Nick:
Návštěvy: 1021571
On-Line: 29
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

29. 8. 2010 14. kolo ligy
SK JKP Olešná - SK Jestřebí 3:2 (1:0)

V neděli jsme se opět sešli na našem domácím hřišti, po dvou kolech odehraných venku. Tentokráte k nám zavítal velmi mladý a kvalitní tým z Jestřebí. Jejich dva podzimní zápasy ukázaly, že nejsou ve formě, ale my jsme ze soupeře měli velký respekt. V jarním zápase nám předvedli jejich kvalitu. První půlku jsme začali dobře. Měli jsme spoustu dobrých akcí, ale chyběla kvalitnější finální nahrávka do zakončení. I přesto jsme se o zakončení pokoušeli, ale vše šlo vedle brány. Soupeř hrál velmi dobře technicky, dokázal se dostat také do šancí, ale když už vystřelil, tak všechno v klidu pochytal Milan Musil. Zanedlouho se hostující obraně nepodařilo rozehrát pořádně míč, velmi dobře atakující Míra Stloukal jejich rozehru narušil, stačil ještě ohrozit bránu. Brankář Jestřebí však míč jen vyrazil před sebe a pohotový Kakáč nekompromisně zavěsil do sítě - 1:0. Měli jsme ovšem i další pěkné akce, když Zdena Čada se dostal ke střele, ale trefil pouze brankáře. Soupeř se dostal do zakončení, několikrát jsme měli opravdu namále, Milan Musil několikrát předvedl skvělé zákroky. Jednou, když už byl překonán, stačil špičkou nohy do brány letící míč vyrazit mimo. Poločas skončil 1:0.

Ve druhé půlce jsme se snažili hrát aktivní fotbal, moc nám nevycházely nahrávky. Usadili jsme se na půlce soupeře a ohrožovali jeho svatyni. Šanci na zvýšení měl opět Zdena Čada, Fero Földvary pálil opakovaně z dálky. Následně se do šance dostali Feilhauer a Mikač, ale výsledek byl stále stejný. Zahrávali jsme rohový kop, míč se ale dostal k hráčům Jestřebí a byl z toho protiútok, který naštěstí brankou neskončil. Branku jsme obdrželi až z následující akce, kdy David Mikač nestačil ubránit jejich nejlepšího hráče, který utekl po levé straně a skoro z brankové čáry trefil milimetrovou díru mezi nohama Milana Musila - 1:1. Soupeř se začal více osmělovat a najednou ho bylo plné hřiště. Jejich akce byly velmi nebezpečné, většinou si s nimi naše obrana včetně Milana Musila v brance, poradila. Milan Musil ale musel několikrát předvést svoje brankařské umění. Na opačné straně předvedl učebnicové vysunutí spoluhráče Fero Földvary, když nádherně našel nabíhajícího Jirky Pantůčka a ten chytře pod padajícím brankářem míč zasunul k pravé tyči - 2:1. Pak měl soupeř opět protiútok, kdy šli hráči soupeře do zakončení, kde chyběli dva naši, naštěstí pro nás to byla jen tyč brány. Jestřebí nás dostalo na krátkou chvíli pod tlak, Milan Musil vyrážel míč na roh, ale hráč soupeře pohotově dorazil do brány - 2:2. My jsme chtěli vítězství, tak jsme se pokoušeli s výsledkem něco udělat. Soupeř toho využíval, takže bylo hodně šancí na obou stranách. Luboš Kakáč rozehrál autové vhazování na Míry Stloukala, který mu míč narazil do běhu, následně Kakáč přihrál na pravé straně volnému Zdenu Čadovi, který obránci udělal kličku do středu hřiště a pěkně vystřelil. Brankář míč vyrazil opět pouze před sebe, kde byl naštěstí dobíhající Luboš Kakáč a podobně, jako v první půli, prostřelil brankáře - 3:2. Po vstřelené brance jsme se stáhli s tím, že rozhodně už nesmíme inkasovat a i přes velkou aktivitu hostí, jsme hubené vítězství udrželi.

SK Jestřebí byl hodně kvalitní soupeř, ve druhé půlce byl lepším týmem, kdyby jeho hráči proměnili šance, jednoznačně by vyhráli. My jsme tentokrát neměli až tak vyložené šance, jako v předchozích zápasech, vlastně jsme z minima vytěžili maximum. Je to hodně důležité vítězství nad silným soupeřem.

 Kakáč (Stloukal), Pantůček (Földvary), Kakáč (Čada)

  Jako nejlepší hráč byl zvolen Milan Musil, který nás v mnoha případech podržel..

Zápas odehráli tito hráči: Musil Milan, Földvary Fero, Mikač David, Feilhauer Michal, Pantůček Jiří, Čada Zdeněk, Kakáč Luboš a Stloukal Míra.

31. 8. 2010   kAkIn