Nick:
Návštěvy: 954124
On-Line: 24
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

03.07.2020 1. kolo II. ZEAS ligy
FC Rašov - SK JKP Olešná
8:2 (4:1)

První prázdninový svátek jsme cestovali do Rašova, abychom zde sehráli konečně 1. kolo II. ZEAS Ligy. Poprvé byl zápas odložen, protože se díky řádění Covid-19 sezóna malého fotbalu na Blanensku vůbec nezačala. Podruhé byl zápas odložen, protože zas bylo období velkých dešťů, hřiště bylo podmáčené. Konečné nastal den D a zápas se mohl odehrát. Na Ferové oslavě jsme se domluvili, že to sehrajeme teď v pátek. Jenže co čert Collina nechtěl, na zápas kvůli práci nemohl Luboš Kakáč a Kamil Malík, Zdena Vach se omluvil, Míra Chemčuk měl oslavu dcerky a Mára Šimeček byl s rodinou poznávat krásy naší země. Na zápas to vypadalo jen na 7 hráčů, což je málo.

Už na oslavě jsme lanařili Lukina Hrazdíry, který za nás hrál před mnoha a mnoha lety. Bylo vidět, že po pivu a vodce přišel malému fotbalu a návratu k JKP na chuť. A když mu manažer ve čtvrtek zavolal s lukrativní nabídkou, neváhal a nováčkovský kontrakt podepsal. Na zápas tak Ctibor Malík vzal i svého otce Ctibora Malíka staršího. Tohoto pána netřeba fanouškům kopané v Blansku představovat, je to legenda. Slovo dalo slovo a na naší soupisku jsme dopsali dvě jména. Panu Ctiboru Malíkovi bude příští rok 70 let!!!        Škoda že nebyl Kamil Malík, to by se sešli na hřišti všichni tři. Pro SK JKP Olešná je to velká pocta, že si taková osobnost navlékla náš dres.

Jelikož je tým FC Rašov velký adept na postup do I. ligy, neměli jsme na jejich pažitu co ztratit, mohli jsme akorát překvapit. V týmu měli velmi ambiciózní a mladé fotbalisty, jeden z nich s číslem 10 - extratřída. Snažili jsme se hrát odzadu, ale domácí hned převzali otěže. Již vedli  3:0, pak zvyšovali na  4:0. Zbyňa Štěpánek po přihrávce Jury Novotného snižoval krásnou brankou na  4:1 a vykřesal tak naději. Poločas skončil 4:1.

Druhý poločas pokračoval. Domácí byli jasně lepší, my jsme byli v soubojích méně agresivnější. Jura Novotný předvedl svoje životní sólo, ale které brankou neskončilo, pouze nastřelil tyč. Domácí zvyšovali na  5:1. My jsme snížili brankou Zdeny Čady po nahrávce Zbyně Štěpánka na  5:2. Dlouho jsme drželi tento stav, domácí tým hnala dopředu plná tribuna fanoušků, která vytvořila skvělou kulisu. Pak jsme asi během 5 minut dostali další 3 branky, které daly výsledku konečnou podobu  8:2.

Po zápase následovala regulérní děkovačka fanouškům ze strany domácího týmu, fanoušci tleskali i našemu týmu. Byl to úžasný zážitek a pro domácí fanoušky

  Dobře zachytal Kubas Haresta, pochytal ještě mnoho šancí.

Na to, co to bylo za soupeře a že nás nebylo moc, nehráli jsme špatně. Lukin Hrazdíra hrál zápas (fotbal) po několka letech, Zdena Čada si dal vlastní branku. Ctibor Malík opět dravec po celá zápas, Fero Földvary se snažil. Azzy Azbayar má menší výpadek formy, ale to se do prvního podzimního utkání dá do kupy. Největším zážitkem byl nástup Ctibora Malíka staršího k utkání, jenž si ve skoro 70 letech stále ještě troufl na fotbal

Tímto se náš tým stal s věkovým průměrem dozajista nejstarším týmem ze všech soutěží malého fotbalu Blanenska.

Vzhledem k tomu, že na zápase nebyl náš hlavní reportér Pavel Čapek, Míra Bosák měl jinou práci, je reportáž napsána z pamětí Štěpánka Zbyně.

 Štěpánek Zbyněk (Novotný Jura), Čada Zdeněk (Štěpánek Zbyňa).

Hráli: Haresta Kubas - Földváry Fero starší, Čada Zdeněk, Malík Ctibor starší, Malík Ctibor mladší, Hrazdíra Lukin - Azbayar Azzy - Štěpánek Zbyněk, Novotný Jura "C".


14.07.2020   kAkIn