Návštěvy: 716788
On-Line: 11
Poslední zápas: 22. kolo V. ligy SK JKP OLEŠNÁ - Orel Rock Boskovice 10:1 (3:0) Pořadí v tabulce V. ligy:  3. místo  skóre 86:41   bodů: 46

10. 4. 2011 1. kolo IV. ligy
FC Dolní Lhota - SK JKP Olešná 4:0 (2:0)

V neděli 10. dubna 2011 jsme načali novou ligovou sezónu zápasem 1. kola IV. ligy na hřišti v Dolní Lhotě proti týmu, který k nám postoupil z V. ligy z druhého místa. Mančaft to pro nás není neznámý, několikrát jsme se střetli na různých turnajích, kde vždy ukázal, že jeho kvalita je na vysoké úrovni. My jsme do zápasu nastoupili v počtu pět plus gólman, tudíž s počtem přesným pro malou kopanou. Těsně před zápasem jsme ještě telefonicky domluvili Lukina Hrazdíru, tento přislíbil účast a taky asi v půlce prvního poločasu do Dolní Lhoty dorazil. Do brány se konečně postavil Jakub Haresta, pro kterého již skončila sezóna kuželek. My jsme se tak mohli s gólmanem za zády soustředit pouze na hru. Soupeř měl na střídání plnou zápasovou soupisku, takže nehrozilo, že bychom soupeře mohli uběhat:-)) Po delší pauze se do pole postavil Luboš Kakáč.

Od začátku zápasu jsme hráli nejméně vyrovnanou partii. V držení míče jsme byli lepší. Velmi našemu týmu pomohla účast Zdeny Čady, který se často úspěšně pokoušel o souboje jeden na jednoho. Opět jsme ale dělali chyby v obraně, což vyústilo v první obdrženou branku někdy v 6. minutě. Soupeř pěknou přihrávkou za obranu našel volného hráče, který rozvlnil síť v naší bráně. My jsme dále pokračovali ve své hře, hrálo se ve středu hřiště, kdy byly z naší strany náznaky jít do brankové příležitosti, bohužel finální část akce stála za prd. Nebyli jsme schopni pořádně a přesně zakončit, za první půlku jsme vyslali na bránu soupeře snad tak tři čtyři střely. Asi ve 20. minutě byla písknuta, v tomto zápase velmi dobře pískajícím rozhodčím, ruka našeho brankáře před vápnem, přímý kop jsme dobře ubránili. O deset minut později ale již soupeř zvyšoval na 2:0, kdy jsme špatnou rozehrávkou a vysokým míčem přímo vybídli hráče Dolní Lhoty ke skórování. První poločas skončil 2:0.

Druhá půlka byla stejná jako první. My jsme se snažili, hráli jsme docela solidní fotbal, bohužel jsme se nedokázali prosadit v útočné fázi, kde nám chybělo více chutí do zakončování. V útoku operoval Fero Földvary, který by byl ale jistě platnějším hráčem v obranné lajně. Proti dobře bránícímu soupeři se neprosadil a při ataku naší brány soupeřem často sledoval hru na půlce Dolní Lhoty. Při jedné naší akci si nikým neatakovaný Földvary vysoký míč zpracoval zády k bráně a z otočky trefil mezi tři tyče, gólman domácích musel zasáhnout. Asi ve 20. minutě soupeř po naší chybě zvýšil na 3:0. A úpravu konečného výsledku završil pěknou akcí útočník domácích asi pět minut před koncem zápasu, kdy vybojoval skoro ztracený míč u pravé lajny, následným slalomem mezi našimi hráči se dostal až před bránu, kde z těžkého úhlu chytře míč propasíroval pod tělem výborně chytajícího Jakuba Haresty.

Zápas byl z hlediska držení míče a tvorby hry dobrý, chybí nám větší chuť a snaha o zakončení. Stále si neodpustíme hrubé chyby v obranné hře. Jakub Haresta předvedl několikrát dobré zásahy.

Celý tým si zaslouží i přes prohru pochvalu.

Zápas odehráli tito hráči: Jakub Haresta, Luboš Kakáč, Zdena Čada, Fero Földvary, Jirka Svoboda, Lukin Hrazdíra, Jiří Pantůček.