Nick:
Návštěvy: 951476
On-Line: 14
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

15. 5. 2011 6. kolo IV. ligy
   FPO Blansko - SK JKP Olešná    
5:1 (2:0)

V neděli jsme na domácím hřišti měli sehrát další utkání IV. ligy. Měli jsme hostit tým FPO Blansko. Bohužel však od večera dosti pršelo a hřiště na Olešné se opět změnilo rozorané pole, kde bylo bahno po kotníky. My jsme chtěli zápas každopádně odehrát, protože bychom horko těžko hledali v tak nabitém kalendáři vhodný termín pro sehrání odloženého utkání. Z tohoto důvodu jsme nažhavili linky a nakonec jsme se s týmem FPO domluvili, že si přehodíme pořadatelství a první zápas tedy odehrajeme na umělce Obchodní Akademie v Blansku, což je domácí hřiště týmu FPO. Bylo nám jasné, že to pro nás bude velká nevýhoda, jelikož na umělce se nám nedaří a zvláště toto hřiště nám moc nevyhovuje. Když k tomu připočteme sílu soupeře, bylo nám jasné, že si pro výhru nejedeme. Aby se rozhodovalo čistě na základě sportovního výkonu a nedošlo k nějakým problémům, domluvili jsme si s předstihem delegovaného rozhodčího.

Na zápas jsme rychle obvolali ještě Dana Klimeše s Lukinem Hrazdírou, jinak bychom museli hrát bez střídání. Zápas jsme nezačali vůbec dobře. Asi tak ve třetí minutě šli domácí do vedení, když se trefili z přímého kopu po chybě Luboše Kakáče, který se po rozehrání kopu ve zdi pohnul a míč prolétl po jeho nohou k levé tyči naší brány. Aby toho nebylo málo, asi tak po dalších pěti minutách to již bylo 2:0, kdy jsme nedokázali u lajny odkopnout míč, soupeř vystřelil k bráně, kde se míč nešťastně odrazil od zad Jakub Haresty do brány. Soupeř nám nenechával moc prostoru k rozehrávce, včas k nám přistupoval. My jsme se i tak dostávali na dostřel k bráně, několikrát se nám podařilo i vystřelit, ale buď míč vyrazil Pavel Kotlán nebo šel mimo. Velké problémy nám dělalo zpracování míče, celkově jsme si v první půli nedokázali nahrát více jak dvakrát. Několik šancí soupeře vychytal Jakub Haresta. První půlka skončila výsledkem 2:0.

Do druhé půlky jsme šli s tím, že se pokusíme o zlepšení hry, lepší zpracování míče a dostávat se častěji do zakončení. Netrvalo dlouho a snížili jsme na rozdíl jedné branky. Jirka Pantůček zajímavě rozehrál rohový kop, Luboš Kakáč z první lehkou nohejbalovou smečí míč poslal k pravé tyči. Skoro z protiútoku jsme inkasovali po třetí, když soupeř vhazoval aut, další hráč FPO míč tečoval před brankářem, kterému pak prošel až do sítě. My jsme se nevzdávali, několikrát jsme prověřili Pavla Kotlána v bráně FPO, byl vždy na svém místě. Nějčastějším střelcem z větší vzdálenosti byl Fero Földvary, několikrát vážně ohrozil bránu soupeře, několikrát šla jeho střela mimo. Míra Chemčuk se také snažil střílet, ale většinou míč mířil mimo tyče. Pak jsme se dostali do největší šance utkání, kdy měl Míra Stloukal prázdnou bránu, kterou ale z první vysoko přestřelil. Na druhé straně nás soupeř potrestal a zvýši na 4:1. My jsme se na chvíli usadili na polovině soupeře, kdy se nám ho podařilo dostat i pod tlak, ovšem kýžené branky jsme se nedočkali. Naopak jsme se nestačili vracet, soupeř přidal další branku, kdy jsme při rohovém kopu neobsadili útočícího hráče, který pak jednoduše a s přehledem usměrnil míč od tyče do sítě - 5:1. Soupeř využíval rychlých protiútoků, kdy jsme se nestačili zformovat, často střílel z větší vzdálenosti, několikrát se míč odrazil od tyče naší brány. Do konce zápasu již branka nepadla, FPO nás v dešti, větru porazil jednoznačně 5:1.

Od začátku zápasu nám bylo jasné, že domácí jsou velkým favoritem, nám umělka prostě nevyhovuje, do toho ještě silně pršelo a foukal vítr. Domácí si lépe nahrávali, dostávali se lehce do zakončení, několikrát nás podržel Jakub Haresta. Nám se nedařilo zpracování, když pak nejsme schopni trefit prázdnou bránu, tak nemůžeme pomýšlet na body. Utkání bylo velmi slušné, výborně jej řídil rozhodčí pan Nejez. K tomu se postavili i hráči obou týmů, když několikrát změnili výrok rozhodčího sporné situace ve prospěch soupeře.

  V dnešním zápase byl zvolen jako nejlepší hráč Fero Földvary, který výborně bránil, opět se pokoušel o zakončení z větší vzdálenosti.

  Kakáč (Pantůček)

Zápas odehráli tito hráči: Haresta Jakub, Hrazdíra Lukin, Čada Zdeněk, Földvary Alfréd, Chemčuk Míra, Stloukal Míra, Pantůček Jiří, Kakáč Luboš a Klimeš Dan.

18. 5. 2011   kAkIn