Nick:
Návštěvy: 1021602
On-Line: 30
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

17.05.2020 5. kolo II. ZEAS ligy
AC Okrouhlá - SK JKP Olešná
3:1 (0:1)

Konečně se nám začala uvolňovat opatření ohledně koronaviru a 5. kolem se nám rozjíždí malý fotbal na okrese Blansko. Nás čekal v premiéře soupeř z nejtěžších, AC Okrouhlá, dlouholetý účastník 1. ligy. Po domluvě s paní vedoucí AC Okrouhlá jsme zápas odehráli v neděli v 10:00 hod.

V Okrouhlé na nás čekal nádherný stadion s krásnou přírodní trávou, která byla připravena tak akorát, měkoučká. Byla radost se na takovém hřišti proběhnout. Všichni jsme byli nadržení na fotbal, ale s menší obavou, jak na tom budeme, když jsme 2 měsíce nic nedělali. Před zápasem jsme ještě domluvili novou posilu, Kamila Malíka. Určitě bude pro nás přínosem, zvlášť když tuto sezónu budeme muset oželet Davida Kučeru, který má zranění kolene. A není jistý zdravotní stav Míry Chemčuka. Za tým Okrouhlé nastoupil nečekaně Libor Němec. Dalším velmi kvalitním hráčem v silném kádru Okrouhlé je kapitán Jan Minx. My jsme chtěli hrát na brejky, nedostat moc branek a předvést kvalitní výkon. Po počátečním oťukávání jsme se čím dál víc dostávali k blízkosti brány soupeře, aktivně jsme přistupovali k hráčům, takže se soupeř do šancí moc nedostával. Dokonce jsme domácí zaskočili, když Zbyňa Štěpánek posunul na vápně na Zdeny Vacha, ten pod padajícím gólmanem zamířil do sítě -  0:1. Domácí se dále snažili, my jsme zase opravdu aktivně bránili. Když už se dostali domácí k zakončení, vytáhl Víťa Štěpánek parádní zákrok. Domácí měli najednou více ze hry, ale jen po naše vápno. My jsme balóny sbírali, přecházeli rychle do protiútoku, ale nebyli jsme schopní včas zakončit a ještě k tomu ohrozit bránu. Naše obrana hrála důrazně. Dostávali jsme se do brejků, chybělo nám jen přesné zakončení. Na konci první půle domácí zatlačili, vytěžili z toho pouze nastřelenou tyč. Poločas tak skončil 0:1.

Ve druhé půli jsme paradoxně tlačili my, domácí se dostávali do brejků, ze kterých hrozili, Víťa Štěpánek nás podržel skvělými zákroky. Na druhé straně jsme se dostali do šance, míč skončil v zámezí. Domácí rychle rozehráli před naší bránu na Libora Němce, ten vystihl pravý okamžik a prostřelil Vítě Štěpánka mezi nohy -  1:1. My jsme se zbytečně moc hnali do útoku, zapomínali jsme na obranu, domácí z toho těžili. Měli opakovaně šance, které ale parádně likvidoval Víťa Štěpánek, domácí střelce a fanoušky tak přiváděl k šílenství. Víťa předváděl neuvěřitelné zákroky. Domácí se ale dočkali, útočník Okrouhlé si chytře pohrál s Ferem Földvarym, obtočil se kolem něj a posílá domácí do vedení  2:1. A my prostě útočíme, chtěli jsme vyrovnat. Domácí hrají totálně na brejky, což pro nás znamenalo velké nebezpečí. Do útoku jsme se vytahovali i ve 4 lidech. Nedáme šance, nebyli jsme schopni vystřelit. Když už jsme vystřelili, míč pokryl gólman nebo obránci. Domácí se dostali do protiútoku a zvyšují na  3:1. Hrajeme vabank, Víťa se v bráně překonává. Snažíme se o vstřelení branky, ale vždycky nám kousek chyběl. Jelikož se již nic podstatného neudálo, první náš zápas ve II. lize skončil naší prohrou 3:1.

Na to, že to byl první zápas, bylo se na co koukat. Obě mužstva hrála pěkný fotbal. My jsme předvedli velmi dobrý výkon, který jistě s dalšími zápasy poroste. V obraně nám chyběl svým důrazem David Kučera.

Musíme poděkovat paní vedoucí AC Okrouhlá za přesunutí zápasu na neděli. Rozhodčí pískal velmi dobře.

  Musíme pochválit Vítě Štěpánka, který podal neuvěřitelný výkon a byl zvolen 1 hvězdou utkání.

 Vach Zdeněk (Štěpánek Zbyňa).

Hráli: Štěpánek Víťa - Földvary Fero starší, Čada Zdena, Malík Kamil, Malík Ctibor, Vach Zdeněk - Šimeček Mára, Novotný Jiří "C", Štěpánek Zbyňa, Kakáč Luboš.


02.06.2020   kAkIn