Návštěvy: 887095
On-Line: 15
Poslední zápas: 9. kolo II. ZEAS ligy SK JKP OLEŠNÁ - FC ALUPO Dolní Lhota 7:1 (3:1) Další zápas:  1. kolo neděle 21.06.2020 v 10:30 hod. FC Rašov - SK JKP Olešná

03.06.2020 8. kolo II. ZEAS ligy
FC Lysice - SK JKP Olešná
4:5 (1:2)

Ve středu v podvečer jsme se zase vrátili na umělku do Lysic. Naposledy jsme zde byli v květnu  To bylo v neděli 31.05.2020. Před 3 dny. Jako vždy, v noci před zápasem pršelo, ale přes den bylo slunečno a velké teplo, takže hřiště bylo konečně suché.

Domácí rozhodčí zahájil utkání, Zbyňa Štěpánek si zapnul smart watch (chytré hodinky), aby si mohl měřit naběhané kilometry. Asi chtěl trumfnout Daridu z Bundesligy a překonat teď jeho 14 kilometrů. Čekal se velmi kvalitní a vyrovnaný boj. Jura Novotný předvedl důraz, odražený balón gólman chytá. Ctibor Malík střílí, mířil však vedle. Hrálo se od vápna k vápnu. Domácí rozehráli roh, střežený útočník stihl trefit balón, míč ale poskakoval a ležícímu Víťovi Štěpánkovi proskočil nad nohou -  1:0. My jsme se dále snažili o kombinaci, hosté byli důrazní. Zdena Vach nahrál Ferovi Földvárymu proti noze, ten z první krásně trefil čistý nárt a míč od levé tyče k pravé do sítě -  1:1. Luboš Kakáč přihrál Azzymu Azbayarovi, ten si míč potáhl na střed a jeho střela skončila za zády gólmana -   1:2. Na druhé straně Víťa Štěpánek chytá jasnou gólovou šanci, domácí hráč šel na něj sám. Poločas skončil 1:2.

Druhou půlku jsem začali velmi špatně, bylo vidět, že jsme byli ztuhlí. Ihned po rozehrání měli domácí krásnou šanci, naštěstí gól nepadl. Ale začátek jsme nemohli chytit, domácí nás asi 2 minuty přejížděli. Tento náš výkyv vyústil k ruce ve vápně, kterou zahrál Zdena Čada a rozhodčí odpískal penaltu. Na ni se postavil kapitán, který předchozí utkání s námi taktéž kopal a nedal. Bohužel pro nás se tentokrát nemýlil a bylo vyrovnáno  2:2. Pak se několikrát vyznamenal Víťa Štěpánek, když zlikvidoval šance domácích. Několikrát mu pomohla i ty brány. Když domácí neproměnili svoje šance, Fero Földvary se na to nemohl dívat, vystihl domácím přihrávku za vápnem a nádhernou střelou nás poslal do vedení -  2:3. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat, Zbyňa Štěpánek sklepl na Azzyho Azbayara, ten svojí typickou střelou trefil do brány -  2:4. Za minutku nato přihrával na druhou tyč Kamil Malík a Luboš Kakáč z první trefoval do sítě -  2:5. V ten okamžik jsme byli na koni, domácí ztráceli míče, my jsme valili jeden útok za druhým. Luboš Kakáč neproměnil nejméně další 2 - 3 šance, další Jura Novotný, Zdena Čada, hattrick mohl završit Fero Földváry. Těch šancí bylo škoda. Domácí to však nezabalili, my jsme trochu usnuli, domácí kapitán prošel se štěstím středem a zavěsil - 3:5. Ještě minutku před koncem jsme dovolili domácím snížit na  4:5, ale to už jsme očekávali ukončení zápasu.

Zápas to byl hodně pěkný, spousta šancí na obou stranách, vyrovnaná hra, my jsme možná zase byli o malinko lepší. Kdyby oba týmy proměnili všechny svoje šance, mohl být výsledek tak 15:20. Domácí pak ve druhé části měli slabší chvilku, kterou jsme využili ale jen z 50 procent. Oba gólmani se předvedli ve skvělé formě. Zbyňa Štěpánek si naměřil krásných 800 metrů

Dnes hráli všichni dobře, makali, velmi dobře si vedl Fero Földváry, Víťa Štěpánek pochytal ještě 10 šancí. Ale celý tým hrál velmi dobře, týmově.

Földvary Fero (Zdeněk Vach), Azbayar Azzy (Kakáč Luboš), Földvary Fero, Azzy Azbayar (Štěpánek Zbyňa), Kakáč Luboš (Malík Kamil).

Hráli: Štěpánek Víťa - Alfréd Földváry starší, Zdeněk Čada, Malík Ctibor, Malík Kamil, Azbayar Azzy - Jiří Novotný "C", Zbyněk Štěpánek, Luboš Kakáč, Vach Zdeněk.