Nick:
Návštěvy: 952563
On-Line: 23
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

6. 5. 2012 6. kolo V. ligy
SK JKP Olešná - SK Horní Poříčí
7:7 (4:3)


 V neděli 6. 5. 2012 se na našem hřišti odehrálo 6. kolo V. ligy. Jako soupeř k nám přijel tým z Horního Poříčí. My jsme nastoupili v sestavě osmi lidí, pro bolest zad nenastoupil Jirka Pantůček, proto se ujal řízení zápasu. Do tohoto zápasu šel s kapitánskou páskou na levé ruce Zdena Čada. Od začátku jsme se na soupeře vrhli, po chvíli se k zakončení dostal Marťas Hlaváč, kterému nahrál od lajny Fero Földvary, Marťas z první zavěsil skoro od půlky pod břevno - 1:0. Pak se do šance dostal i soupeř, bránu neohrozil. Míra Stloukal před bránou soupeře při zakončení trefil pouze obránce. Luboš Kakáč rozehrál na Zdeny Čady, ten s míčem přilepeným na kopačce prošel hřiště a zavěsil - 2:0. Na druhé straně vyrážel Kubas Haresta míč, i přesto že zde stáli tři naši obránci, k míči se dostal soupeř, střela bránu netrefila. Za okamžik bylo sníženo, to když jsme si nepokryli hráče, volný protihráč neměl moc práce se skórováním - 2:1. Pak se podařila Marťasovi Hlaváčovi nepřesná přihrávka přes hráče, soupeř šel ve třech, akce brankou neskončila. Fero Földvary krásně přihrál Mírovi Stloukalovi vrchem, ten zakončuje těsně vedle. Soupeř opět zaútočil, Zdenovi Čadovi se nepodařilo pokrýt protihráče, ten vyrovnává na 2:2. Na druhé straně dal o sobě vědět Fero Földvary svojí "Ferovkou", ta nemířila mezi tyče. Luboš Kakáč se uvolnil, vyslal přesnou a tvrdou ránu na bránu, gólman vyrazil pouze k Mírovi Stloukalovi, ten kolínkem mazácky přehodil brankáře a my opět vedeme - 3:2. Ale to nebylo vše. Soupeř ihned po rozehrávce vyrovnává na 3:3. Do konce poločasu se nám podařilo jít do vedení, Zdena Čada lišácky rozehrál roh přímo na gólmana, tomu míč vypadl z rukou do brány - 4:3. Tak skončil i tento bláznivý první poločas.


 Ve druhé půlce hned na začátku utekl protihráč a vyrovnává na 4:4. A kolotoč pokračuje. Zdena Čada se snaží za každou cenu nalézt hráče na druhé straně hřiště, míče posílá přes celou šířku na posledního, velmi nebezpečné, soupeř toho nevyužil. Zdena rozehrál akci, na jejímž konci byl Míra Stloukal, který však neproměňuje. Fero Földvary se snaží "Ferovkou" vstřelit branku, ale nemá seřízenou mušku. Snažíme se nakopávat, vznikají z toho šance, ale my nic neproměníme. Zdena Čada se pokusil o střelu, míč se odrazil k Honzovi Harestovi, ten posunul zpět na Zdeny a konečně to spadlo do brány - 5:4. Fero Földvary krásně vybojoval míč, ještě přešel přes dva hráče, předložil úžasnou nahrávku Mírovi Stloukalovi, ten ale opět nedal. Na nervy nám několikrát zahrál Kubas Haresta v bráně, když se pokusil o rozehrávku nohou, vždy to skončilo na kopačkách soupeře. Lukin Hrazdíra se výborně vysunul do útoku, přešel přes hráče a krásně zakončil na dlouhou nohu pod břevno - 6:4. Pak jsme viděli hezkou akci, Honza Haresta nahrál Zdenovi Čadovi, ten viděl před bránou osamoceného Míry Stloukala a pro něj už nebyl problém zasunout míč do prázdné brány - 7:4. Učebnicová akce, jak rozebrat obranu soupeře. Soupeř už byl odevzdaný. My jsme ale přestali úplně hrát, po chybě v obraně hosté snížili na 7:5 a ucítili šanci. My jsme se z toho nepoučili, hráli jsme hodně dopředu, nikdo se nevracel, soupeř vstřelil další branku - 7:6. A aby toho nebylo málo, tak ještě těsně před koncem opět po chybě a nedůrazu ve středu hřiště hosté vyrovnávají na 7:7. Dokonce zápasu se již nic podstatného nestalo, zápas skončil 7:7.


 Tento zápas jsme odehráli velmi špatně. Za stavu 7:4 jsme mohli v klidu výsledek ubránit, místo toho jsme se tlačili do útoku, bránit se asi nikomu ani nechtělo, útočníci se nevraceli. Pykali jsme na nedůraz v osobních soubojích, nedokážeme si jednoduše pokrýt útočníci hráče. Vytvoříme si spoustu šancí, bohužel je neproměníme. V tomto zápase jsme mohli vyhrát klidně 15, ale když nedáme ani do prázdné brány, tak není co řešit. Tento tým byl jeden z nejhorších a nejslabších, co zde hrál. Svojí nedisciplinovaností jsme soupeři umožnili vstřelit sedm branek a získat bod.

 Hlaváč (Földvary), Čada (Kakáč), Stloukal (Kakáč), Čada, Čada (Haresta H.), Hrazdíra, Stloukal (Čada).

  V tomto zápase zahrál opět výborně Lukin Hrazdíra, který tuto sezónu předvádí opravdu velmi kvalitní výkony. Bodově se dařilo Zdenovi Čadovi, s výkonem už to tak dobré nebylo. Jako kapitán nás podržel.

  Palec dolů musí dostat celý tým za neuvěřitelné vypuštění na konci zápasu za stavu 7:4.

Zápas odehráli tito hráči: Haresta Jakub, Hrazdíra Lukin, Földvary Fero, Kakáč Luboš, Čada Zdeněk (C), Hlaváč Marťas, Haresta Honza, Stloukal Míra.

15. 5. 2012   kAkIn