Nick:
Návštěvy: 952760
On-Line: 12
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

11. 08. 2019 14. kolo III. VM-IZOLACE ligy
SK JKP Olešná - FPO Blansko
4:3 (1:3)

První zápas podzimní části III. ligy jsme odehráli v neděli, soupeřem nám byl velmi silný tým FPO Blansko. Jak už bylo zveřejněno při pozvánce na špíl, jedná se o velmi kvalitní tým z Blanska, který jsme sice v jarním zápase porazili na jeho hřišti 4:2, ale mohli jsme očekávat jen a jen tvrdou dřinu v boji o 3 body.

Před úvodním hvizdem jsme si přivstali, abychom nachystali hřiště k zápasu. Posekali jsme jak hrací plochu, tak i okolí, aby to trochu vypadalo.

Do začátku utkání jsme vlítli opravdu natvrdo. Byli jsme velmi důrazní, tudíž jsme si vypracovávali jedknu šanci za druhou, usadili jsme se na polovině soupeře. Během prvních 7 minut jsme měli nejméně 4 tutovky, ale nebyli jsme schopni rozvlnit síť. To hosté hned první akci měnili skóre. Luboš Kakáč špatně vyhodnotil herní situaci, potom se už domácí útočník mohl zeptat Vítě Štěpánka v bráně, kam to chce. Po střele k levé tyči se hosté dostali do vedení -  0:1. My jsme sice hráli dál, ale byli to opět hosté, kteří po krásné střele (sice mířila mimo) a následnému odražení od Máry Šimečka zvyšovali skóre na -  0:2. FPO začalo kousat. Najednou měli převahu hosté, my jsme tedy využívali protiútoků. Při jedné z akcí hostů míč z obrany odkopnul Míra Chemčuk za polovinu, kde si ho převzal nevracející se Zbyňa Šimeček, který pak mezi nohama gólmana FPO snižuje na -  1:2. Pak jsme měli další šance, ale nic z toho nebylo. Naopak jsme ještě po střele inkasovali po třetí a bylo to -  1:3. Tak skončil i poločas.

Do druhé půlky jsme opět vlítli útočně, hosté využívají k ohrožení naší brány rychlých protiútoků. Na obou stranách bylo několik šancí. Blíže byli ke skórování hráči FPO. Házeli jsme dlouhý a přetažený aut, vysoký míč Luboš Kakáč vrátil zpět do vápna, kde neobsazený Mára Šimeček míč pohodlně uklidil do sítě -  2:3. Hráči FPO zesílili ofenzívu, hráli s vytaženým gólmanem. Při jedné akci opět odkopnul Míra Chemčuk na Zbyně Štěpánka, ten posunul na druhou stranu Márovi Šimečkovi, několikrát si vyměnili, do brány pak umístil Zbyňa Štěpánek -  3:3. Zápas gradoval. Hosté se vrhli na útočení, obsadili naši polovinu, s výpomocí brankáře na nás hráli futsalovou powerplay. Zatlačili nás. My jsme ale poctivě bránili a když byla možnost, šli jsme do protiútoku. Ale v tento moment nás opravdu soupeř sevřel na naší polovině. My jsme museli čekat na chybu. Už to vypadalo na dělbu bodů, když se blanenskému týmu nedařilo dostat se prakticky do pořádné šance, i přesto, že měli míč neustále na kopačkách, dostali jsme se k míči. Odkop od naší brány k půlce, tam si míč převzal Fero Földvary ml., potáhl, přehodil na druhou stranu na Zbyňu Štěpánka, který šťastně trefil bránu a my jsme se dostali poprvé v zápase do vedení -  4:3. Hosté se snažili ještě o vyrovnání, my jsme naopak mohli rozhodnout, ale ani jednomu týmu se už trefit branku nepodařilo. Pro diváky velmi zajímavý zápas končí naší šťastnou a vydřenou výhrou - 4:3.

Velmi dobrý zápas od obou mužstev. My jsme byli šťastnější, chvilku jsme byli lepším týmem, pak se to zase vystřídalo, aby ke konci zápasu FPO s brankářem na polovině tlačilo.

 Zahráli všichni hráči velmi dobře, obětavě, makali, Zbyňa Štěpánek vstřelil hattrick  

 Zbyňa Štěpánek (Míra Chemčuk), Mára Šimeček (Luboš Kakáč), Zbyňa Štěpánek (Mára Šimeček), Zbyňa Štepánek (Fero Földváry junior).

Hráči: Štěpánek Víťa - Chemčuk Míra, Čada Zdena, Rech Vašek, Kakáč Luboš, Mára Šimeček - Novotný Jura, Zbyňa Štěpánek, Fero Földvary junior.

 Valoušek Zdeněk

14. 08. 2019   kAkIn