Nick:
Návštěvy: 952561
On-Line: 22
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

05. 10. 2014 19. kolo V. ligy
SK JKP Olešná – FK Obora
5:2 (2:2)

K 19. kolu malé kopané V. ligy k nám přijelo družstvo FK Obora. Tento mančaft nás na jaře na jeho hřišti porazil vysoko 7:2, my jsme teď měli co oplácet. Na zápas se nás sešlo pěkných 9 lidí do hřiště. Do brány se postavil Milan Musil, protože Kubas Haresta, který exceloval v minulém zápase, onemocněl. Soupeř přijel s mladým a perspektivním týmem.

My jsme začali dosti důrazně, hned z prvních 2 střel na bránu jsme skórovali. Nejprve se Fero Földvary opřel do odraženého míče, obránce Obory míč před gólmanem tečoval, my jsme vedli 1:0. Asi za minutku přihrál David Kučera Jurovi Šamalíkovi, který se nerozpakoval, vyslal směrem k bráně jednu propagační, obránce Obory opět změnil směr letu míče, tento se zastavil až v síti a bylo to 2:0. Už to vypadalo, že to bude exhibiční zápas. Asi minutku jsme předváděli pěkný fotbal plný pohybu, ale co následovalo, to nikdo nečekal. Asi jsme se dvoubrankovým vedením dost uspokojili a přestali jsme hrát. Soupeř si toho všiml, kdo taky ne, že?! Hráči Obory si začali dovolovat čím dál víc. Hned z jejich první akce, která se jim naskytla z naší nedůslednosti, skórovali - 2:1. My jsme se sice na oko snažili, ale to bylo tak vše V obraně se nám nedařila rozehrávka, útok míč nepodržel. Takže jsme častěji sledovali výpady hráčů Oboru na naši polovinu. Po naší špatně rozehrávce soupeř zasadil smrtící úder a bylo to 2:2. A jejich vytváření šancí pokračovalo. My jsme hráli dost nervózně, nepodrželi jsme míč. Sice jsme měli i nějaké šance, ale ty už si gólman hostí pohlídal. Poločas tak skončil 2:2.

Ve druhé půlce jsme se viditelně zlepšili. Soupeře jsme se snažili zatlačit. Z jedné akce mohl skórovat Míra Stloukal, ale nepovedlo se. Fero Földvary rozehrával přímý kop, vyslal pěknou střelu, tuto obránci odrazili pouze k Jurovi Novotnému, ten nás s přehledem dostal do vedení - 3:2. Fero Földvary znovu nahrával, tentokrát našel Luboše Kakáče, ten však trestuhodně šanci zahodil. V další akci se do role nahrávače určil Zdena Čada, kterému míč vybojoval z výkopu Jura Šamalík, Zdena Čada našel nabíhajícího Luboše Kakáče, ten od pravé tyče do sítě zvyšoval na 4:2. Netrvalo dlouho, míč vybojoval Luboš Kakáč, ale jeho sólíčko skončilo vedle brány. Proto se Zdena Čada rozhodl, že předvede jednu z jeho geniálních nahrávek, touto našel vlevo postaveného Luboše Kakáče, který nekompromisně míč usměrnil do sítě - 5:2. My jsme ještě měli pěkné akce, ale skóre se neměnilo. Zápas tak skončil 5:2.

Soupeř nás velmi potrápil. Nám se první půlka moc nepovedla, nakonec jsme ale 3 body získali, ale v současné době předvádíme kvalitnější hru na hřištích soupeře.

 Branky: Földvary, Šamalík (Kučera), Novotný (Földvary) Kakáč (Čada), Kakáč (Čada).

  Nejlepším naším hráčem byl Zdena Čada, velmi důležitý pro nás byl Jura Šamalík, který vybojoval hodně vysokých míčů.

Hráli: Milan Musil, Luboš Kakáč, Alfréd Földvary, Jiří Novotný, Zdena Čada, David Kučera, Míra Chemčuk, Mára Šimeček, Jura Šamalík, Míra Stloukal.

05. 10. 2014   kAkIn