Nick:
Návštěvy: 952796
On-Line: 14
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

12. 8. 2012 15. kolo V. ligy
Sokol Šebrov - SK JKP Olešná 1:6 (0:0)

K dalšímu zápasu jsme zajeli do nedalekého Šebrova na travnaté fotbalové hřiště. Jelikož byl špatně uveden termín v ročence na neděli v 10:00 hod. při sobotním hracím dnu Šebrova, domluvili jsme se v týdnu na alternativním řešení, tedy na neděli ve 14:00 hod. Během pátku a soboty nám odpadli tři hráči ze sestavy minulého zápasu. Nakonec šel Jirka Svoboda, Jirka Pantůček se ze sobotních bolestí vyspal, do brány se postavil místo Kubase Haresty Fero Földvary. Od začátku jsme hráli ze zabezpečené obrany, natěsno od hráčů. Pokud se naskytla příležitost, vyráželi jsme do protiútoků. Několikrát jsme se dostali na dostřel, bohužel však naše střely mířily nad a vedle. Několikrát jsme místo zakončení volili chybně nahrávku. Fero Földvary se v bráně evidentně nudil, v klídku sbíral všechny míče, párkrát výborně zasáhl proti těžké střele. Několikrát se také pokusil o rychlý kontr k bráně soupeře. U jednoho z nich projel až na dostřel, dokonce i zakončil, při střelbě byl faulován, dostali jsme výhodu rozehrávky. Po rozehrávce se k míči dostal z první Jura Svoboda, pěkná střela ale mířila těsně vedle. Poločas jsme tak ubránili, stav 0:0 je toho důkazem.

Do druhé půlky jsme šli s tím, že budeme poctivě bránit, pokračovat v podobném duchu jako v první půlce, jen se pokusíme více zakončovat. Dokonce jsme se radovali z branky, když přímák rozehrál Jirka Novotný na mezi hráče naběhnuvšího Luboše Kakáče, ten ideálně posunul vlevo na Máru Šimečka, který nádherně k pravé tyči poslal náš tým do vedení 1:0. Domácí byli překvapení z naší rozehrávky, za takovou akci by se nemuseli stydět ani ve vyšší soutěži. Akce byla opravdu pěkně sehraná, a to i přesto, že jsme ji nikdy netrénovali. My totiž ani netrénujeme? My jsme svůj styl hry nezměnili ani po vstřelení branky. Poctivě jsme bránili, přistupovali jsme k hráčům, hodně se nám dařilo v zastavování začínajících akci soupeře. Hráli jsme opravdu v pohodě. A zase jsme rychle překvapili. Luboš Kakáč vysunul po pravé lajně Jirky Novotného, ten natáhl míč na levou stranu na Jirky Pantůčka před bránu, Jirka si položil brankáře, podél něho a bránícího hráče zvyšuje na 2:0. Další hřebík do rakve jsme zasadili soupeři o moment později, krásná akce Jirka Novotný – Míra Stloukal, ten na levé straně dlouho držel míč, pak vystihl ideální dobu pro přihrávku a na pravé straně stojící Mára Šimeček v klidu dopravil míč do odkryté brány – 3:0. Domácí byli opaření, stále se snažili nás rozťukat, ale nedařilo se jim. Nám už trochu docházel v teplém počasí dech, měli jsme jen jednoho na střídání oproti 4 na druhé straně. Počasí nás vyslyšelo, na chvilku se zatáhlo, trávník skrápělo několik kapek vody. V tu chvíli vystihl na polovině Míra Stloukal rozehrávku domácích, běžel sám na brankáře, těsně před ním udělal neuvěřitelnou kličku po vzoru Messiho, když uklouzl na mokrém trávníku, tímto zmátl gólmana a pak s ledovým klidem poslal míč k levé tyči – 4:0. Z naší strany to již byla exhibice. Naše míče výborně rozehrával Mára Šimeček, snažili jsme si to rozdávat do stran. Další rozehrávku vystihl Luboš Kakáč na naší polovině, vybojoval míč a proběhl celé hřiště, před brankářem míč poslal k pravé tyči a zvýšil na 5:0. A aby to nebylo všechno, tak Míra Stloukal vyslal Jirku Novotného po pravé straně, Jirka Novotný přihrával před bránu, obránce Šebrova si míč srazil vlastní sítě a bylo to 6:0. Fero Földvary se opět snažil se vytahovat z brány, několikrát byly v naší obraně zmatky. Při jednom našem útoku byla ztráta míče, soupeř šel do přečíslení, nakonec útočník Šebrova zavěsil do odkryté brány a získali tak aspoň čestný úspěch – 1:6. Do konce zápasu jsme si již výsledek pohlídali, ještě těsně před koncem došlo k roztržce mezi Jirkou Pantůčkem a brankářem Šebrova, rozhodčí utkání ukončil, my jsme zvítězili 1:6.

 Šimeček (Kakáč), Pantůček (Novotný), Šimeček (Novotný), Stloukal, Kakáč, Novotný (Stloukal).

  Mára Šimeček, výborně bránil, zakládal útoky. Celé mužstvo dneska zaslouží absolutorium, výborný taktický výkon.

Zápas jsme odehráli v této sestavě: Fero Földvary, Luboš Kakáč, Jirka Pantůček, Jirka Novotný, Mára Šimeček, Jirka Svoboda a Míra Stloukal.

13. 8. 2012   kAkIn