Nick:
Návštěvy: 951935
On-Line: 6
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

Neděle 09.06.2019 11. kolo III. VM-IZOLACE Ligy
Sokol Lhota Rapotina - SK JKP Olešná
6:5 (4:4)

V nedělní dopoledne jsme zajeli na prosívku do Lhoty Rapotiny, kde na nás čekal další soupeř v bojích o body do tabulky III. ligy. Domácích hráčů se sešlo akorát, takže bez střídajících hráčů. Nás nakonec bylo v počtu 8 do pole, v bráně se postavil po dlouhé době Kubas Haresta.

Začátek zápasu patřil nám. Hned v 1. minutě přihrával střílenou přihrávku Jura Novotný na Máry Šimečka, od něj míč putoval za záda překvapeného gólmana - 0:1. O několik dalších vteřin později domácí gólman vyrazil míč před sebe, Jura Novotný už na tuto lahůdku čekal a míč uklidil do sítě -  0:2. A ještě se nehrálo ani 3 minuty, míč si vybojoval Zdena Vach, potáhl a bodlem usměrnil míč k tyči -   0:3. Takový snový začátek zápasu jsme asi nikdy neměli. Po 3 gólu naše aktivita rychle opadla, sice jsme měli míč více na kopačkách, ale domácí se rozhodli, že nám to nenechají zadarmo. Pak ještě následovaly 2 jasné šance Zbyně Štěpánka, ten ale šance na zvýšení nevyužil. A to se nám záhy vymstilo. V obraně jsme nedokázali odkopnout míč do bezpečí, domácí hráč na dlouhou nohu špičkou stačil míč usměrnit k tyči, překvapený Kubas Haresta v brány nestačil zareagovat - 1:3. My jsme hráli dále kombinační fotbal, ale soupeř hrozil vždy, když získal míč. Jednoduchými akcemi se dostával na dostřel k bráně. Po akci na levé straně přišla střela přes Máry Šimečka a je to 2:3?. Domácí rozehráli dlouhý aut, nabíhající obránce se uvolnil a Zdena Čada už nedokázal míč odvrátit, po krásně hlavě míč končí v síti - 3:3. A začínáme od začátku. Odražený míč se dostal u rohu k Zdenovi Vachovi, hned vracel centr do vápna, Jura Novotný do něj neohroženě vlítl a hlavou nás opět dostává do vedení - 3:4. Jenže jsme se neradovali moc dlouho. Po naší chybě opět domácí srovnávají krok a je to 4:4. Takto skončil i poločas.

Do druhé půlky jsme si s tím, že musím proměnit naše šance a zde zvítězit. Míč jsme měli více na kopačkách my, domácím docházel dech. Ale my jsme zvolnili. Když se domácí dostali k míči, viděli jsme vždy rychlé protiútoky a zakončení. Domácí asi 3 krát nedali do prázdné brány, spoustu míčů letělo vysoko nad. My jsme se stále snažili o kombinaci, dostávali jsme se do zakončení, ale nemohli jsme dát branku. Zdena Vach střílel, domácí hráč ve vápně předvedl levou rukou semafor jako Dominik Hašek v době své největší slávy, rozhodčí nařídil pokutový kop. K němu se postavil Zbyňa Štěpánek a k pravé tyči se nemýlil -  4:5. To však nebylo z nedělních gólových hodů vše. Domácí rozehrávali aut, nepokryli jsme hráče a je vyrovnáno - 5:5. Na druhé straně stojí za zmínku krásná střela z první po rozehrávce z rohu, Fero Földvary junior ale trefil pouze pravou tyč. My jsme vrhli do útočení. Pak ale zahrozili domácí, po rohu jsme nechali hrát hráče, který se vysunul a je to - 6:5. Vyvinuli jsme obrovský tlak, snažili jsme se o vyrovnání, domácí využívali každého míče buď k odkopu, nebo rychlým brejkům. Na vyrovnání jsme již nedosáhli. Zápas tak skončil divokým výsledkem 6:5.

Měli jsme více ze hry. Domácí i přes jejich malý počet a nemožnost střídat, hráli velmi chytře, účelně. Každý jejich brejk hrozil velkou šancí. V útoku byli nebezpeční, ale i tak branky stříleli po našich hrubých chybách, Chyběl nám vzadu David Kučera, Fero Földvary to zkusil i se zraněným kolenem.

 Mára Šimeček (Jura Novotný), Jura Novotný, Zdena Vach, Jura Novotný (Zdena Vach), Zbyňa Štěpánek pen.

Hráči: Haresta Kubas - Šimeček Mára, Földvary Fero, Čada Zdena, Kakáč Luboš, Vach Zdena - Novotný Jura, Štěpánek Zbyňa, Földvary Fero mladší.

15.07.2019   kAkIn