Návštěvy: 916913
On-Line: 20
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov

02.11.2019 26. kolo III. VM-Izolace ligy
M.K. Louka - SK JKP Olešná
4:5 (1:2)

K poslednímu zápasu sezóny jsme v chladném a sychravém počasí vyrazili do Louky. Byli jsme rádi, že nám domácí nabídli převléknutí uvnitř klubovny, protože venku vládla opravdu nepříjemná zima.

Jelikož se v Blansku konal oblíbený pochod lesem pro děti "Pojďte s námi za pohádkou", domluvili jsme si začátek utkání již na 14:00 hod. oproti původnímu začátku v 15:00 hod. I tak se začátek zpozdil o 15 min, když jsme ještě čekali na domácího gólmana, který přijel pozdě a převlékal se. Za normálních okolností by nám to nevadilo, krásné hřiště (možná nejlepší v lize), ale na otevřeném prostranství, kde vládl silný vítr, jsme chtěli co nejdříve hrát. Domácí budili respekt, jejich tým dravého mládí doplněného o zkušené, velice kvalitní harcovníky.

Prvních deset minut nás zamkli před naší bránou a jen stěží jsme se bránili. Postupně jsme ale vyrovnávali hru a dokonce jsme se snažili i o kombinační hru, a to díky Ctiborovi Malíkovi. První naší branku vstřelil Míra Chemčuk, když mu na ni přihrával Jura Novotný -   0:1. Druhou branku přidal Zbyňa Štěpánek po nahrávce Ctibora Malíka -   0:2. Domácí ale snížili na 1:2. Takto skončil i poločas, což nám dodalo energii do druhé půle.

Druhá půlka začala už v rychlejším tempu, vyrovnaná hra s rychlými přechody do útoků na obou stranách. Domácí vyrovnali na 2:2, my jsme se ale dostali do vedení brankou Davida Kučery -  2:3. Dokonce jsme dokázali odskočit na rozdíl dvou branek, když další přidal Jura Novotný po asistenci Zbyně Štěpánka -  2:4. Domácí ale dorovnali, vetšinou zásluhou zkušeného Rostislava Bočka, který nám dělal opravdu velké problémy. Když už to vypadalo na remízu 4:4, tak jsme minutu před koncem vsítili pátou branku. Když se daří, tak se daří, Zbyňa Štěpánek prostě někdy nahraje do lepší pozice, Jura Novotný proměnil -  4:5. A je z toho důležitá venkovní výhra 4:5.

Letošní sezóna prostě vyšla, pověstné štěstíčko nás provázelo v těch rozhodujících, vyrovnaných zápasech a překlopilo se na naši stranu. Když se k tomu přidá týmový výkon, skvělý gólman Víťa Štěpánek a Zbyňa Šťěpánek, který občas nahraje místo střely, je z toho pohár za třetí místo.

Touto výhrou v posledním kole jsme si zajistili konečné 3. místo ve III. VM-IZOLACE Lize, což je náš největší, obrovský úspěch v historii SK JKP Olešná. Sice jsme již hráli v naší 6. novodobé sezóně (2006) i druhou ligu, ale do té jsme postoupili v roce 2005 ze 4. místa ve III. lize.

Po dlouhé době nevyrovnaných výkonů a cestou do nižších soutěží jsme před 5 lety stabilizovali kádr a posupně jsme šli až z V. ligy v roce 2014 do ligy III.

Musíme pochválit celý tým za výborný výkon a zisk 3 bodů v tomto zápase, ale celkově za výkony v celé sezóně 2019.

Chemčuk Míra (Novotný Jiří), Štěpánek Zbyňa (Ctibor Malík), Kučera David, Novotný Jiří (Štěpánek Zbyňa), Novotný Jiří (Štěpánek Zbyňa).