Nick:
Návštěvy: 951947
On-Line: 11
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

16. 09. 2018 17. kolo IV. PÍRO DSO ligy
SK JKP Olešná - FC Lysice
3:3 (2:2)

V neděli 16. 09. 2018 nás po ránu čekal velmi těžký soupeř, který má našlápnuto do III. ligy, jednalo se o FC Lysice. Soupeř přijel s větším počtem hráčů, vesměs to byli mladí kluci.

Jako první jsme zahrozili my. Mára Šimeček, ač měl po náročné sobotě, trefil hned v 1. minutě břevno. Pak se ale osmělili hosté, jeden z hráčů potáhl krokem míč, my jsme jej nebránili, vystřelil, Staňa Slaměník vyrazil do míst, kde byl ovšem další neobsazený hráč Lysic, který neměl problém míč usměrnit do odkryté brány. Tak nějak podobně jsme inkasovali za pár minut i druhý gól, těžká střela, Staňa Slaměník vyrazil, neobsazený hráč v klidu dorazil do sítě - 0:2. Hosté pak útočili ve velkém. Měli mnoho šancí, ale tyto neproměňovali. My jsme začali trochu hrát, vypracovávali jsme si šance, ale neměli jsme štěstí. Fero Földvary ze své obrané poloviny našel dlouhým centrem Zbyně Štěpánka, který hlavou míč mírně pozvedl na rukou hostujícího gólmana a míč se zastavil až v síti 1:2. Od té doby se hrál moc pěkný fotbal, a to z obou stran. Lítalo se od brány k bráně, Zbyňa Štěpánek se uvolnil, jeho střela ale mířila jen do boční sítě. Další pěkná akce, na začátku Míra Chemčuk, který do útoku vyslal Máry Šimečka, který z pravé strany střílí ke vzdálenější tyči, kde ještě míč tečoval do brány Zbyňa Štěpánek - 2:2. Šance hostí nejdou popsat, bylo jich opravdu hodně, je neuvěřitelné, co vše se dá nedat. Poločas 2:2.

Druhá půlka začala stejně, jako první skončila. Obě mužstva se honila za gólem, hosté byli o malinko lepší. Opět měli neuvěřitelné množství šancí, ale to pramenilo z toho, že jsme hodně útočili a neměli pak rychlost na návrat při přečíslení. Hosté dokonce několikrát zakončovali do úplně prázdné brány, tuto trestuhodně netrefili. My jsme hráli důrazně, v tomto vynikla David Kučera, který jako správný kapitán udával směr výkonu celého mužstva. Hosté hlavou na bránu, Staňa Slaměník vyrazil. Na druhé straně Mára Šimeček parádní střela, gólman vyrazil. Pak jsme šli 3 na 1, Mára Šimeček dával ještě na Zbyně Štěpánka na zadní tyč, Zbyňa Štěpánek střílí, gólman vyrazil na roh. Hosti naši obranu rozebrali, do prázdné však netrefili. Na druhé straně se do zakončení dostal Fero Foldvary mladší, jeho pěknou střelu gólman s námahou vyrazil. Míra Chemčuk házel aut na Máry Šimečka, ten na vápně vybojoval mír po Zbyně Štepánka, Zbyňa prostřelil vše, co mu stálo v cestě, míč tak končí v síti a my se dostáváme poprvé v zápase do vedení. Pak jsme si ukázali jako velmi důrazní v soubojích, když jsme čistě vybojovali míč, ovšem hosté se dosti rozčilovali, že se mají pískat fauly. U jednoho souboje se dožadovali odpískání pokutového kopu, což však Jura Novotný, jako rozhodčí správně neodpískal. Díky těmto dohadům se to začalo na hřišti mezi hráči hádat. My jsme díky tomu byli nekoncentrovaní a při jedné akci hostů jsme si neobsadili hráče ve vápně, který pak vyrovnal na 3:3. Ještě máme v živé paměti jarní zápas v Lysicích, kde domácí rozhodčí pískal jednoznačně pro domácí, a na výtky tehdy od hrajícího registrovaného rozhodčího nereagoval. Náš domácí zápas byl odpískán velmi solidně, když náš rozhodčí nechal, tak jak je u nás zvykem, hrát hráče na hřišti a pískat jen to nejnutnější. Někteří hráči z Lysic si zasloužili i napomenutí žlutou kartou, protože byli dosti drzí na rozhodčího, což není u nás zvykem, všechny zápasy na hřišti v Šebrově jsme odehráli se soupeři v pohodě bez nějakých hádek. Takže určitě nebude chyba v nás či u našeho rozhodčího. Abychom se vrátili k samotné hře, Fero Földvary mladší se dostal sám před gólmana, ale nepodařilo se mu ho překonat. Další akce na naší straně, Míra Chemčuk tvrdá střela, gólman opět pohotově vyrazil. Ještě se dostal do zakončení i Zbyňa Štěpánek, který z odkopu od naší brány mířil hlavou vedle brány. Zápas tak skončil 3:3.

V tomto zápase je potřeba pochválit všechny hráče, kteří podali velmi dobrý výkon. Dnes to byla radost pohledět. Obě mužstva hrála velmi dobře, hra měla spád, hrálo se od jedné brány ke druhé. Hosté měli více šancí, ale tyto neproměňovali. U nás Staňa Slaměník v bráně vychytal nejméně 10 jasných gólů. Na druhé straně jsme také dosti šancí zahodili. Mohli jsme i vyhrát, ale 3 inkasované branky byly pouze z naší nedůslednosti. Ale kdyby nebyly chyby, nepadaly by ani branky a fotbal by byl nuda. A dnes to tedy nuda určitě nebyla.

 Štěpánek Zbyňa (Földvary Fero), Štěpánek Zbyňa (Šimeček Mára), Štěpánek Zbyňa (Šimeček Mára).

Hráči:Slaměník Staňa – Földvary Alfréd starší, Kučera David, Čada Zdeněk, Chemčuk Míra – Földvary Alfréd mladší, Štěpánek Zbyňa, Šimeček Mára.

Rozhodčí:Novotný Jiří

Zápas Vám přinesl:

fix

13. 03. 2019   kAkIn