Nick:
Návštěvy: 1021590
On-Line: 27
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

20. 04. 2013 2. kolo V. ligy
FK Obora – SK JKP Olešná
1:3 (1:2)

V sobotu 20. dubna 2013 jsme se od 16:00 hod. postavili na hodně měkkém travnatém hřišti za silného foukání větru týmu FK Obora. Hrálo se na jejich hřišti, očekávali jsme kvalitní tým. Již od začátku utkání se ukazovalo, že v domácím týmu bylo několik hráču, kteří nám svým uměním dělali problémy. Zvláště obránce, který měl v noze dynamit, jeho střely náháněly hrůzu.

My jsme ale ve svém týmu měli Jirky Pantůčka, na kterého se přišla podívat jeho kolegyně z práce, takže jeho výkon hodně vyrostl. V první půlce byl jednoznačně nejlepší na hřišti, a to z obou týmů. Bojoval o každý míč, byl velice aktivní. Bylo na něm vidět, že je vyhecovaný. O první naši branku v nové sezóně se také zusloužil on. Vybojoval míč, po levé straně utekl, šel na brankáře, vpravo mu nabíhal Luboš Kakáč. Těsně před gólmanem se rozhodl Jirka Pantůček nehrát vpravo, domácí brankář však jeho úmysl vystihl a neuvěřitelným zákrokem nabídku ke skórování znemožnil. Sice se mu podařilo překazit akci, ale míč reflexním zákrokem vyrazil pouze nad sebe, Jirka Pantůček šel důrazně do vzdušného souboje s brankářem, hlavou míč dorazil do odkryté brány - 0:1. Luboš Kakáč se na půlce kličkou uvolnil, poslední hráč jej však zastavil za pomoci nedovoleného zároku. Za několik okamžiků jsme rozehrávali rohový kop. K rozehrání se postavil Michal Kupka, prudkou nahrávkou se míř dostal ke Zdenovi Čadovi, který míč usměrnil do sítě - 0:2. Soupeř se několikrát pokusil ohrozit naši bránu střelou z dálky, míče létaly naštěstí mimo. Fero Földvary před naši bránou začal kličkovat, míčse dostal k soupeři, ten vstřelit branku nedokázal. Soupeř se dostal rychlou akcí před vápno, po uklouznutí Lukina Hrazdíry se útočící hráč dostal ke střele, míč skončil v pravém růžku brány - 1:2. Na druhé straně šel Jirka Pantůček důrazně do souboje o míč s brankářem byl z toho faul na gólmana. Měli jsme několik dobrých šancí na skórovaní, bohužel se nám nepodařilo brankáře domácího týmu překonat. Poločas tak skončil 1:2.

Ve druhé půlce se ještě více ochladilo, vítr neustával. Motivace Jiřího Pantůčka odjela domů. Náš výkon se zhoršil, domácí nás místy přehrávali. My jsme se i tak dostávali do šancí, Jirka Novotný přestřelil. Michal Kupka se rozhodl pro střelu z dálky, míč se otřel o tyč. Soupeř nám to vrátil, také se jednalo o tyč. Několik pěkných zákroků předvedl v pohodě chytající Kubas Haresta. Hráči Obory se čím dál častěji pokoušeli o ohrožení naší brány z větší vzdálenosti. Při jedné z našich akcí jsme se dostali na dostřel, opakovaně jsme zkoušeli zakončit, vždy byly střely zablokovány obranou domácích. Při jedné z odražených střel se míč dostal ke Zdenovi Čadovi, ten si jej zpracoval na prsou, pak se do míče opřel. Jeho pomalu letící střela nestřela skončila za pravou tyčí branky - 1:3. Do konce zápasu se již nic zajímavého nestalo, v prvním zápase v roce 2013 jsem získali tři body.

Kvalitu hry ovlivnil měkký terén, velký vítr a chladno. Na první zápas v nové sezóně to však nebylo špatné. Měli jsme ještě hodně šancí. Zápas výborně odřídil domácí rozhodčí, který byl velmi přesný.

 Pantůček, Čada (Kupka), Čada.

  Nejlepším hráčem byl Jirka Pantůček, který hrál velice aktivně. Kubas Haresta nás v několika případech skvělými zákroky zachránil od inkasování branky.

Zápas odehráli tito hráči: Kubas Haresta, Lukin Hrazdíra, Fero Földvary, Jirka Pantůček, Jirka Novotný, Zdena Čada, Mára Šimeček, Michal Kupka a Luboš Kakáč.

21. 04. 2013   kAkIn