Nick:
Návštěvy: 951743
On-Line: 17
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

12. 05. 2013 5. kolo V. ligy
SK JKP Olešná - FC Piccolo Černá Hora
8:2 (3:2)


 V neděli 12. května jsme přivítali jednoho z největších favoritů na postup z V. ligy, FC Piccolo Černá Hora. Hřiště bylo po sobotním celodenním dešti ve špatném stavu, leč rozhodnutí obou mužstev bylo zápas odehrát. My jsme neměli rozhodčího, proto se píšťalky ujal rozhodčí z mužstva soupeře.


 Od začátku se soupeř dral do útoku a do zakončení. Do vedení jsme šli překvapivě my po krásné akci na jeden dotek. To Jirka Pantůček na půlce vyslal do běhu Jirky Novotného, který přes celou šířku hřiště našel vlevo nabíhajícího Zdeny Čadu, který gólmanovi nedal šanci, a bylo to 1:0. Zanedlouho Mára Šimeček našel Míry Stloukala, který si počkal na pohyb brankáře a rozvlnil síť podruhé – 2:0. Na druhé straně ale soupeř neustále hrozil, vždy musel zasahovat Kubas Haresta. Když už nemohl Kubas Haresta na míč dosáhnout, pomohl mu Fero Földvary. Luboš Kakáč vystihl na půlce rozehrávku a šel do útoku, ale nic z toho nebylo. Fero Földvary nádherně vystřeli od půlicí čáry na bránu, odražený míč dorážel Jirka Novotný, do sítě se dostal míč odražený až od Jirky Pantůčka – 3:0. My jsme po třetím gólu polevili, hosté se dostávali do šancí. Po naší chybě, když Michal Kupka nezpracoval míč, se dostal ke střele hráč Piccola a bylo to 3:1. Netrvalo dlouho a bylo to 3:2, když soupeř během jedné akce zvládl 3 střely na bránu. Z rozehrávky od rohového praporku pak nádhernou střelou z první vymetl pavučinu. Poločas skončil 3:2.


 Do druhé půlky jsme šli s tím, že musíme dát další branky a uklidnit celou hru. Opět měl soupeř možnost vstřelit branku, na druhé straně pak Jirka Novotný s Michalem Kupkou vybojovali míč, Michal Kupka se nebál vzít odpovědnost na sebe a důležitou brankou pojistil naše vedení - 4:2. Za okamžik Jirka Novotný zajel důrazně do brankáře hostí, který rozehrával, míč se odrazil do Jirky Novotného do tyče a zapadl za brankovou čáru – 5:2. Soupeř byl načatý. My jsme hráli v pohodě. Fero Földvary zachytil odražený míč, popošel s míčem do lepší střelecké pozice a ke vzdálenější tyči zvýšil na 6:2. Luboš Kakáč si narazil s Jirkou Novotným, ten mu míč předložil jak na stříbrném podnosu, takže pro Luboše Kakáče nebyl problém zvýšit již na 7:2. Hrálo se nahoru dolů, od brány k bráně. Šance byly na obou stranách, na naší straně vše pochytal Kubas Haresta. Na druhé straně se po pěkné akci dostal z první k zakončení Zdena Čada, ale míč zastavila tyč. Hrozící akci soupeře zastavil perfektním obranným zákrokem Michal Kupka. My jsme si pak začali místo zakončení nahrávat a to k ničemu nevedlo. Spoustu šancí jsme tak zahodili. Osmé branky jsme se ale dočkali, Jirka Novotný z půlky rozehrál na Míry Stloukala, který pak našel před bránou Jirky Pantůčka a ten sám proti gólmanovi nezaváhal – 8:2.

V tomto zápase pro nás hrálo počasí a rozbahněný terén. Terén totiž vůbec nesvědčil soupeři, my jsme ve druhé půlce během chvilky zvýšili skóre a pak už to byla exhibice. Výsledek neodpovídá poměru sil na hřišti. FC Piccolo bylo velmi kvalitním týmem, mělo spoustu šancí, náš v tomto podržel skvěle chytající Kubas Haresta. Dařilo se nám v zakončení, ale mohli jsme dát mnohem více branek. Kaňkou na dnešním zápase je zranění Máry Šimečka.

 Čada (Novotný), Stloukal (Šimeček), Pantůček (Novotný), Kupka (Novotný), Novotný (Stloukal), Földvary, Kakáč (Novotný), Pantůček (Stloukal)

  Nejlepší hráč byl Kubas Haresta, velmi dobře hrál Jura Novotný a Fero Földvary, ale pochvalu zaslouží všichni hráči..

Zápas odehráli tito hráči: Kubas Haresta, Fero Földvary, Zdena Čada, Mára Šimeček, Michal Kupka, Luboš Kakáč, Jirka Pantůček, Míra Stloukal a Jirka Novotný.

13. 05. 2013   kAkIn