Nick:
Návštěvy: 1021573
On-Line: 29
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

14. 7. 2007
15 výročí založení SK JKP

V sobotu dne 14. července se na hřišti na Olešné konala dlouho očekávaná sportovní a společenská akce. Zdejší  klub malé kopané SK JKP Olešná oslavil spolu s obyvateli a fanoušky 15. výročí založení.Na programu byl od 13. hodin fotbalový zápas mezi bývalými hráči, kde pro nedostatek účastníků musely být družstva doplněna o hráče stále hrající. V tomto zápase jsme mohli vidět starší hráče, kteří hrávali v době dávno minulé tj. od roku 1992. Na druhé straně to byli ti, co bojovali o body v okresní lize po znovu přihlášení do soutěží od roku 2000.

Na začátku se všichni pozdravili s diváky. Zápas to byl opravdu zajímavý, hrálo se ve velkém tempu a akce střídala akci, na každé straně bylo hodně brankových příležitostí. Nakonec se mohli radovat z výhry 6:3 borci, co hráli po hlavičkou mladí.

Od 15:00 hod. nastoupili na hřiště týmy SK JKP Olešná a Pitavalu.Tento tým měl být tvořen rozhodčími, kteří rozhodují zápasy v 1. a 2. lize. Z důvodů pracovní vytíženosti na Olešnou dorazil pouze jeden z aktivních prvoligových rozhodčích a to Ondra Pelikán.

I tak byl tým dost kvalitní, mezi hráči nechyběl bývalý prvoligový hráč Svoboda a další i bývalí prvoligový rozhodčí. Hra měla velkou kvalitu a to hlavně ze strany Pitavalu, kde bylo možné spatřit krásnéakce na jeden dotek, přesné přihrávky, brankář Olešné byl v stále v jednom kole.


Pitaval měl celý zápas jasnou převahu, vedli 4:1 a proto se rozhodli zvolnit. Tohoto využili hráči JKP a do konce zápasu vyrovnali na konečných 4:4. Na závěr došlo na pokutové kopy, na které zvítězilo mužstvo Pitavalu 7:6 v osmé sérii. O branky za JKP se v normální hrací době podělili Chemčuk 2, Kakáč a Čada.Po utkání předvedli svoje umění také mladí dobrovolní hasiči z SDH Olešná, za což se jim dostalo vřelých ovací.


Všem zúčastněným byly předány pamětní listy a vlaječka SK JKP Olešná, čímž se všem poděkovalo jak za odvedené výkony v minulosti, tak za přispění ke kvalitě celé sobotní akce.

Spokojeni byli jak hráči všech týmů, tak určitě i ti co se přišli podívat, protože bylo nádherné počasí, dostalo se jim i výborného selátka a pivečka na zapití a hlavně, bylo se na co koukat. Vidět na hřišti spolu jak Járy Křivana s Milanem Křivánkem a na druhé strně s Davidem Ševčíkem a Danem Klimešem, to už se Vám asi nikdy nepoštěstí.

Co víc si přát do budoucna!!?? Aby se na Olešné stále hrála malá kopaná, aby zde hlavně měl kdo hrát a taky, aby se mělo kde hrát, jelikož pozemek, kde nyní leží naše hřiště, stále ještě není v majetku města Blanska. Za 5 let se zde znovu sejdeme k oslavě již 20. výročí.

Oslavě k 15. výročí založení SK JKP Olešná se zúčastnili tito buď bývalí a nebo stále aktivní hráči:


Křivan Jára, Ševčík Martin, Viktorin Pavel st., Křivánek Milan, Hora Jiří, Šebela Jiří, Pantůček Miroslav, Jinadra Jiří, Kotlán Pavel, Kopecký Ivoš, Hrazdíra Lukáš, Novotný Jiří, Földváry Alfréd, Jurik Roman, Stloukal Miroslav, Čada Zdeněk, Svoboda Vlasta, Ševčík David, Klimeš Dan, Chemčuk Míra, Kakáč Luboš, Pantůček Jiří.

14. 7. 2007   kAkIn