Návštěvy: 808061
On-Line: 32
Poslední zápas: 22. kolo IV. PÍRO DSO ligy FC Sebranice 2002 - SK JKP OLEŠNÁ 3:5 (2:1) Konečné pořadí:6. místo, skóre 73:62, 32 bodů  POSTUPUJEME DO III. LIGY!!!

31. 8. 2008 kolo 16. ligy

SK JKP Olešná - FC Sampdoria Poříčí 4:2 (2:0)

V poslední neděli o prázdninách jsme sehráli důležité utkání na našem hřišti, kdy se s menším zpožděním přiřítil tým FC Sampdoria Poříčí, který má ve svém mužstvu velmi mladé, kvalitní hráče, kteří se každým rokem zlepšují a tuto sezónu mají dobré výsledky. Ihned od začátku jsme však hráli aktivněji, soupeř jako by ještě spal.

Ve všem jsme byli lepší. Z toho taky pramenilo mnoho šancí, avšak jejich zakončování nám dělalo problémy. První branku vstřelil po přihrávce Chemčuka Földvary Alfréd, který začal opět v útoku, jelikož máme díky zranění absenci útočníků. Neuplynulo mnoho a opět tentýž hráč vstřelil druhý gól, kdy mu u ní asistoval tentokrát Čada Zdeněk. Míč šel do náruče brankáře, ale Földvary jej atakoval, gólman míč vyrazil přímo na stehno Ferovi a míč zapadl do brány. Od té doby jsme byli pány na hřišti, šance střídala šanci, ovšem bez úspěchu. Několikrát se pokusil o zakončení z dálky Kakáč, ale brankář byl vždy na místě. K dalšímu ohrožení soupeřovy brány došlo při rozehrání přímého kopu. Ten byl odpískán po faulu na Kakáče, k rozehrání se postavil Mikač a jemným přiťuknutím doprava nabil Kakáčovi, který nádhernou střelou mířil přímo do levého horního rohu, brankář Poříčí ovšem vytáhl ze svého repertoáru neuvěřitelný reflex, kterým míč vytáhl mimo bránu. My jsme pokračovali v aktivní hře, vytvářeli jsme si jednu vyloženou šanci za druhou, ale tyto jsme trestuhodně neproměňovali. V poločase byl nadějný výsledek 2:0 v náš prospěch.

Do druhého poločasu jako by na straně soupeře došlo k výměně hráčů, začali hrát mnohem aktivněji, napadali nás, zpřesnili hru. Už to nebylo tak jednoznačné, jako v první půli. Opět jsme si ale po chybách soupeře vypracovali mnoho brankových příležitostí, které opět zůstaly nevyužity. Pak přišlo špatné střídání na naší straně, kdy jsme se nemohli srovnat a během dvou minut jsme obdrželi dvě branky, ke smůle Földvaryho, který ztratil oba míče, po nichž padly dvě branky. Mohli jsme akorát litovat neproměněných šancí.

Ale my jsme se nesložili a pokračovali za vytouženou výhrou. Opět jsme měli nespočet šancí, Dan Klimeš byl asi čtyřikrát sám před brankářem, ale těžké přihrávky nezpracoval a míč šel od něj vždy mimo bránu. Pak pálil David Mikač z pravé stany těsně vedle. Nakonec se Míra Chemčuk rozhodl, že to tak nenechá, prošel po levé straně, kam mu poslal míč Klimeš a přesnou střelou nás dostal opět do vedení. Pak proběhly další vyložené šance, které skončili nezdarem.

Autové vhazování rozehrál Kakáč, míč mířil na dobře pokrytého Földvaryho, kterého soupeř předběhl a míč posunul zpět, Kakáč si jej zpracoval a z pěkných 15 metrů zamířil přímo k pravé tyči. Tato branka byla pojistkou naší výhry. Vedli jsme 4:2 a směřovali jsme k důležitému vítězství. Soupeř se pokoušel o nemožné, zatlačil nás na naší polovině, my jsme však důsledně bránili a nedovolili již žádné ohrožení brány. Kvalitní rozhodčí zápas ukončil a my jsme vyhráli 4:2, což byly pro nás velmi důležité body ve třetí lize, která je opět dosti vyrovnaná.

Zápas odehráli tito hráči: Kotlán Pavel, Čada Zdeněk, Hrazdíra Lukáš, Mikač David, Chemčuk Míra, Földvary Alfréd, Kakáč Luboš a Dan Klimeš.

Földvary (Chemčuk), Földvary (Čada), Chemčuk (Klimeš), Kakáč

hvězda utkání - Chemčuk Míra - běhal, bojoval, střílel, vstřelil důležitou branku, jinak hráli výborně všichni, kromě toho zakončování. To budeme muset zlepšit.