Návštěvy: 845201
On-Line: 12
Poslední zápas: 19. kolo III. VM-IZOLACE ligy FK Holešín/Kuničky - SK JKP OLEŠNÁ 3:1 (2:1) Průběžné pořadí:3. místo, skóre 68:50, 34 bodů

31. 5. 2008 7. kolo 3. ligy
SK Jestřebí - SK JKP Olešná
1:3 (0:0)

V sobotní podvečer jsme zajeli do blízkého Jestřebí na jejich pískoviště k sehrání sedmého kola třetí ligy malé kopané. Celá den bylo velmi slunečné počasí ideální spíše pro návštěvu blanenské plovárny. Na sluncem rozžhaveném terénu jsme měli sehrát velmi důležité utkání. Do zápasu jsme vstoupili s odhodláním získat tři body. První střelu na bránu našeho soupeře vyslal již ve druhé minutě Pantůček, jeho skákavý míč vyrazil brankář na roh. Za chvíli z vápna střílí tvrdou, leč dosti nepřesnou střelu nad Chemčuk. Před tím výborně zabojoval o míč Dan Klimeš, výkop od gólmana srazil před vápno.

Chemčuk si narazil s Pantůčkem, prošel z boku do vápna, jeho střele opět chyběla přesnost. Míra Stloukal vybojoval míč, přihrál Pantůčkovi, ten se uvolnil a chtějíc ohrozit bránu střílí, tvrdou střelou mířil těsně vedle. Později byla vidět akce na jeden dotek, kdy se u míče vystřídali Mikač, Jurik a Pantůček. Ten dával přes celou šíři hřiště před bránu na Davida Mikače, který na dlouhý a velmi rychlý míč nedosáhl. Pak na okamžik zatlačil soupeř, asi tři metry za vápnem vypálil na bránu, důrazný míč skončil naštěstí pro nás na tyči. O minutu později soupeř přečíslil po naší chybě obranu, opět trefili tyč, tentokrát z boku. Několikrát poté musel váborně zasáhnout Pavel Kotlán. Pak jsme na šance soupeře odpověděli Jurikovým průnikem, jeho střea skončila na těle před ním dobíhajícího obránce. Pak se míč dostal k Mírovi, který se pokusil uvolnit, přihrát zpětnou nahrávku na Dana, tomu jeho střelu zblokoval opět obranným zákrokem domácí hráč. Odražený míč se dostal k Davidovi Mikačovi, ten skoro od autu krásnou střelou, která šla do pravého růžku, vyrazil k naší škodě brankář. Za okamžik se opět dobře uvolnil Roman Jurik, jeho střela skončila těsně nad branku. Poločas skončil 0:0.

Na začátku druhé půle vyslal Chemčuk málem hráče soupeře do šance. Za chvíli na druhé straně tentýž hráč zakončoval, před bránou se pokusil ještě tečovat Dan Klimeš, ale míč šel těsně vedle brány. Z protiútoku soupeř po šikovném uvolnění střelou k pravé tyči překonal Pavla Kotlána a bylo to 1:0 pro našeho soupeře. To bylo asi v páté minutě. Za okamžik se útočník Jestřebí prosmýkl kolem Zdeny Čady a na poslední chvíli nás zachránil před inkasováním Pavel Kotlán. A hned následoval další akce, kdy nás soupeř po chybě Chemčuka přečíslil. Na druhé straně střílel David, gólman reflexivně vyrazil. Další šikovnou střelu poslal těsně vedle brány Pantůček. A další střela, která minula bránu, šla od Romana Jurika. Do veliké šance vyslal Roman Jurik Pantůčka, ten však tváří v tvář brankáři trestuhodně přestřelil. Pak David rozehrál na brankové čáře za vápnem, míč tečoval obránce soupeře, ten skončil na tyči. David se nádherně uvolnil, jeho tvrdou a přesnou střelu gólman s vypětím všech sil vyrazil. Míra pustil Davidem posunutý míč hlavou z autového hodu soupeře, k míči se dostal Pantůček a neuvěřitelně překonal brankáře. To probíhala asi 15. minuta druhé půle. U naší brány musel opět úspěšně zasahovat Pavel Kotlán. David se v přechodu do útoku ukopl, míč skončil u soupeře. Jestřebí se po naší chybě dostalo do přečíslení, výborně zasáhl Pavel Kotlán.

David přihrál přes celou šíři hřiště na Zdeny Čady, ten se uvolnil, poté nahrál Pantůčkovi. Ten se otočil kolem obránce a jeho střelu k tyči vyrazil gólman nohou na roh. Z následného rohu Chemčuka se míč dostal k Pantůčkovi, který nás svojí dnešní druhou trefou dostal do vedení 1:2. Za malý okamžik se ke střele dostal opět Pantůček, jeho výbornou střelu gólman s námahou vyrazil. Pantůček nahrál Zdenovi Čadovi, ten dobře vystřelil, brankář opět vyrazil. Z další akce jsme ohrozili bránu, střílel Pantůček, míč se opět dostal zpět k Pantůčkovi a on dal zpětnou nahrávku na Chemčuk. Tomu se podařilo tvrdě vystřelit, Zdena Čada se snažil tečovat. Poté šel míč do autu. V tomto momentě jsme soupeře zatlačili, Lukáš Hrazdíra zachytil míč před vápnem, nahrál Pantůčkovi, ten se perfektně uvolnil a sám před brankářem s úplným klidem nahrál do boku na Dana Klimeše, který si s ještě větším klidem míč zastavil a pak usměrnil do sítě. Touto brankou nás uklidnil definitivně, vedení už jsme necelou minutu do konečného hvizdu rozhodčího udrželi. Z Jestřebí jsme si odvezli velice důležité tři body.

Pantůček J. (Mikač D.), Pantůček J. (Chemčuk M.), Klimeš D. (Pantůček J.)

Vybrat nejlepšího hráče v dnešním utkání bylo velice obtížné, nakonec jsme se po dohodě týmu domluvili na Chemčuka Míry. Každopádně jako nehoršího hráče jsme museli zvolit Pantůčka, který se tři čtvrtiny zápasu vyloženě trápil, nakonec mu pomohlo vstřelení vyrovnávací branky, následně vedoucí branky a taky nezištná přihrávka na Dana. Doufám, že se mu bude dařit v dalších zápasech. Tradičně dobrý zápas odehrál Pavel Kotlán..

Zápas odehráli tito hráči: Kotlán Pavel, Mikač David, Pantůček Jiří, Čada Zdeněk, Hrazdíra Lukáš, Jurik Roman, Klimeš Dan, Chemčuk Míra a Stloukal Míra.