Nick:
Návštěvy: 1021620
On-Line: 24
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

31.05.2020 7. kolo II. ZEAS ligy
FC Lhota u Lysic - SK JKP Olešná
6:4 (2:2)

V neděli po ránu jsme zajeli na umělou trávu do Lysic. Jako již každý rok a každý zápas zde, pršelo, povrch bych kluzký. To jsme ale čekali, takže jsme byli připravení. K zápasu jsme přicestovali i s novou posilou Azzym Azbayarem, který měl snížit náš věkový průměr. Při pohledu na sestavu domácích to ale stejně nepomohlo. U nich byl nejstarší hráč ročník 1990, nejmladší 2002   U nás nejmladší Azzy ročník 1997, což je ale jeden hráč, jinak Fero Földvary ročník 1970, před necelým měsícem oslavil 50. No, papírový favorit byl před úvodním hvizdem jasný.

Začalo se zhurta, u domácích bylo vidět, že jsou vyhecovaní a od začátku chodili do každého souboje dost agresivně, vlastně každý souboj byl nedovolený zákrok. Když už to bylo asi popáté, museli jsme jim říct, že nejsme žádní mladíci, že si chceme jen zahrát fotbal a zápas ve zdraví odehrát. Bez zranění. Ale oni to asi nepochopili. Nu což naplat, dali jsme jim fíka. Luboš Kakáč rychle vhodil aut do vápna na Zbyně Štěpánka, ten patou posunul za sebe na nabíhajícího Ctibora Malíka a ten v klidu rozvlnil síť -  0:1. Soupeř měl dosti problému s kluzkým povrchem, ale to jsme měli i my, klouzalo to teda dost, když připočteme agresivní styl domácích, koledovalo si to o zranění. My jsme ponechali volného hráče za obranou, dlouhým míčem nás domácí překvapili a bylo vyrovnáno -   1:1. Domácí se snažili střílet z každé pozice, zvlášť jeden z domácích hráčů s č. 16, pálil snad už od půlky hřiště. Střely šly většinou vedle, na kluzkém terénu se jim nedařily ani přihrávky. Naše "záloha" v tomto směru pracovala dobře, akorát jsme se nemohli dostat k ohrožení brány. Luboš Kakáč přihrál Zbyňovi Štěpánkovi, ten se daleko za vápnem rozhodl ke střele, míč skončil v síti i přesto, že před ním byli asi 4 hráči - 1:2. Domácí zahráli dlouhý aut do zadní tyč, Víťa Štěpánek na míč nedosáhl a obránce, který si nabíhal až z obrany míč hlavou usměrnil mezi tyče -  2:2. Tak skončil i poločas.

Hned po rozehrání míč ve druhé půlce jsme opět neobsadili hráče a ten mohl pohodlně skórovat - 3:2. Hrálo se v tempu, od vápna k vápnu, míč na noze jsme měli asi více my, ale domácí měli více ohrožení naší brány, více střel na bránu nebo vedle. My jsme se prostě ke střele ze střední vzdálenosti moc neodhodlali, pálil jen Azzy Azbayar. Z jednoho útoku po levém křídle přihrával Luboš Kakáč zpětně do vápna Jurovi Novotnému, ten z první krásně trefil míč a bylo vyrovnáno -  3:3. O pár vteřin později Ctibor Malda přihrál Azzymu Azbayarovi, ten se do míče daleko za vápnem opřel a jeho jedovatá střela na kluzkém terénu ještě sklouzla a zastavila se až v síti - 3:4. Domácí hodně znervózněli, na agresivitě ještě přidali a hádali kvůli každé situaci. Rozhodčí pískal vyloženě okaté fauly, dnes to bylo z obou stran nebezpečné. Pak však přišla nejasná chvilka v naší obraně, Víťa Štěpánek musel z vápna po míči, u autu se snažil míč odkopnout, jenže míč zachytil jeden z hráčů domácích a hned střílel do odkryté brány. Tam za Vítě zaskočil Fero Földváry, ale míč letící do brány zasáhl ramenem a rozhodčí ukázal na pokutový kop. Domácí exekutor jej v klidu proměnil a opět bylo srovnáno -  4:4. Jenže za chvilku udělal minelu u lajny Fero Földvary, ztratil míč a domácí hráč se najednou zjevil sám před Vítěm Štěpánkem, který neměl po jeho zakončení žádnou šanci a my jsme tak během minuty přišli o vedení -   5:4. Do konce utkání zbývalo pár minut, veškerou svoji energii jsme vložili do útoku, abychom získali alespoň bod. Domácí jsme tlačili, ale chybičkou jsme přenechali míč domácím, kteří šli okamžitě do brejku a zvyšovali na   6:4. Z naší strany to pak bylo do konce zápasu už jen o křeči, zápas tak skončil 6:4.

V tomto zápase byl jasný favorit již od začátku, což se také gólově potvrdilo. Domácí nebyli lepším týmem, ale hraje se na branky a těch dali domácí více, k tomu jim pomohlyy naše zbytečné chyby. Pro diváky to musel být zajímavý fotbal, hrálo nahoru dolů. Domácí hráli zbytečně agresivně za hranou. Zbytečně vyhrocené, bez toho by ten fotbal byl lepší. Ale zase jsme ukázali, že můžeme hrát s kýmkoli. Škoda těch zbytečných chyb, ale bez chyb by nepadaly góly a byla by to nuda.

  Azzy Azbayar se předvedl, že bude velkou posilou.

 Malík Ctibor (Štěpánek Zbyňa), Štěpánek Zbyněk (Kakáč Luboš), Novotný Jura (Kakáč Luboš), Azbayar Azzy (Malík Ctibor).

Hráli: Štěpánek Víťa - Földvary Fero starší, Čada Zdena, Malík Ctibor, Malík Kamil, Azbayar Azzy - Novotný Jiří "C", Štěpánek Zbyňa, Kakáč Luboš.


02.06.2020   kAkIn