Nick:
Návštěvy: 952761
On-Line: 12
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

17. 5. 2009 5. kolo III. ligy
HRK Rudka - SK JKP Olešná 1:1 (0:0)


 V neděli 17. května jsme cestovali k dalšímu utkání třetí ligy do Rudky, kde na nás čekalo kvalitní travnaté hřiště. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že v okolí hřiště se koná Mistrovství republiky v orientačním běhu, takže tam bylo celkově hodně lidí. Soupeř od začátku volil taktiku všechno vrchem do našeho vápna, jelikož jeho hráči nás výškově jasně převyšovali. My jsme se snažili hrát po zemi, krátké přihrávky. Do první šance se však ihned na začátku dostali domácí. My jsme rozehrávali aut, do míče se opřel Klimeš, bohužel jeho povedená střela v síti neskončila. Za málo okamžiků jsme rozehráli další aut, Novotný míč nasměroval směrem k Čadovi, ten se neuvěřitelně položil do vzduchu a hlavičkoval. Hráči Rudky faulovali, rozhodčí odpískal faul. Míč rozehrál Földváry, z první se do něj opřel Kakáč, míč šel vedle brány. Földváry zazmatkoval na půlce, tři hráči soupeř šli sami na Mikače, naštěstí z toho nic nebylo. K míči se dostal Stloukal, pěknou přihrávkou našel Chemčuka, jeho rána nebyl z těch povedených. Poločas skončil 0:0, velmi dobře tuto půlku řídil domácí rozhodčí.


 Druhá půlka začala naším tlakem, snažili jsme se dostávat do šancí, měli jsme mírnou převahu. Míč jsme si dávali po zemi. Domácí evidentně nestačili, proto se uchýlili k nedovoleným zákrokům. Na naší půlce byl faulován Kakáč, píšťalka rozhodčího zůstala němá, Naši obránci však zůstali stát, čekajíc, že rozhodčí odpíská, míč si vzal útočník domácích a zavěsil do naší branky. Tento neodpískaný zákrok a obdržená branka nás hodně rozhodila. Do debaty s rozhodčím se pustil Čada, uviděl kartónek žluté barvy. Kotlán rozehrával čím dál častěji až půlicí čáře, kde si nabíhali naši obránci, z čehož pak vyplynuly naše šance. V jedné z nich se krásně uvolnil Stloukal, přihrál mezi nohama obránce na nabíhajícího Feilahuera, ten ihned z první trefil levý spodní roh brány a vyrovnal na 1:1. Rozhodční se během chvíle dopustil několika chyb, po nichž následovalo hodně ostrých hádek, hlavně z naší strany. Soupeř se dostal do šance, trefil pouze tyč. Na druhé straně za míčem běžel Feilhauer, míč chytil gólman, poté se s vystrčeným loktem pohnul k Feilhauerovi, rozhodčí pískal bohužel opět opačně.


 Na polovině hřiště jsme spáchali faul, při rozehrávce stál Mikač asi dva metry o míče, za toto mu rozhodčí udělil žlutou kartu. Na otázku našeho kapitána Mikače, za co vlastně dostal žlutou kartu, mu rozhodčí odpověděl, že neví za co. Kakáč se otočil okolo protihráče, který jej v souboji držel, míč mu poslal mezi nohama, když se snažil běžet dál, byl kopnut do achilovky, z toho důvodu dál nehrál. Rozhodčí nechal zápas pokračovat dál, měli jsme prý výhodu. Bohužel měl míč na svých kopačkách soupeř. Chemčuk nahrál před bránu Mikačovi, ten však pálí jen do gólmana. Zápas byl již do konce plný hádek z neodpískaných faulů hráčů Rudky, skóre se již nezměnil, zápas skončil 1:1.

Zápas odehráli tito hráči: Pavel Kotlán, Mikač David, Miroslav Stloukal, Luboš Kakáč, Novotný Jiří, Feilhauer Michal, Földváry Alfréd, Chemčuk Míra, Ševčík David a Daniel Klimeš.

 Feilhauer (Stloukal)

 Chemčuk Míra

18. 5. 2009   kAkIn ze zápisků A.N.D.Y.