. Na druhé straně Zdena Čada střílí, ale vedle. A znovu Zdena Čada pěknou akci, ale hosté jen rozehrávají nakonec od brány. Hosté střílí, Kubas Haresta vyráží. Pak předvedli pěknou akci, když jsme si dali asi 6 přihrávek z první, dostali jsme se až před bránu Šerkovic a zakončujeme. To bylo od nás ale vše, od té doby se nám hosté dostávali na kobylku čím dál častěji. Určitě nás převyšovali větším důrazem a chtíčem, z našich hráčů se jim mohl v důrazu vyrovnat pouze David Kučera. Hostující gólman nádhernou rozehrávkou z vápna nohou na útočníka, kterého nikdo z našich nehlídal, ten si zpracoval a šel sám na Kubasa Haresty, ten neměl šanci – 2:1. My jsme hodně znejistěli, začali jsme ztrácet míče. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. Po rohu se míč nešťastně odrazil od Míry Chemčuka do brány – 2:2. Pak jsme znovu začali hrát, ale hosté nás dost často navštěvovali v blízkosti vápna. Zbyňa Štěpánek střílel, tečovaná střela šla nad. Míra Chemčuk házel aut na Zdeny Čady, ten zajímavě z první, gólman stačil vyrazit. Na druhé straně si hostující útočník ve vápně zpracovával těžký míč, Kubas Haresta se Zdenem Čadem do něj zajeli, útočník padá a rozhodčí nařizuje 3 minuty před koncem penaltu. Faulovaný hráč nedává Kubovi Harestovi šanci – 2:3. My jsme se ještě zakousli, všechny síly jsme vrhli do útoku, vybojovali jsme faul. K rozehrávce přímého kopu se postavil David Kučera a nechytatelnou bombou vyrovnává – 3:3. Jelikož již uplynula hrací doba, rozhodčí naposledy pískl o píšťalky a my za remízu 3:3 bereme bod.

V první půlce jsme jasně dominovali, mohli jsme vést klidně 6:0, na druhou stranu je pravda, že hosté se dostali taktéž do několika příležitostí. Ve hře jsme měli hodně navrch. Začátkem druhé půle jsme ještě hráli to, co v první půlce. Postupně nás soupeř ale začal přehrávat, my jsme si koledovali o inkasování branky. Druhá branka byla velmi nešťastná. Těsně před koncem vše gradovalo faulem ve vápně, nařízenou a proměněnou penaltou v náš neprospěch, ale David Kučera v samém závěru utkání vyrovnal, což byl asi spravedlivý výsledek.

 Štěpánek (Chemčuk), Štěpánek (Šimeček), Kučera.

Hráči: Haresta Kubas - Földvary Fero, Kučera David, Čada Zdeněk, Chemčuk Míra - Novotný Jiří, Štěpánek Zbyňa a Šimeček Marek.

Rozhodčí: Luboš Kakáč

Zápas Vám přinesl:

fix

13. 05. 2018   kAkIn