Nick:
Návštěvy: 952543
On-Line: 14
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

9. 6. 2010 3. kolo poháru
   FPO Blansko - SK JKP Olešná    
4:5 (1:0)

mazi
  Ve středeční podvečer jsme se sešli na umělce Obchodní Akademie v Blansku, abychom odehráli dlouho očekávaný zápas třetího kola poháru. Výsledky předchozích kol nám nahrály našeho tréninkového soupeře FPO Blansko. Před jarní části sezóny jsme na jejich hřišti sehráli přátelské utkání, kde nám předvedli, jak se hraje produktivní malá kopaná na umělce, kdy jsme obdrželi šest branek.

Samotné utkání negativně ovlivnil fakt, že v úterý 8. 6. v podvečerních hodinách zemřel na následky zákeřné nemoci spoluzakladatel a hráč týmu FPO, náš kamarád Jan "MAZI" Mazal. Jako uctění jeho památky si hráči obou týmů levou paži přelepili černou páskou. Rozloučení s tímto skvělým chlapem bude v úterý 15. 6. 2010 ve 14:00 hod. ve smuteční obřadní síni města Blanska.

První poločas se hrál z naší strany ve velmi vlažném tempu, převážně se hrálo uprostřed hřiště. Jelikož soupeř běhal ještě méně, dostávali jsme se do zakončení. Ivoš Konečný pálil levou nohou nad bránu. Velmi aktivní Ivoš Konečný nahrál do lajny Pantůčkovi, ten se nadvakrát pokusil zakončit, ale pouze vybojoval rohový kop. V další části dějství vhazoval Lukin Hrazdíra aut, Zdena Čada z otočky netrefil bránu. Pak jsme viděli akci na jeden dotek, míč si vyměnili Chemčuk, Stloukal a zakončoval opět Čada, opět netrefil bránu. Pak se dostal ke střele Pernica (FPO), taktéž netrefil bránu. FPO mělo další šanci, Beneš vystřelil, Milan Musil ovšem vyrazil. Chemčuk vhazoval aut, Stloukal zakončil těsně nad bránu. Následně se nádherně po lajně uvolnil Földvary, před bránou našel Ivoše Konečného, ten však vysoko přestřelil. Další akce, Milan Musil vykopl míč před bránu, Ivoš hlavičkoval z pravé strany nad bránu. Chemčuk vhazoval aut, Ivoš Konečný z první vystřelil, Pavel Kotlán v brance FPO vyrazil. Na druhé straně se dostal Pernica sám před Milana Musila, Milan výborně chytil. Následně zakončoval Kratochvíl, míč šel nad branku. Tým FPO vhazoval aut, jmenovitě Honza Mokrý a jako v celém průběhu, opět neměl předepsaný postoj ke vhazování, míč se dostal až Petru Benešovi, který tak zavěsil do brány - 1:0. Rozhodčí za něco málo okamžiků ukončil první půlku.

Začala druhá půlka, uteklo z ní pár vteřin, Pantůček nahrál na levou stranu Chemčukovi, ten střelou k pravé tyči vyrovnal - 1:1. Další akce, Míra Stloukal vhazoval aut, Pantůček z první zakončil těsně nad bránu. Náš tým evidentně malinko přidal, Míra Stloukal vybojoval míč na půlce, prošel blíže k bráně, zakončil vedle. Soupeř rozehrál od brány, míč se vrací zpět do vápna, tam jej obránce nechtěně posunuje na Pantůčka a ten patičkou posunul míč do brány - 1:2. Soupeř se snaží rozehrát, my jsme však kvalitně obsadili všechny hráče, k míči se dostal na pravé straně na půlce Földvary a tečovanou střelou zvýšil na 1:3. Rozhodčí píská faul na hráče FPO, míč rozehrává Jakub Žák, z první střílí Petr Beneš a snižuje na 2:3. Pak jsme šli ve třech do protiútoku, Földvary vystřelil těsně za půlkou krásnou střelu do horního levého růžku, Pavel Kotlán míč vyrazil do autu. Pantůček nahrál na brankovou čáru vedle branky Ivošovi Konečnému, tan ještě dokázala zakončit, Pavel Kotlán byl opět na svém místě. Pantůček nahrál Mírovi Stloukalovi zpětnou nahrávku, střela od něj těsně minula bránu. Pak opět rozehrál akci Pantůček, v tomto zápase byl hodně vidět. Přihrál na Chemčuka, ten z otočky zvýšil na 2:4. Ihned po rozehrání se Ivoš Dobiášek prosmýkl po levé straně a nádherně s jistotou zakončil k pravé tyči naší brány - 3:4. My jsme za okamžik opět odpověděli, Zdena Čada na brankové čáře u naší brány, když byli všichni hráči na naší polovině, překopl zády do hřiště míč na půlku, kde si jej převzal Ivoš Konečný, který nádherně přihrál před vyběhnuvším Pavlem Kotlánem na Pantůčka a ten měl jednoduchou práci zakončit - 3:5. V ten okamžik, jako kdybychom úplně přestali hrát, k míči se dostal Petr Beneš, který měl volno cestu až k bráně a zakončením k pravé tyči snížil na 4:5. My jsme ale hráli v klidu dál, blížil se konec, k ničemu jsme už soupeře nepustili a ještě jsme mohli zvýšit skóre. Zdena Čada přihrál Pantůčkovi, ten zakončoval vedle. Tentýž hráč krásně našel Chemčuka, ten udělal před vápnem kličku vyběhnutému Pavlovi Kotlánovi, nahrál Zdenovi Čadovi, ten zakončoval, jeho střelu stačil vyrazit na brankové čáře obětavě bránicí Honza Mokrý. Do konce zápasu již branka nepadla, my jsme si vítězstvím zajistili postup do 4. kola poháru.

Od hráčů FPO jsme čekali daleko kvalitnější hru, spíše jsme na postup, vzhledem ke kvalitě týmu, typovali jejich tým. Pravděpodobně nepříjemnou zprávou u úterý byl jejich výkon ovlivněn z větší míry, protože jejich hra byla velmi špatná.

My jsme se postupem do 4. kola poháru posunuli o jeden historický stupínek výše. To je nejdále, kam jsme kdy v celé historii JKP postoupili.

  V dnešním zápase nemohu hodnotit nejlepšího hráče, všichni podali dobrý výkon, ikdyž byl velmi vlažný, svoji roli také hrálo počasí. Soupeř nám to v zápase hodně zjednodušil..

  Chemčuk (Pantůček), Pantůček, Földvary, Chemčuk (Pantůček), Pantůček (Konečný)

Zápas odehráli tito hráči: Musil Milan, Hrazdíra Lukin, Konečný Ivo, Čada Zdeněk, Földvary Alfréd, Chmečuk Míra, Stloukal Míra a Pantůček Jiří.

11. 6. 2010   kAkIn