Nick:
Návštěvy: 1073113
On-Line: 14
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

9. 5. 2010 4. kolo IV. ligy
SK JKP Olešná - FK Nedala Lažánky 3:2 (1:2)

V dalším zápase IV. ligy jsme hostili tým FK Nedala Lažánky. V předchozích sezónách se soupeř jmenoval FK Nedala Krasová, své zápasy hrají na umělce v Krasové. Jelikož v sobotu a v noci na neděli pršelo, bylo hřiště rozbahněné, proto jsme je před zápasem stáhli traverzí, poté bylo hřiště v dobré kvalitě. Ze soupeře jsme měli velký respekt, věděli jsme, že je to velmi kvalitní tým. Do začátku nastoupil tým FK Nedala pouze v šesti lidech, zanedlouho po zahájení utkání dorazili ještě čtyři hráči. My jsme se do soupeře pustili, dostali jsme se opakovaně do šancí, ale ty se nám nepodařilo proměnit. Vedoucí branku jsme vstřelili po nádherné akci, kdy z autového vhazování našel Luboš Kakáč Míry Stloukala, ten posunul do lajny na Lukina Hrazdíry, který postupoval na bránu. Na levé straně si neběhl Zdena Čada, Lukin Hrazdíra perfektně načasoval přihrávku a Zdena Čada z první rozvlnil síť. Následovaly další šance, největším spalovačem těchto šancí byl Jirka Pantůček. Z vedení jsme se neradovali dlouho. Soupeř zahrával přímý kop, střelu tečoval ve zdi Jirka Pantůček, David Mikač spatřil míč až na poslední chvíli, kdy mu tento proklouzl mezi rukavicemi - 1:1. My jsme si ovšem opět vytvořili spoustů šancí, bohužel se nám nepodařilo skórovat. Měli jsme jasnou převahu, ale nedokázali jsme jí využít. Proto přišel trest, kdy se uvolnil hráč sopeře, který následně vystřelil, těsně před Davidem Mikačem míč tečoval další hráč FK Nedala a bylo to 1:2. Tak skončil i první poločas.

Do druhé půlky jsme vstoupili s tím, že chceme vyrovnat a pokusit se zvítězit. Několikrát jsme se dostali do šancí, ale chybělo nám kvalitnější zakončení. Dneska se dařilo Zdenovi Čadovi, který velmi úspšně tvořil hru našeho týmu. S míčem postupoval na bránu, kdy jej dva hráči soupeře neustáe atakovali, nakonec jej zastavili za cenu nedovoleného zákroku, rozhodčí odpískal pokutový kop. Tento sporný moment viděl každý tým trochu jinak, pravděpodobně se jednalo o faul na hranici pokutového území. K pokutovému kopu se postavil Michal Feilhauer, tvrdou přesnou střelou srovnal na 2:2. Na časomíře neuběhlo ani 300 vteřin, kdy za vápnem vystřeil tvrdou ranou Jirka Pantůček, gólman hostí míč pouze vyrazil před sebe, kde již naběhl Luboš Kakáč a nekompromisní střelou nedal brankáři šanci. Dostali jsme se do vedení, hosty ale naše branka vyprovokovala k většímu nasazení. Od té doby jsme byli pod velkým tlakem, nedařilo se nám na delší dobu podržet míč, nejčastěji jsme jej odkopávali na polovinu soupeře. FK Nedala útočila, na naši bránu směřovala jedna střela za druhou, naštěstí stál v bráně David Mikač v dobré formě, který přiváděl útočící hráče soupeře k šílenství. My jsme tento drtivý tlak přečkali bez úhony a mohli se tak radovat z velmi cenné výhry 3:2.

  Dnes jsme zvolil Davida Mikače za kvalitní výkon, kdy nás častokrát podržel. Zdena Čada konečně prokázal smysl pro tvořivost a vedl náš tým neúnavně za vítězstvím.

  Čada (Hrazdíra, Feilhauer z pen., Kakáč (Pantůček J.)

Zápas odehráli tito hráči: Mikač David, Földvary Alfréd, Kakáč Luboš, Hrazdíra Lukin, Čada Zdeněk, Feilhauer Michal, Pantůček Jiří a Stloukal Míra.

9. 5. 2010   kAkIn