Návštěvy: 726267
On-Line: 57
Poslední zápas: 22. kolo V. ligy SK JKP OLEŠNÁ - Orel Rock Boskovice 10:1 (3:0) Pořadí v tabulce V. ligy:  3. místo  skóre 86:41   bodů: 46

17. 4. 2011 2. kolo IV. ligy
SK JKP Olešná - LPP Lhota u Lysic 0:9 (0:3)

V neděli 17. dubna 2011 jsme se hodně "těšili" na další kolo IV. ligy, protože jsme věděli, že k nám přijede velmi těžký soupeř. LPP Lhota u Lysic nám není neznámý tým, loni jsme s tímto týmem sehráli 4. kolo poháru, kde nám na jeho hřišti vstřelili hráči LPP 6 branek. Podobný výsledek se dal očekávat i teď, taky hlavně proto, že minulé kolo soupeř vstřelil týmu Valchova neuvěřitelných 16 branek.

Do zápasu jsme šli ale s tím, udělat co nejlepší výsledek. Od začátku jsme si nahrávali, míč jsme měli více na kopačkách my. Soupeř hrál spíše zezadu, do ničeho se moc nehonil. My jsme i přes naši převahu nic kloudného nevymysleli. Uprostřed hřiště jsme byli lepší, ale jakmile jsme se přiblížili k vápnu soupeře, o míč jsme přišli. Nebyli jsme schopni dostat se do zakončení, chyběla střela z dálky. Pěkná akce byla vidění od dua Pantůček - Kakáč, která se nahrávkami dostala až do vápna, kde už se ale po finální nahrávce Kakáč k zakončení nedostal, soupeř přihrávku vystihl. Po další akci, která vedla přes Ivoše Cupáka, Dana Klimeše, zakončoval Pantůček, ale míč skončil vedle. Po špatném hodu míče do hry od našeho brankáře zakončil soupeř přesně a bylo to 0:1. Netrvalo dlouho a soupeř vstřelil druhou branku, když Földvary nahrával do středu hřiště, kde si ovšem nevšiml hráče LPP, který přihrávku vystihl a bylo to 0:2. My jsme stále měli více ze hry, ale soupeř nás držel daleko do jejich svatyně, kde jeho gólman neměl skoro žádnou práci. O další střelu se pokusil Pantůček, míč vykryl gólman. Pak přišla opět naše chyba na polovině hřiště, soupeř šel okamžitě do útoku a zvyšoval již na 0:3. V prvním poločase jsme my hráli, ale soupeř využil našich hrubých chyb, které proměnil v branky. Hráči LPP hráli úplně jednoduše, ve středu týmu měli velmi kvalitního hráče, který dělal nám všem velké problémy při bránění. Tento hráč vedl veškerou hru LPP. I přesto, že jsme měli více míč na kopačkách my, soupeř více zakončoval, Jakub Haresta v naší bráně zneškodnil mnoho nebezpečných střel. Poločas skončil 0:3.

O přestávce jsme si řekli, že musíme ještě zabojovat, více střílet, zkusit zápas zdramatizovat. Ovšem již od začátku druhé půle bylo vše jinak. Snažili jsme se hrát fotbal. Přitom jsme zapomínali, že musíme i bránit, takže se v jednu chvíli řítili tři hráči soupeře na samotného Zdenu Čady, byl z toho 4. gól. Netrvalo dlouho a bylo to 0:5, když šel dlouhý střílený centr na útočníka LPP, Kakáč jej sice přeběhl, ale hlavou na míč nedosáhl, útočník si jej dal lehce z jedné nohy na druhou a krásnou střelou zvýšil již na 0:6. Fero Földvary se opět tlačil do útoku, přešel přes několik hráčů, ale zakončení bylo nepřesné. Další střelu vyslal směrem k bráně, když si na polovině míč zpracoval a okamžitě pálil, míč šel vedle brány. Na druhé straně se soupeř dostal několikrát do zakončení, Jakub Haresta spolu s obranou tým podržel. Ondra Švéda si míč připravil a provětral gólmanovi rukavice. Naše hra byla totálně neupořádaná, ve čtyřech jsme se snažili útočit, pak jsme se ale nestíhali vracet zpět, takže se do naší otevřené obrany valil útok za útokem. Na 6. branku soupeře jsme nemuseli ani dlouho čekat, my jsme si nepokryly opět všechny hráče, dokonce si jeden hráč soupeře v klidu přiběhl pro míč až před bránu, kde měl svojí úlohu jednoduchou - 0:6. Naše hra od té doby vypadala úplně stejně jako na tréninku v týdnu, kdy všichni šli za míčem, ale nikdo se nevracel. Spíše se nikdo vrátit nechtěl, takže 7. branka padá na vrub Kakáče, který si prostě vyšel na procházku a jaksi si neuvědomil, že nezavřel vrátka. Soupeř šel tedy do přečíslení, kde mu nezbývalo, než ten 7. gól dát. Následovala 8. branka, soupeř si z nás dělal prostě prdel. V prvním půlce uváděný nejlepší hráč soupeře tahal tak dlouho míč, dokud nezakončil nebo nenahrál do vyložené brankové příležitosti, my jsme ho jen pozorovali a kochali se, jak se ladně s míčem pohybuje:-)) Několik šancí soupeře zlikvidoval Jakub Haresta. Soupeř ještě vstřelil branku na 0:9, která padla opět po naší chybě. My jsme byli úplně na dně a nebyli jsme schopni si posledních 15 minut ani nahrát, natož něco vymyslet, takže se míče ihned vracely na naši půli. Konečný výsledek 0:9.

První půlka byla z naší strany dobrá, hráli jsme solidně, co se týká držení míče, nahrávky, ale v zakončení jsme impotentní. Obrana soupeře v první půli nebyla stoprocentní, my jsme toho ovšem vůbec nevyužili a potom soupeři usnadníme zakončení tím, že vyrobíme takové hrubé chyby. O druhé půlce nemá smysl vůbec psát, protože, kdo byl na zápase, tak to viděl. Byla to hrůza. Po šesté brance jsme přestali hrát, z naší strany to byl na hřišti chaos.
Do dalšího zápasu se musíme dát dohromady. I když naše skóre ze dvou ligových zápasů vypadá hrozivě, musíme podotknout, že jsme oba zápasy hráli s velmi kvalitními týmy a takový výprask od LPP může dostat 90 procent týmů naší ligy. Naším úkolem je začít více zakončovat, musíme už vstřelit branku. Nejsme sehraní. V tomto ročníku budeme rádi, když se umístíme někde v klidném středu tabulky a nebudeme se strachovat o sestup. Věříme, že postupem odehraných zápasů se naše hra zvedne.

Nejlepším hráčem bychom neměli zvolit nikoho, ale solidní výkon podal Lukin Hrazdíra, který na soupeře platil svojí rozvahou a klidem.

Zápas odehráli tito hráči: Jakub Haresta, Földvary Alfréd, Hrazdíra Lukin, Pantůček Jiří, Ivo Cupák, Klimeš Dan, Onra Švéda a Luboš Kakáč.