Nick:
Návštěvy: 951940
On-Line: 9
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

23. 5. 2009 6. kolo III. ligy
SK JKP Olešná - FK Louka
0:1 (0:0)


 Z důvodu konání kulturní společenské akce na hřišti v Hodoníně u Kunštátu, kde jarní část sezóny hraje FK Louka svoje domácí zápasy, rozhodli jsme se pro změnu pořadatelství a šesté kolo III. ligy jsme odehráli na našem hřišti. V Louce se v jarní části hrát nebude, protože dochází k úpravě již tak kvalitního travnatého povrchu, který se prosívá. Na zápas podzimní části se v Louce již bude hrát, takže se těšíme. Od začátku zápasu jsme na soupeře vlítli. Hráči FK Louka se od počátku zápasu snažili hrát klasický technický fotbal po zemi. Nám tato hra vyhovovala, jelikož jsme si hráče od počátku rozehrávky obsazovali na těsno, k ničemu jsme je nepustili a naopak těžili z jejich nepřesné rozehrávky. Několikrát jsme se dostali i do zakončení, ale naše koncovka je žalostná, což jenom Kakáč předvedl v první půlce celkem třikrát, Stloukal dvakrát.


 Poprvé se ke střele dostal Stloukal, kterému prudkou nahrávku před bránu poslal Kakáč. Pak se ke Kakáčovi dostal z pravé strany přízemní centr, který ovšem nezvládl razantně usměrnit a gólman hostí si se střelou poradil. Pak se ke Kakáčovi odrazil od obránců míč, ten bez rozpaků tvrdě vystřelil, brankář míč jen vyrazil před sebe a dorážející Stloukal nezvládl míč dopravit do brány, když mu překazil pohotový obránce svatyně Louky. Zanedlouho Kakáč pěkně přešel po pravé straně přes obránce, dostal se až k bráně, kde chtěl míč zasunout k pravé tyči, brankář stál dobře postavený a míč šel do boční sítě. Během pár okamžiků už jsme mohli vést pět ku nule a bylo by po zápase. Bohužel pro nás, neproměnili jsme ani jednu šanci. Soupeř měl také několik šancí na vstřelení branky, ale v této chvíli nás několikrát podržel náš brankář, který i perfektně četl hru, kdy se mu podařilo zastavit slibně vyhlížející akci soupeře již v jejím zárodku. Rozehrávky rukou i nohou byly velmi přesně, razantní, vždy nás nasměrovaly okamžitě do protiútoku. Pak se ještě snažil překonat neprůstřelnou zeď před bránou Louky Feilhauer, taktéž neuspěl, Dan Klimeš se prezentoval pěknou střelou, kterou ovšem opět brankář vyrazil. Poločas tak skončil 0:0 a nás může mrzet tolik šancí, které se nám nepodařily proměnit. První půlka byla plná kvalitního fotbalu, hlavně z naší strany, kdy jsme asi zahráli nejlepší poločas této sezóny.


 O přestávce jsme se uklidňovali, že branka jednou přece musí padnout, že musíme pokračovat v aktivní hře a budeme zkoušet střílet i z dálky. Bohužel opak byl pravdou. Do druhé půlky jsme nastoupili přece jen chladně, bylo vidět, že soupeř se nám vyrovnal. Tento se začal i více osmělovat, nejvíce měl míč na noze hráč s číslem 10, který se pomalu ale jistě rozehrával ve velmi dobrý výkon. My jsme se stále snažili hrát to, co v první půlce, ale již nám chybělo větší nasazení. Šancí jsme si moc nevypracovali, když jsem se do nějaké dostali, ztroskotali jsme ne velmi dobře chytajícím brankáři. Aby toho nebylo málo, tak asi 15 minut před koncem jsme inkasovali z nenápadné akce, kdy střela od pravé lajny prošla až do sítě. Od této chvíle jsme opět zabrali na plné obrátky, vytáhli jsme se v čtyřech lidech dopředu a snažili vyrovnat. Sice jsme soupeře dostali pod tlak, ale z nahodilých protiútoků hrozilo velké nebezpečí, soupeř dobře držel míč na naší polovině. Krásnou střelu vyslal Mikač, který si ve výskoku nádherně zpracoval míč a ihned vypálil od pravé lajny, kdy se míč odrazil od levé tyče do pravé a potom ven do autu. Několikrát jsme zahrávali ještě standardní situaci, ale ani z tohoto mráčku nezapršelo. Do konce zápasu branka nepadla a tak i dalším zápase jsme se nemohli radovat ze získaných bodů.

Zápas to byl velmi kvalitní, kdy jsme podali moc dobrý výkon hlavně v první půli. Všichni jsme hráli aktivně, snažili se hráče rozebrat, střílet. Za tento výkon jsme si prohru snad ani nezasloužili. Zápas ovlivnil fakt, že po obdržené brance si Kakáč pustil pusu na špacír, kdy vytýkal rozhodčímu, kde co. Do dalších zápasu bude připraveno opatření, že mu budou ústa přelepenou speciální páskou, aby nemohl mluvit.

  Dnes nelze vyhodnotit nejlepšího hráče, jelikož všichni podali kvalitní, obětavý výkon, týmový výkon.

 Palec dolů od nás musí dostat Kakáč, i když jeho výkon nebyl špatný, ale spálil tři jasné šance a nakonec ještě vynadal dobře pískajícímu rozhodčímu.

Zápas odehráli tito hráči: Földváry Alfréd, Kopecký Ivoš, Svoboda Vlasta, Musil Milan, Feilhauer Michal, Klimeš Dan, Mikač David, Stloukal Míra a Kakáč Luboš.

23. 5. 2009   kAkIn