Návštěvy: 716858
On-Line: 80
Poslední zápas: 22. kolo V. ligy SK JKP OLEŠNÁ - Orel Rock Boskovice 10:1 (3:0) Pořadí v tabulce V. ligy:  3. místo  skóre 86:41   bodů: 46

8. 8. 2015 11. kolo IV. ligy
SK JKP Olešná - FK Jabloňany

1:1 (0:1)

V sobotu 8. Srpna, týden před začátkem podzimní části sezóny, jsme nastoupili v dohrávce proti FK Jabloňany. Bylo na srpen až moc krásné, letní počasí, spíš tak na ležení u vody. Fotbal se ve vedru přes 30°C a ve velkém dusnu hraje špatně. Naštěstí nás bylo tak akorát, což slibovalo, že bychom mohli podat dobrý výkon.

Při losování před výkopem si soupeř zvolil pro nás netradiční stranu, takže jsme hráli poločas směrem do kopce. Na hodně z nás bylo zřejmé, že si nejsme jistí při práci s míčem, asi nám úplně nevyhovovalo naše nekvalitní hřiště. Bylo hodně vyschlé a tvrdé, míč byl relativně lehčí a skákající. Přesto jsme si vytvořili několik šancí, které se nám nepovedlo zakončit gólově. To soupeř byl v efektivitě úspěšnější a z minima šancí dal krásný gól od tyče. Konkrétně se trefil soupeř z vápna, kdy se k němu dostal balón přímo od smolně hlavičkujícího Míry Chemčuka. Následně se nám povedla vytvořit asi jedna z nejvážnějších šancí prvního poločasu, Jiří Novotný sám běžel z boku na gólmana, toho se mu povedlo prostřelit mezi nohy. Gólman však balón slabě vychýlil, a ten šel těsně vedle vzdálenější tyče. Poločas 0:1.

Ve druhém poločase jsme opticky začali být výrazně lepší. Jako by došel soupeři dech, nedařili se mu výkopy ani výhozy, už k nám nepřistupoval tak těsně, jako v prvním poločase. Asi se projevilo to, že měl méně hráčů na střídání a vedro bylo děsný. Za zmínku stojí šance, když v první Mára Šimeček trefil tyč, vzápětí Míra Chemčuk trefil spojnici. Odkop Fery Földváryho přes celé hřiště šel těsně kolem tyče, kde soupeřův gólman zrovna nestál. Povedlo se nám prosadit až ze závaru před jejich bránou, Jura Šamalík přiťukl míč hrudí na Davida Kučery, ten relativně vysoký balón z velké blízkosti velkou ranou prostřelil gólmana, který neměl ani šanci zareagovat. I po zbytku zápasu jsme měli převahu, ale gól už jsme bohužel nevstřelili.

Nejlepším naším hráčem byl Míra Chemčuk.

Kučera (Šamalík)

Hráči: Daniel Čermák, Fero Földvary, Zdena Čada, Mára Šimeček, Jirka Novotný, Jura Šamalík, David Kučera, Vašek Rech, Míra Chemčuk.