Návštěvy: 809306
On-Line: 36
Poslední zápas: 22. kolo IV. PÍRO DSO ligy FC Sebranice 2002 - SK JKP OLEŠNÁ 3:5 (2:1) Konečné pořadí:6. místo, skóre 73:62, 32 bodů  POSTUPUJEME DO III. LIGY!!!

19. 05. 2018 6. kolo IV. PÍRO DSO ligy"
FC Lysice - SK JKP Olešná
7:2 (2:1)

V Lysicích nás za Sokolovnou čekalo od pohledu krásné hřiště s umělou trávou. Když jsme však přišli blíže, cítili jsme, že hřiště je dost podmáčené. Před zápasem muselo hodně pršet. Jura Novotný si musel zajet rychle domů pro liťáky, protože by toho s turfama moc neodehrál. Nás bylo akorát, na střídání jsme nikoho neměli, takže jsme ani nemohli očekávat žádné zázraky. Do pole musel opět nastoupit Luboš Kakáč, Fero Földvary si stěžoval na bolest kolene.

Soupeř byl věkově hodně mladší jak my. Leč do utkání jsme vstoupili lépe my. Ihned jsme se dostávali do šancí, ale končili jsme na domácím brankáři. Míč hodně klouzal, mokro bylo znát. Luboš Kakáč přihrál Márovi Šimečkovi, ten otevřel skóre - 0:1. Domácím podmínky dělali menší problémy jak nám, ale i tak jsme se do šancí dostávali častěji. Několikrát neuspěl Luboš Kakáč, Jura Novotný. Domácí po naší chybě vyrovnali, následně pěknou střelou z dálky, která se neuvěřitelně sklouzla po mokrém terénu, šli do vedení. První půlka byla vyrovnaná, my jsme měli víc šancí, ale bohužel, neproměnili jsme je. Poločas 2:1.

Druhá půlka byla ovšem úplně jiná. Sice hned na začátku mohl vyrovnat Luboš Kakáč, ale dlouhá pauza na něm zanechala následky. Pak už dávali góly jen domácí. My jsme se snažili útočit, ale domácí nás okamžitě rychlým brejkem přehráli. Za stavu 6:1 jsme rychle rozehráli standardku, David Kučera vyslal Jury Novotného, ten běžel sám na překvapeného gólmana a snížil na 6:2. Domácí i s rozhodčím předpokládali, že se čeká na písknutí rozhodčího, ale ten žádný pokyn před tím nedal. Domácí ale na náš gól reagovali další brankou. My jsme vlastně druhý poločas odchodili, do toho jsme se i hádali. Kubas Haresta i přes 7 obdržených branek ještě nejméně 7 jasných pochytal. David Kučera se po celý zápas rval o každý míč. Zápas skončil 7:2.

Za druhý poločas se můžeme stydět, nejde o obdržené branky, ale o výkon a přístup. Mnoho hráčů dalo před zápasem malého fotbalu přednost něčemu jinému a pak to tak vypadá. Kdyby byli alespoň 2 hráči na střídání, zápas by vypadal jinak. Každopádně domácí vyhráli zcela zasloužené.

Šimeček (Kakáč), Novotný (Kučera).

Hráči: Haresta Kubas - Földvary Fero, Kučera David, Kakáč Luboš - Novotný Jiří a Šimeček Marek.