Návštěvy: 726327
On-Line: 21
Poslední zápas: 22. kolo V. ligy SK JKP OLEŠNÁ - Orel Rock Boskovice 10:1 (3:0) Pořadí v tabulce V. ligy:  3. místo  skóre 86:41   bodů: 46

10. 09. 2017 16. kolo V. ligy
SK JKP Olešná - TJ Šerkovice
4:0 (1:0)

V 10 hod. jsme čekali déšť a chladno, ale překvapilo nás příjemné sluníčko. I přes předchozí prohru v Lysicích panovala pozitivní nálada. Favorité z Šerkovic (2.místo) přijeli v oslabené sestavě, chyběl i skvělý gólman, který se často v jarním utkání zapojoval do hry. První šanci zápasu si vytvořil Mára Šimeček, když se uvolnil přes 2 hráče a nečekanou střelou bodlem napálil pravou tyčku brány. Chvíli poté Fero Földvary zastavil nedovoleně protiútok. Kopal se přímák z cca 12 ti metrů, míč se nešťastně odrazil před bránu, kde soupeř z první zamířil balón k tyči, ale Kubas Haresta bravurně vytáhl, k jeho smůle ale opět k protihráči, který měl ještě větší smůlu, a orazítkoval z bezprostřední blízkosti břevno.

Postupně jsme si vytvářeli další šance, obstřelovali bránu, rozchytávali brankáře hostí. Další větší šanci měl opět Mára Šimeček, který se zády k bráně obtočil kolem obránce a sám před brankářem zakončoval svojí slabší nohou. Střela neměla dostatečnou razanci a brankář v klidu míč chytil. Za zmínku stojí i perfektní přihrávka Zdenka Čady na Zdeny Vacha, jehož zakončení ovšem postrádalo přesnost a střela zamířila nad bránu. Pár minut před koncem poločasu ale Zdena Vach dává přesnou přihrávku Davidovi Kučerovi a ten se z blízkosti nemýlí, střelou k pravé tyči otevírá skóre zápasu 1:0. Do poločasu se už nic dramatického nestalo a tak vstupujeme do druhé půle s nadějným náskokem 1:0.

Na začátku 2. poločasu Kubas Haresta hasí chybu (vyráží nohou na roh) při ztrátě balónu na půlce, kdy šli 2 hráči soupeře na jednoho. My zkoušíme střílet jako v první půli ze všech pozic, i z půlky hřiště. Zanedlouho si Jura Novotný přebírá balón a nahrává Hynkovi Jarůškovi, který poměrně z větší vzdálenosti střílí, a s lehkou tečí od protihráče navyšuje skóre na 2:0. Krátce poté si to hoši prohodí a tentokrát Hynek Jarůšek pěkným pasem přes půl nachází Jury Novotného, ten ale míří vedle. Šance jsou na obou stranách a my se snažíme o třetí gól, který by soupeře psychicky srazil. Mára Šimeček zkušeně drží míč na půlce, načež si vykoleduje faul, k míči se postaví šutér David Kučera a propálí z půlky vše, co mu stojí v cestě, včetně na prázdno máchajícího brankáře, který zřejmě nic neviděl – 3:0.

Začínáme Šerkovice přehrávat, vytváříme si další nadějné šance a na tipáču začínají trhat tikety. Vzadu si Fero Földvary s Davidem Kučerou počínají velice zkušeně a sbírají pokusy o nákopy či brejky. Jedním pasem od Davida Kučery se dostává do velké šance Mára Šimeček, který si na místě zpracovává balón a na pětníku obtáčí kolem hráče, obchází góloše, ale z velkého úhlu těsné míjí bránu. Jsme na koni, jenže začínáme vyklusávat a hrát nedůrazně, takže Kubas Haresta má co dělat, aby udržel čisté konto a Šerkovice nezdramatizovaly zápas. Přichází slabší 10 minutovka, kdy naskakují střely soupeře jako míčky ve sportce, naštěstí často vedle brány nebo vždy pohotově Kubas Haresta chytá. Při další šanci kopou Šerkovice roh, avšak míč se šťastně pro nás odráží ke Zbyňovi Štěpánkovi a ten posílá Zdenka Čady do brejku, vypadá to na střelu, fanoušci už pomalu zvedají ruce, ale Zdenek Čada nachází napravo Máru Šimečka, který stahuje brankáře k sobě, dává zpět na Zdenka Čadu a ten už konečně v klidu doklepává do prázdné brány - 4:0. Šerkovice se stále snaží vstřelit aspoň 1 gól, ale většina střel míří vedle, nastává konec a my bereme důležité 3 body. Utkání bylo jistě atraktivní, o čemž svědčí i poměr střel v náš prospěch 29:11.

Velmi dobrý výkon celého mužstva, ocenit musíme ale Davida Kučery a Kubase Harestu.

Kučera (Vach Z.), Jarůšek (Novotný), Kučera, Čada (Šimeček).

Hráči: Haresta Kubas – Földvary Fero, Kučera David, Čada Zdeněk, Šimeček Mára, Vach Zdeněk, Jarůšek Hynek, Novotný Jura, Štěpánek Zbyňa