Návštěvy: 829894
On-Line: 24
Poslední zápas: 14. kolo III. VM-IZOLACE ligy SK JKP OLEŠNÁ - FPO Blansko 4:3 (1:3) Průběžné pořadí:3. místo, skóre 47:36, 22 bodů

Sobota 25.05.2019 9. kolo III. VM-IZOLACE Ligy
FC Lysice - SK JKP Olešná
2:2 (1:1)

V dalším zápase III. ligy nás čekal další neoblíbený soupeř. Loni jsme na jejich hřišti dostali sedmičku, když jsme na tu jejich umělku přijeli pouze v pěti lidech do pole. Bohužel, stejný osud nás potkal i tento rok. K dalšímu zápasu jsme opět nastoupili pouze v počtu 5+1, tudíž bez střídání. A znovu se minulost opakovala, když před zápasem v Lysicích pršelo, umělka byla mokrá a dosti klouzala.

My jsme moc dobře věděli, že zápas bude hodně těžký. Řekli jsme si, že musíme poctivě bránit a zkusit proměnit šance z brejků. Od začátku se domácí do nás pustili, ale jejich domácí hřiště jim dělalo velké problémy jako nám, protože opravdu míč na hřišti klouzal a klouzali jsme i my. Asi v 5. minutě domácí rozhodčí pomohl domácím, když neodpískal jasný faul gólmana na Zbyně Štěpánka v pokutovém území. Chvíli jsme se dohadovali, ale hrálo se dál. Domácí pak po naší chybě šli do vedení. To ale netrvalo dlouho, protože jsme zaváhání domácích využili my, Zbyňa Štěpánek našel Jury Novotného, ten v klidu usměrnil míč do sítě   - 1:1. Domácí se sice snažili, ale my jsme poctivě přistupovali k hráčům, takže si soupeř až tak moc šancí nevypracoval, co šlo na bránu, v pohodě chytil Víťa Štěpánek. Poločas tak skončil 1:1.

Druhá půlka pro nás začala špatně. Vůbec jsme neběhali, vlastně toto trvalo nejmíň půlku druhé poločasu. Ale běhat jsme ani nepotřebovali. Domácí sami chybovali, sice se dostali do zakončení, ale buď jim to chytil Víťa Štěpánek nebo sami netrefili zařízení. My jsme po získání míče tento nakopávali na vytaženého Zbyně Štěpánka. Ale moc se nám to nedařilo. Po jednom našem zaváhání před vápnem při odkopu se míč dostal k domácím, ti se opět ujali vedení 2:1. Ale jejich vedení dlouho netrvalo. Vzadu chybovali, Jura Novotný přihrál Zbyňovi Štěpánkovi, a ten vyrovnal  - 2:2. To už jsme zase trochu hráli. Domácí se tlačili do útoku, ale my jsme v obraně hráli dobře, dařilo se nám míče odebírat. I tak ale domácí měli několik jasných příležitostí. Už se blížil konec, když domácí nastřelil ve vápně ruku Davida Kučery, rozhodčí tedy ukázal na puntík k zahrání pokutového kopu. Domácí hráč si sice položil Víťu Štěpánka a mířil na opačnou stranu, ale míč už neusměrnil mezi tyče. Ještě na druhé straně David Kučera vysmahl bombu, míč orazítkoval asi 3 x tyč a břevno, pak se odrazil na hlavu domácího gólmana a šel ven. Kdyby z toho padla branka, domácí hráči by asi dostali infarkt. Rozhodčí naposledy pískl do píšťalky a zápas tak skončil dělbou bodů - 2:2.

Až na pár okamžiků (neodpískaná penalta pro nás, skluzy) pískal rozhodčí v pohodě. Nebo spíš ani nepískal, nechal nás hrát, auty a fauly jsme si férově přiznávali na obou stranách. Bod jsme vybojovali, pochvalu zaslouží všichni naši hráči.

Jura Novotný (Zbyňa Štěpánek), Zbyňa Štěpánek (Jura Novotný).

Hráči:Štěpánek Víťa - Šimeček Mára, Kučera David, Kakáč Luboš - Novotný Jura, Štěpánek Zbyňa.