Nick:
Návštěvy: 954122
On-Line: 24
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

13. 05. 2017 5. kolo V. ligy
TJ Šerkovice - SK JKP Olešná
5:2 (3:1)


 Na zápas do Šerkovic odcestoval tým bez 3 stabilních hráčů. Míra Chemčuk má zraněná třísla, Zdena Čada musel nasadit antibiotika a Vašek Rech nemohl z rodinných důvodů. Po dlouhém rozmýšlení nakonec manažer týmu sáhl do rezervního týmu a z farmy povolal Michala Feilhauera=O). Při odjezdu se s námi v Blansku loučila silná bouře, ale v Šerkovicích bylo sucho a dusno. Začátek zápasu byl již v 15:30 hod. na základě požadavku domácího týmu.


 Měli jsme informace, že za domácí tým má hrát hráč, který hrává II. futsalovou ligu. Při rozcvičování jsme si však u hráčů soupeře nějakých výjimečných vlastností nevšimli. Hned do první příležitosti se dostal svojí tvrdou střelou David Kučera, ta však skončila vedle. Michal Feilhauer zanedlouho vyslal jeho pověstnou fajovku, tuto ale gólman vyrazil. Dalši se dostal do zakončení Fero Földvary, minul bránu. Měli jsme výhodu autového vhazovaní, dlouhý hod přeletěl obranu, tam si naběhl David Kučera, ale hlavičkoval pouze do gólmana. Dlouhý míč sklepl Michal Feilhauer na Jury Novotného, ten zakončoval, ale gólman domácího týmu byl opět na místě. Tento hráč byl opravdu velmi kvalitní, zaujala náš jeho hra, byl vynikající jak hrou rukama, tak i kopací technikou. Faul na Michala Feilhauera, přímák rozehrál Fero Földvary, ale domácí gólman opět zachránil. My jsme na domácí vlítli, měli jsme spoustu šancí, ale vždy jsem ztroskotali na velmi dobrém brankáři domácího týmu. Soupeř se ťukecem u brány dostal až do zakončení, díky naší nedůraznosti jsme tak po ojedinělé akci prohrávali 1:0. Pak opět vyslal na domácí bránu bombu David Kučera, čemuž předcházela pěkná akce po ose Jura Novotný - Aleš Halva - Jura Novotný, ale gólman byl jak jinak než na svém místě a míč vyrazil. Soupeř z pravé strany na brankové čáře neuveřitelně propašoval tečovaný míč za záda Kubase Haresty a bylo to již 2:0. My jsme se také dočkali, Fero Földvary vyslal krásnou střelu, kterou tečoval obránce, následně ještě ramenem Jura Novotný, míč skončil v síti - 2:1. Domácí zahrávali roh, Kubas Haresta míč proběhl, nehlídaný hráč usměrnil za jeho záda - 3:1. Poslední střelu 1. poločasu vyslal Aleš Halva, ale míč jistil opět gólman. V první půlce jsme měli více ze hry my, byli jsme lepším týmem, ale domácí podržel skvělým výkonem brankář. Poločas tak skončil 3:1.


 O přestávce jsme si řekli, že v tomto počtu s jedním na střídání nemůžeme s domácími běhat celý zápas. Rozhodli jsme se, že do druhé půlky budeme hrát odzadu a vyrážet v protiútoky. Jenže začátek druhé půle se nám vůbec nepovedl. My jsme vůbec neběhali, domácí náš zatlačili, opět předvedli svůj ťukec a střelou zvyšovali na 4:1. Domácí ještě předvedli několik akcí, Kubas Haresta musel vytáhnout ze svých rukavic perfektní zákrok, když vystihl přihrávku na nabíhajícího hráče, který už mohl zakončovat do prázdné brány. My jsme se oklepali a začali trochu hrát. Fero Földvary kopal přímák, ale ten skončil hodně vysoko nad. Opět jsme měli výhodu přímého kopu, který rozehrával z hranice vápna Fero Földvary, ten chytře našel ve vápně Jury Novotného a bylo sníženo na 4:2. Na druhé straně vytáhl dobrý zákrok Kubas Haresta, o něco později střelu z levé strany pouze vyrazil k dobíhajícímu hráči, ten zvyšuje na 5:2. Další zákrok předvedl Kubas Haresta chvíli potom, když se před ním objevil hráč zcela sám, Kubas zachránil. Gólman domácích během zápasu opakovaně předváděl svoji skvělou kopací techniku, byl to jejich 6. hráč v poli. Ke konci zápasu vyrazil na sólo, na půlce o míč přišel, Jura Novotný těsně minul prázdnou bránu. Zápas skončil 5:2.

Musíme pochválit domácího rozhodčího, který zápas odpískal s naprostým přehledem, hru zbytečně nekouskoval, jednalo se o nejlepšího rozhodčího za posledních několik let, který nám zápas rozhodoval. Tento zápas byl pro nás hodně nešťastný, první 3 obdržené branky byly hodně laciné, soupeř byl více jak hratelný, ale chyběli nám hráči. Nejlepším hráčem domácích byl jistě brankář, to byl jejich rozdílový hráč. Nedá se nic dělat, kdo dá více branek, vyhrává. V dalším domácím zápase s Panthers Vanovice musíme získat 3 body.

  Nejlepším naším hráčem byl Aleš Halva.

 Novotný (Földvary), Novotný (Földvary).

Hráči: Kubas Haresta - David Kučera, Fero Földvary, Marek Šimeček - Jirka Novotný, Michal Feilhauer a Aleš Halva.

13. 05. 2017   kAkIn