Nick:
Návštěvy: 951744
On-Line: 17
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

9. 5. 2015 6. kolo IV. ligy
PentaCo Boskovice - SK JKP Olešná

3:1 (0:1)

K dalšímu zápasu jsme zajeli do Boskovic na umělku, kde nás čekal první tým probíhající sezóny a loňský vítěz V. ligy PentaCo Boskovice. Tohoto soupeře známe velmi dobře, loni jsme s ním sehráli herně vydařená utkání, avšak v obou případech jsme odešli poraženi. Čekali jsme, že to bude opět silný soupeř, v tomto zápase byl jasným favoritem.

Za nás v sestavě chyběl zraněný Kubas Haresta, jehož v bráně nahradil nový muž v našem týmu – Daniel Čermák. Na zápas nepřijel M9ra Chemčuk, Fero Földvary a další. Svoji premiéru v našem dresu zažil Víťa Haresta, bratr Kubase.

PentaCo začalo ihned pěkně od podlahy, útočilo, my jsme se zaměřili na propracovanou defenzívu, nechtěli jsme moc inkasovat. To se nám dařilo. Zdeněk Čada s Vaškem Rechem předvedli pěkné akce. V zakončení nám ale stále kousek chyběl ke vstřelení branky. PentaCo mělo nebezpečnou každou akci, dařilo se nám poctivou obranou tyto jejich akce ukončovat, několikrát musel zasahovat Daniel Čermák v naší bráně. Vašek Rech krásně prošel až před bránu, ale zakončení se mu nepovedlo. Na druhé straně rozehrál Jura Novotný rohový kop, na míč si seběhl od půlky Luboš Kakáč a placírkou poslal míč po břevno – 0:1. Poločas skončil 0:1.

Ve druhém poločase se tlak domácích stupňoval, my jsme se ojediněle dostávali do akcí, ale nic z toho nebylo. Spoustu míčů jsme odehráli před vytáhlými útočníky domácího týmu, mnohokrát musel předvést svoje brankářské umění Daniel Čermák. Když se domácím nedařilo přejít přes obranu do šancí, musel pomoci rozhodčí, do té doby pískající skvěle. Asi 10 minut před koncem zápasu nejvyšší muž domácího týmu nafilmoval pád v pokutovém území, když si míč zpracovával na prsa a zezadu jej bránil Luboš Kakáč. Rozhodčí okamžitě ukázal na značku pokutového kopu. Jen pro upřesnění, útočník domácích byl asi o 30 cm vyšší a 30 kg těžší, takže by jej Luboš Kakáč mohl stěží zezadu takhle faulovat. Domácí pokutový kop proměnili – 1:1. Pak jsme měli nějakou šanci i my, ale nic. Domácí dále hráli agresivně, zákroky na hranici pravidel. Domácí hráč vystřelil přes dva hráče, míč skončil u pravé levé tyče naší brány a bylo to 2:1. My jsme se snažili o obrat, ale zaúřadoval opět rozhodčí, když neodpískal nejprve faul domácího útočníku při přechodu do zakončení, tentýž hráč poté upadl v souboji s Lukášem Hrazdírou před vápnem, aniž by se jednalo o faul, rozhodčí po poradě s domácí lavičkou ukázal podruhé na značku pokutového kopu, domácí proměnili a zápas tak skončil 3:1.

Nutno podotknout, že domácí byli jasně lepší. Celý zápas nás drtili, my jsme ale kvalitní defenzivní činností tlaku odolávali, výborně zachytal Daniel Čermák, který nás mnohokrát zachránil.

  Nejlepší hráč byl Zdena Čada a Daniel Čermák. Svým výkonem náš překvapil novic v našem dresu – Víťa Haresta.

 Kakáč (Novotný)

Hráči: Čermák Daniel, Kakáč Luboš, Čada Zdeněk, Hrazdíra Lukáš, Šimeček Mára, Rech Vašek, Hareta Víťa, Novotný Jiří a Stloukal Míra.

28. 05. 2015   kAkIn