Nick:
Návštěvy: 954138
On-Line: 16
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

24.06.2020 2. kolo II. ZEAS ligy
SK JKP Olešná - FC Microtex Lomnice
3:7 (1:4)

Ve středu byl dodatečný hrací den pro malý fotbal na okrese Blansko. Tento termín byl zvolen speciálně kvůli pozdnímu začátku soutěže z důvodu Covid-19. Ve středeční podvečer k nám přišel FC Microtex Lomnice.

V zápase byl jasným favoritem soupeř i přesto, že měl v tabulce jen 3 body náskok. Do brány šel u nás Víťa Štěpánek se zraněným stehenním svalem, což jej dosti limitovalo v samotné hře. Do hry naskočil konečně i Míra Chemčuk, musel zkusit odolnost třísel. Na soupeře jsme hned do začátku vlítli. Jura Novotný si se Zbyněm Štěpánkem pěkně pohráli s obránci, ale gólman zasáhl. Hráči Lomnice se rozjížděli pomaleji, ale hned z první akce poblíž naší brány vstřelil branku. Naši dva obránci si dávali přednost, hostující útočník šikovně míč poslal k levé tyči, Víťa Štěpánek nestihl zareagovat -   0:1. My jsme pokračovali v naší hře, sice jsme měli více ze hry, hrálo si spíše na polovině soupeře, ale hosté byli rychlejší a důraznější v soubojích. My jsme několikrát ohrozili bránu Lomnice, ale gólman si s tím poradil. Ve 12. minutě přišlo vyrovnání, Míra Chemčuk vhodil aut na Zbyně Štěpánka, ten měl za sebou jak obránce, tak vyběhnutého gólmana. Zbyňa Štěpánek si míč zpracoval a lehkým přehozením přehodil jak obránce, tak i brankáře a míč se zastavil až v síti -  1:1. Tato branka byla moc pěkná. Netrvalo to snad ani minutu a hosté šli opět do vedení. Soupeř vlastně z ničeho a druhou střelou nestřelou na bránu dává branku -  1:2. My hrajeme, máme míč na kopačkách, ale hosté dobře brání, aktivně pak přechází do útoku. Další střelou opět míří do černého a je to -  1:3. Aby toho nebylo málo, za okamžik po krásné akci zvyšuje již na -   1:4. Sice máme mírnou převahu, ale hosté hrají velmi účelně, v soubojích jsou rychlejší a dělá nám problém pohyb jejich hráčů. Protože Azzy Azbayar v obraně moc nezářil, posunul se místo Máry Šimečka do útoku. V první půlce se snažil o střely ze střední vzdálenosti, ale tyto buď zablokovali obránci nebo se letěly podívat do zahradnictví na slevy. Poločas tak skončil 1:4.

Druhá půlka byla asi dost podobná. My jsme se snažili dostat k bráně soupeře, tuto ohrozit. V ní stál šikovný brankář, který naše pokusy jednoduše likvidoval. Z následných protiútoků hrozilo velké nebezpečí, hosté měli tuto přechodovou fázi velice jednoduchou, ale účinnou. V tomto byli prostě lepší. Náš útok hrál skvěle, když byl na hrací ploše Zbyňa Štěpánek s Jurem Novotným, najednou jsme Lomnici dostávali pod velký tlak, během toho jsme měli spoustu pěkných akcí a šancí na vstřelení branek. Fero Földvary se z místa libera na půlící čáře rozhodl pro výlet do neznámých končin obraného pásma Lomnice, jednoduchou kličkou hned na polovině vyšachoval dva útočníky, tím nás dostal do přečíslení 5 na 3. Přihrál vpravo na Jury Novotného, ten potáhl a přesnou nahrávkou našel na druhé straně nabíhajícího Zbyně Štěpánka. A Zbyňa Štěpánek míč uklidil do sítě -  2:4. Po vystřídání našeho útoku se hra zkomplikovala, dostali jsme se pod tlak, směrem dopředu jsme byli jalový. Hosté toho využili a opět zvýšili svůj náskok -  2:5. Za chvilku už to bylo -  2:6, Víťa Štěpánek v bráně opravdu přes bolest nemohl víc udělat. I tak chytil ještě hráčům z Lomnice několik jasných tutovek. Do hry šli Jura Novotný se Zbyněm Štěpánkem, hra se otočila. Zdena Čada komplikovaně prošel přes 3 hráče, u levé lajny přihrál Jurovi Novotného, ten vymetl pavučiny z pravého horního růžku brány a snižuje na -  3:6. Branka to byla překrásná. Měli jsme zase tlak, nedařilo se nám míč dostat do brány. Soupeř ještě těsně před koncem jednoduše střílel z dálky, střela byla tečovaná obráncem a skončila za zády bezmocného Víťě Štěpánka -  3:7. Rozhodčí ukončil zápas a my jsme smutně mohli popřát soupeři k zisku 3 bodů.

  Výborně hráli Zbyňa Štěpánek a Jura Novotný. Když byli na hřišti spolu, náš výkon se zvýšil o 100 procent.

Celkově jsme nehráli špatně, měli jsme více míč na kopačkách, ale hosté prostě hráli účinnější fotbal. Škoda zranění Vítě Štěpánka, některé branky by nepadly, kdyby byl zdráv. I tak ale ještě několik šancí chytil. Azzymu Azbayarovi se dnes moc nedařilo, posunutí do útoku nebyla dobrá volba, tam už se ke své obávané střele nedostal vůbec. Možná mu nevyhovoval měkký terén a důrazný soupeř. Do dalšího zápasu půjde chytat Kubas Haresta.

 Štěpánek Zbyňa (Chemčuk Míra), Štěpánek Zbyňa (Novotný Jura), Novotný Jura (Čada Zdeněk).

Hráli: Štěpánek Víťa - Földváry Fero starší, Čada Zdeněk, Šimeček Mára, Malík Ctibor, Chemčuk Míra - Štěpánek Zbyněk, Novotný Jura "C", Kakáč Luboš a Azbayar Azzy.

 Dvořák Zdeněk


14.07.2020   kAkIn