Nick:
Návštěvy: 952549
On-Line: 19
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

11. 10. 2014 20. kolo V. ligy
PentaCo Boskovice - SK JKP Olešná
3:1 (1:1)

V dalším zápase nás čekal první tým naší ligy, PentaCo Boskovice. Tento tým měl již zaručen postup, proto jsme si chtěli z jeho hřiště odvézt 3 body a pokusit se posunout v tabulce na 2. místo. Když zabrousíme do minulosti, zjistíme, že ještě v sezóně 2012 hrál tento tým 1. Joma-shop ligu malé kopané, kde se dokonce umístil na 2. místě. Do další sezóny však hráči PentaCo Boskovice nastoupili do nejnižší základní soutěže, protože neměli motivaci?. V loňském roce v základní soutěži zvítězili, a v roce 2014 opět ve své lize postupují výše z prvního místa.

Nás se nakonec moc nesešlo. Měli jsme pouze jednoho na střídání. Jako rozhodčí se ujal na umělce v Boskovicích soudcovské píšťalky Jura Pantůček, jelikož domácí avizovali, že rozhodčího na dopolední sobotní čas neseženou. Začali jsme z ostra. Hned na začátku šel z levé strany na gólmana Luboš Kakáč, gólman Boskovic výborně zmenšil střelecký úhel, Luboš Kakáč střílel vedle brány. Na druhé straně musel zachraňovat Milan Musil v naší bráně, když lapil velkou šanci soupeře. Míra Chemčuk střílí nad. Pak jsme se dočkali zaslouženého vedení, Jura Novotný přihrával Zdenovi Čadovi, ten rozvlnil síť – 0:1. Měli jsme převahu, dostávali jsme se do šancí, ale nemohli jsme vstřelit branku. Buď jsme mířili mimo bránu nebo výborně zasáhl domácí gólman. Pak jsme nechali trochu prostoru těsně za půlicí čárou na naší polovině vytáhlému útočníkovi ve žlutém, ten si míč nachystal a neuvěřitelnou peckou trefil od břevna vyrovnání. Milan Musil v bráně ani nestačil zareagovat – 1:1. Do konce poločasu jsme měli ještě šance, ale z nich jsme nic nevytěžili, poločas tak skončil 1:1.

Do druhé půlky jsme šli s tím, že musíme být ještě více aktivnější, chtěli jsme co nejdříve vstřelit branku. Opak byl ale pravdou. Sice jsme se do soupeře zakousli, ale z protiútoku šel hráč soupeře po přihrávce od Míry Chemčuka sám na Milana Musila, střelou do levého horního rohu mu nedal šanci – 2:1. My jsme se nevzdali, soupeře jsme přitlačili, místy jsme měli až drtivý tlak, ale i přes spousty šancí jsme nebyli schopni skórovat. Jen Luboš Kakáč měl během jednoho střídání asi 3 jasné šance, ale všechny mu zlikvidoval dnes výborný domácí gólman. Po pěkné akci jsme si mysleli, že Zdena Čada vyrovná, míč skákal po brankové čáře, gólman byl na lopatkách, ale i tak zabránil, aby se mít dostal do sítě. A měli jsme další šance, dá se říct, že každý z našeho týmu mohl vyrovnat. Ale nakonec se ze třetího gólu radovali domácí, když po naší nedůslednosti, opět sám před Milanem Musilem, zvyšoval domácí útočník na 3:1. Do konce utkání se i přes náš tlak diváci další branky nedočkali. Utkání skončilo 3:1 pro domácí, my jsme mohli jen gratulovat k celkovému vítězství v V. lize a popřát mnoho sportovního štěstí příští rok v lize čtvrté.

Sehráli jsme dobré utkání, měli jsme po celý zápas převahu, místy jsme soupeře házenkářsky uzamkli před jejich vápnem, ale PentaCo ukázalo, v čem je jeho síla. Fotbal se hraje na góly, a těch jsme ve veledůležitém utkání vstřelili méně jak soupeř. Potešil nás odpolední výsledek ze zápasu Žízeň Petrovice versus Stars Letovice, kde domácí porazili našeho konkurenta v boji o postup 2:1, čímž stále žije šance na druhé přímé postupové místo, neboť máme stále stejný počet bodů.

  Nejlepším naším hráčem byl David Kučera, který nevynechal žádný souboj, velmi dobře hrál také Zdena Čada.

 Čada (Novotný)

Hráči: Milan Musil, Fero Földvary, Zdena Čada, Luboš Kakáč, Jirka Novotný, Míra Chemčuk, David Kučera.

21. 10. 2014   kAkIn